[serial] Po studencku

Kategoria poświęcona sztuce małych i dużych ekranów.

Moderatorzy: gogi, con shonery

Awatar użytkownika
mql
Moderator
Posty: 5902
Rejestracja: 17 kwie 2019, 9:20
Lokalizacja: Poznań

[serial] Po studencku

Post autor: mql »

Obrazek

Szczyt twórczości polskiego studentcore'u. Internetowy serial łączący porażającą niezręczność z, kurwa, strachami na lachy. Utrzymany w konwencji sitcomu wygłup studenciaków z (chyba) Krakowa. Przez jakiś czas nagrywany w akademikach, potem ich stamtąd wyjebali (nagle, jak feniks z popiołów, wracają w listopadzie zeszłego roku - nie wiem ocb). Festiwal studenckości, która poraża. No i guilty pleasure/czatowy klasyk.

Trzech bohaterów. Trzech przyjaciół.
Jeden ma na imię Alan, a ksywę - ANAL, bo wiecie SEKS.
Inny siedem lat był na pierwszym roku, bo wiecie STUDENCI SIĘ NIE UCZĄ.
Kolejny jara zioło i wiecie PYTA CZY ZIOŁA PROWANSALSKIE MOŻNA PALIĆ.

Im dalej w las, tym więcej cringe'u, kobiece postacie czy zekranizowane studenckie melanże powodują, że każdy by wstał i zaczął nerwowo spacerować po pokoju.

Zapraszam do zapoznania się z materiałem źródłowym i do kulturalnej dyskusji.
Zwiastun
Trailer odcinka specjalnego: Panienki z dołu
]
S01E01
S01E02, a raczej scena pierwsza tegoż odcinka, cały chyba nie powstał (?)
Odcinek specjalny: chyba niekanoniczny
Odcinek specjalny: Panienki z dołu
Odcinek specjalny: sesja część I
Odcinek specjalny: sesja część II
Odcinek specjalny: świąteczny
Trailer wrzuconego z dupy po latach przerwy S01E03
Wrzucony z dupy po latach przerwy S01E03
Ostatnio zmieniony 14 sty 2020, 13:37 przez mql, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
zemsta1kadluba
Posty: 7707
Rejestracja: 22 paź 2019, 12:50

Re: [serial] Po studencku

Post autor: zemsta1kadluba »

jak to ktoś napisał w pewnym odcinku
żenadometr wyjebał mi poza skale. studenciarstwo i spierdolenie najgorszego sortu
obejrzałem dzisiaj z 4 odcinki i nie mogę przestać
mołpy są kozackie
Awatar użytkownika
badi
BIZNESMENEL
Posty: 4805
Rejestracja: 27 maja 2019, 11:13

Re: [serial] Po studencku

Post autor: badi »

trailery są bardzo zachęcające, wprawdzie miałem robić przegląd filmów oscarowych, ale wybitnym dziełom należy się odpowiedni szacunek i dzisiaj wieczorkiem zabieram się do oglądania. dzięki [mention]mql[/mention]
Awatar użytkownika
Ablazir
Posty: 3264
Rejestracja: 19 kwie 2019, 20:01

Re: [serial] Po studencku

Post autor: Ablazir »

No, Kraków. Nie wiem, czy nie widziałem nawet raz jak na miasteczku coś kręcili.
Kiedyś chwilę widziałem, teraz na szybko kilka scen zoabczyłem i wolę się nie wgłębiać xd
Chociaż ironicznie może bawić jak dzieła Patryka Vegi.
Obrazek
Awatar użytkownika
SWN
Administrator
Posty: 11490
Rejestracja: 17 kwie 2019, 0:46
Lokalizacja: Kałków

Re: [serial] Po studencku

Post autor: SWN »

Oczywiście taktyk i będę wpychał na siłę do gardła (HAHA) każdemu, kto zastanawia się czy warto odpalić.

Szkoda, że w najnowszym odcinku (nagranym po bodajże trzech latach przerwy) kuleje trochę reżyseria, tempo nie domaga i chłopaki mimo postępu technicznego (ujęcia z drona!!, slow-mo) zrobili krok w tył, ALE - stare epizody są kurwa przemistrzowskim pokazem mieszania studenckiego sitcomu, gdzie obok wódki leje się cały potok one-linerów, ripost i dowcipów, by obok dostarczać nam genialne, głębokie refleksje Anala (w tej roli doskonały Jarosław Kowalski).

Anal w ogóle od początku był moją ulubioną postacią - lekko zadumany, cichy, mało przebojowy, ale nad wyraz inteligentny romantyk, hamujący tego pojeba Olka od wszelkich dymów i przypałów, żeby mimo wszystko ostatecznie skoczyć w wir srogiego melanżu. Bohater wciągającego wątku miłosnego z Izabelą (piękna Dagmara Będkowska) i odtwórca - koledzy chyba się ze mną zgodzą, jak Filip na kolejną sztukę - NAJLEPSZEJ KURWA SCENY W UNIWERSUM podczas poszukiwania szczura.


Co tu dużo mówić - nieważne, czy odpowiada ci humor pedalskiego czatu, nudzisz się podczas chorobowego albo chcesz licytować się z ziomkami na popierdolony content. Produkcja niemal obowiązkowa do sprawdzenia choćby w celach badawczo/naukowych, a Rekon wysłany w przeszłość na plan filmowy nie mógłby doliczyć się końca śmieci.
B to G strikes again, thick hay on the bread... For me it's a lifestyle, you say that's about swag
Awatar użytkownika
zemsta1kadluba
Posty: 7707
Rejestracja: 22 paź 2019, 12:50

Re: [serial] Po studencku

Post autor: zemsta1kadluba »

Też najbardziej lubię Anala i wątek jego podbijania do Izabeli :oops: są jakieś odcinki gdzie on trochę bardziej wychodzi z tego spierdolenia i robi jakieś ruchy do niej?
mołpy są kozackie
Awatar użytkownika
mql
Moderator
Posty: 5902
Rejestracja: 17 kwie 2019, 9:20
Lokalizacja: Poznań

Re: [serial] Po studencku

Post autor: mql »

Warto zwrócić uwagę na nietypowe rozwiązanie - Anal zamiast rozwoju w dynamiczną stronę i sukcesów na polu ruchów, z biegiem odcinków zmienia się w coraz bardziej zahukanego i niepewnego kujonka. Nie mają scenarzyści litości dla postaci granej przez Jarosława Kowalskiego.
Podobnie naczelny jaracz Małopolski - Filip. Chociaż u niego intelekt był od pierwszych odcinków przedstawiony w bardzo znikomych ilościach, ale też mi się wydaje, że jako postać się zwija.
Dużo pracy przed twórcami, by nie zostać ofiarami swojego sukcesu (pierwszy odcinek obejrzany na yt już ponad 2 miliony razy! gdyby to było kino, - krótkometrażowy film Po studencku byłby hitem na miarę Kleru czy Polityki), zwłaszcza problem tkwi w głębi każdej z postaci. Może trafimy kiedyś na retrospekcje, czy spin-offy z dotychczas drugoplanowymi bohaterami?

[mention]Kalom[/mention], nie wiem zupełnie - niby wrzucili coś takiego, ale uniwersum jest chyba w miarę elastyczne
Ostatnio zmieniony 14 sty 2020, 16:57 przez mql, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Kalom
Posty: 4417
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:33
Lokalizacja: mówię z miejsca, gdzie rano wstać to sukces

Re: [serial] Po studencku

Post autor: Kalom »

czy to co dał mql w pierwszym poście to prawilna kolejność oglądania? jest jakaś playlista?
:joint: [*]
vego
Posty: 339
Rejestracja: 13 cze 2019, 21:34

Re: [serial] Po studencku

Post autor: vego »

ehhhh oglądam, ale czemu, to nie wiem xd
Awatar użytkownika
Mystair
Posty: 830
Rejestracja: 01 maja 2019, 17:53

Re: [serial] Po studencku

Post autor: Mystair »

hahahahha dzięki forumek za podklepanie tego, zobaczyłem pierwszy odc i jaram się, zajebiste jest to
MOB
Awatar użytkownika
phobos
BOR PTKWO
Posty: 20581
Rejestracja: 17 kwie 2019, 22:22

Re: [serial] Po studencku

Post autor: phobos »

gdzie ta Dagmara?
mój styl życia to piątkowo
twój styl życia to chujowo
:cool:
ffeee pisze:szkoda, że przez internet nie można komuś zębów wybić :wall: :wall:
lygrys pisze:Wszystkiego najgorszego i wszystkie klątwy na ciebie i twoją rodzinę.
Awatar użytkownika
ART
Mistrz Fantasy NBA
Posty: 10143
Rejestracja: 17 kwie 2019, 20:50
Lokalizacja: nigdy za kratami

Re: [serial] Po studencku

Post autor: ART »

co za gowno obsrane :bowdown:
dzieki za przypomnienie ze to istnieje, oczywiscie obejrzalem wszystko od nowa dzis
lygrys pisze: 18 lis 2022, 19:01 w chuju mam przecenę, mogę pełną cenę zapłacić.
camzatizbak pisze: 18 mar 2024, 20:26 Palec w dupie, to jest to
Awatar użytkownika
SWN
Administrator
Posty: 11490
Rejestracja: 17 kwie 2019, 0:46
Lokalizacja: Kałków

Re: [serial] Po studencku

Post autor: SWN »

B to G strikes again, thick hay on the bread... For me it's a lifestyle, you say that's about swag
Awatar użytkownika
mql
Moderator
Posty: 5902
Rejestracja: 17 kwie 2019, 9:20
Lokalizacja: Poznań

Re: [serial] Po studencku

Post autor: mql »

:bowdown: :bowdown:

dziękuję pani Isabella, pan Kwiatek przez F, pan aktor grający Filipa i pan aktor grający Anala, no i ten rudy
Awatar użytkownika
gonny_trebor
Moderator
Posty: 4451
Rejestracja: 17 kwie 2019, 10:13
Lokalizacja: 9 wzgórzy

Re: [serial] Po studencku

Post autor: gonny_trebor »

:bowdown: :bowdown: :bowdown: :bowdown:
ŚLIZGAWKA BEAT BATTLE #76 - Sampel

Niech jedzenie będzie lekarstwem, a lekarstwo - pożywieniem :exclaim:

>>> KINO ŚLIZGAWKOWE <<<
Awatar użytkownika
gogi
Złoty Rozjebus
Posty: 4251
Rejestracja: 17 kwie 2019, 20:15

Re: [serial] Po studencku

Post autor: gogi »

o chuju złoty

no to co, czekam z niecierpliwością zainteresowaniem
pardon pisze: 10 lis 2023, 12:06 nie umiem slowo daje nie umiem juz czytac dluzszych postow saturna i lygrysa bez uczucia ze oni nie marnuja swojego zycia, ale zatruwaja tez nasze mimowolnie pchajac do glow ich chore urojenia
ODPOWIEDZ