[serial] twin peaks

Kategoria poświęcona sztuce małych i dużych ekranów.

Moderatorzy: gogi, con shonery

Awatar użytkownika
alis_springs
Posty: 713
Rejestracja: 17 kwie 2019, 16:49

[serial] twin peaks

Post autor: alis_springs »

klasyk chyba co
na razie jestem w pierwszej połowie drugiego sezonu, więc proszę ostrożnie w dyskusji, zeby nie popsuć mi zabawy.
ogólnie dziwny taki dosyć ale lubię jak coś jest dziwne, więc jak najbardziej na plus
Awatar użytkownika
mql
Moderator
Posty: 5903
Rejestracja: 17 kwie 2019, 9:20
Lokalizacja: Poznań

Re: [serial] twin peaks

Post autor: mql »

full zazdroszczę, że jesteś w trakcie pierwszego seansu, ale w sumie nawet bardziej, ze jesteś jeszcze przed drugim xd ja sie wciąż jaram jak dziecko, niebywały klimat, wspaniała muzyka i magiczny swiat pełen daglezji zielonych

za trzeci sezon sie wciaz nie zabrałem, najnormalniej w swiecie boję się, ze mi sie nie spodoba
kocur
Posty: 1066
Rejestracja: 17 kwie 2019, 16:34
Lokalizacja: Poznań

Re: [serial] twin peaks

Post autor: kocur »

Kocham całym serduszkiem, w lipcu mija 4 lata od obejrzenia, czas na powtórkę :cool:
mql pisze: 18 kwie 2019, 20:33 za trzeci sezon sie wciaz nie zabrałem, najnormalniej w swiecie boję się, ze mi sie nie spodoba
mam dokładnie tak samo, jak wyszedł premierowo pierwszy odcinek to odpaliłem i mnie odrzucił, ale byłem wtedy wyjebany i nie mogłem zakumać za bardzo i dodatkowo jeszcze przysypiałem :lol:
MonsieurHibou
Posty: 27
Rejestracja: 20 kwie 2019, 23:03

Re: [serial] twin peaks

Post autor: MonsieurHibou »

Trzeci sezon jest fantastyczny, ale warto podejść do niego jak do eksperymentu Lyncha, a nie kontynuacji klimatu poprzednich sezonów. Imo rzecz wspaniała, ale też jest sporo dłużyzn i niepotrzebnych wątków (w poprzednich sezonach też takie były w sumie). Nie wszystkie postacie są dobrze wykorzystane. No, ale jak już jest pierdolnięcie to takie fest. Na pewno nie każdy kupi tę konwencję i w sumie nic w tym dziwnego, ale ja mimo zastrzeżeń jarałem się prawie każdym odcinkiem.
Awatar użytkownika
LeeSu
Posty: 1594
Rejestracja: 17 kwie 2019, 22:52

Re: [serial] twin peaks

Post autor: LeeSu »

Bardzo chciałem zobaczyć to do końca, ale poległem z nudów na 2 sezonie
https://www.youtube.com/watch?v=t5QqNMXosxs
jedynie dla Audrey i soundtracku wytrzymałem tak długo
+48 997
To nie pitca na dowuz
Awatar użytkownika
SWN
Administrator
Posty: 11492
Rejestracja: 17 kwie 2019, 0:46
Lokalizacja: Kałków

Re: [serial] twin peaks

Post autor: SWN »

DIANE, JEST 20.04.2019, ŚLIZGAWKA NIE PRZESTAJE MNIE INTRYGOWAĆ

Najpiękniejszy serial jaki było dane mi poznać w życiu. Miałem szczęście, bo w czasie, kiedy łykałem oba sezony (nie pamiętam w sumie w ile to zrobiłem, ale jak najszybciej) aura pogodowa i okoliczności idealnie zgrywały się z klimatem miasteczka, więc czułem namiastkę tego mistycyzmu i tajemnicy :oops: Wybitne lawirowanie między czarnym erotyko-thrillerem, a głupiutką komedią z VHS, najpiękniejsze kobiety jakie znalazły się na planie jednej produkcji i prześliczny soundtrack, przy którym dotąd potrafię mieć ciary.

Od pierwszego seansu nie odświeżałem TP nigdy. Częściowo ze strachu, że zepsuje sobie dziesiątkowe wrażenie i wspomnienia, a częściowo sam nie wiem...Tak czy inaczej, pozycja obowiązkowa dla kogokolwiek, kto ma choć gram zrozumienia dla koncepcji pana Lyncha, gamechanger wśród seriali.

#teamaudrey
Spoiler
Obrazek
B to G strikes again, thick hay on the bread... For me it's a lifestyle, you say that's about swag
Awatar użytkownika
kuszmen
Posty: 129
Rejestracja: 19 kwie 2019, 18:23

Re: [serial] twin peaks

Post autor: kuszmen »

MonsieurHibou pisze: 20 kwie 2019, 23:29 Trzeci sezon jest fantastyczny, ale warto podejść do niego jak do eksperymentu Lyncha, a nie kontynuacji klimatu poprzednich sezonów. Imo rzecz wspaniała, ale też jest sporo dłużyzn i niepotrzebnych wątków (w poprzednich sezonach też takie były w sumie). Nie wszystkie postacie są dobrze wykorzystane. No, ale jak już jest pierdolnięcie to takie fest. Na pewno nie każdy kupi tę konwencję i w sumie nic w tym dziwnego, ale ja mimo zastrzeżeń jarałem się prawie każdym odcinkiem.
dokladnie, mialem tak samo :D panowie nie bojcie sie tylko odpalajcie 3 sezon
Awatar użytkownika
gambler
Posty: 1252
Rejestracja: 19 kwie 2019, 23:29

Re: [serial] twin peaks

Post autor: gambler »

twin peaks jest jak my beautiful dark twisted fantasy

chciałbym móc to przeżyć jeszcze raz po raz pierwszy
yer a wizard, Harry
Awatar użytkownika
Jiigsi
good kid
Posty: 6841
Rejestracja: 18 kwie 2019, 14:20
Lokalizacja: u jasnego w klubie

Re: [serial] twin peaks

Post autor: Jiigsi »

Ostatnio oglądałem z panną, bo właśnie okazało się, że nigdy nie widziała. Podtrzymuje zdanie, że oryginał to najlepszy serial, jaki powstał.

Ten nowy sezon nie podchodzi mi za to w ogóle, zostawiliśmy na 9 odcinku i chyba nie skończymy
last.fm

She gon' make me feel nice, jiggy jiggy on deck
I got bare gyal 'round, jiggy jiggy on deck
Awatar użytkownika
bukaj
Posty: 673
Rejestracja: 17 kwie 2019, 15:14
Lokalizacja: kato

Re: [serial] twin peaks

Post autor: bukaj »

dwa pierwsze sezony piękne wiadomo, ale od trzeciego to się odbiłem po pierwszym odcinku i chyba ciężko się będę miał przekonać, żeby go skończyć
when the beat is dope, I get excited
Awatar użytkownika
Kubinsky
Posty: 847
Rejestracja: 02 maja 2019, 21:48

Re: [serial] twin peaks

Post autor: Kubinsky »

piękny serial, zarówno dwa pierwsze sezony jak i trzeci(jak już zostało zauważone, bardziej należy oglądać ten sezon jako osobne dzieło lyncha niż jako zwyczajną kontynuację sezonów sprzed 25 lat).
w pierwszych dwóch sezonach idealne połączenie abstrakcyjnego thrillera z elementami paranormalnymi z lekką obyczajówką(jak to brzmi w ogóle :lol: ), w trzecim przeważał niepokój+czarny humor+klasyczne lynchowskie odjazdy.
polecam wszystkim ten wspaniały serial
Awatar użytkownika
Luxair
Posty: 4102
Rejestracja: 24 kwie 2019, 19:38

Re: [serial] twin peaks

Post autor: Luxair »

Pierwszy sezon - wiadomo, crème de la crème. Drugi dobrze się zaczął, ale oklapł po połowie i przynudzał, choć finał w Czarnej Chacie przekapitalny.

Trzeci sezon miał sporo dobrego contentu i kompletnie odmienne klimaty poszczególnych odcinków, ale większość to było Lyncha testowanie ile widz zniesie... Dougie ty szmato :)
Koks i dziwkę brałeś cichcem
Polizałeś pizdę, popijałeś Żywcem
Awatar użytkownika
Mider
Posty: 2839
Rejestracja: 17 kwie 2019, 16:07

Re: [serial] twin peaks

Post autor: Mider »

Pierwszy sezon top topów, 10/10. Drugi natomiast to już przynajmniej poziom niżej, jest trochę irytujących, słabszych momentów, ale potem gdzieś tak od 16/17 odc do końca znów jest bardzo dobrze. Szkoda tylko, że większość wątków albo w ogóle nie została zakończona albo zrobiona na odpierdol(tak jak ten z Audrey).Finał z Cooperem to chyba najgorsze(oczywiście nie pod względem poziomu)zakończenie ever, jak sie jeszcze potem odpali dla kontrastu pierwszą scene Coopera jak jedzie do Twin Peaks to już w ogóle.

Odpalam zaraz Fire Walk With Me, a w niedalekiej przyszłości 3 sezon.

Btw. Czy 3 sezon ujawnił kim jest Diane?
Awatar użytkownika
Jose
Brak Kultury
Posty: 6550
Rejestracja: 17 kwie 2019, 6:49

Re: [serial] twin peaks

Post autor: Jose »

Tak

Niedawno odpaliłem na Netfliksie "Fire Walk With Me" i żałuję, że nie obejrzałem między seriami albo tuż po obejrzeniu, bo sporo kontekstów doszło. No i przede wszystkim ten niepokojący klimat wrócił. Tylko Donnę gra inna aktorka. :(
Awatar użytkownika
Luxair
Posty: 4102
Rejestracja: 24 kwie 2019, 19:38

Re: [serial] twin peaks

Post autor: Luxair »

Well now, I'm not gonna talk about Judy. In fact, we're not gonna talk about Judy at all, we're gonna keep her out of it...
Koks i dziwkę brałeś cichcem
Polizałeś pizdę, popijałeś Żywcem
Awatar użytkownika
Mider
Posty: 2839
Rejestracja: 17 kwie 2019, 16:07

Re: [serial] twin peaks

Post autor: Mider »

Fire Walk With Me jest całkiem niezły uzupełnieniem serialu, szkoda tylko, że Lynch nie zdecydował się podzielić tych 2h i 14min inaczej i nie dał więcej czasu dla wydarzeń związanych z teresą banks i przeszłością Coopera(albo mógł nawet osobny film o tym Lynch zrobić) bardzo dobrze się oglądało to pierwsze 35-40min. Co do części Laury to trochę dziwne, że nie ma żadnych scen z Jacobym.

Już widzę, że jest też jakaś wersja Missing Pieces z 2014, oglądał ktoś? warto?
Awatar użytkownika
Kalom
Posty: 4422
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:33
Lokalizacja: mówię z miejsca, gdzie rano wstać to sukces

Re: [serial] twin peaks

Post autor: Kalom »

przydatne do gładszego przejścia w trzeci sezon
jak masz wolne 90 minut to jak najbardziej, ale nie jest jakieś wymagane
:joint: [*]
Awatar użytkownika
zlewam
Posty: 589
Rejestracja: 19 kwie 2019, 18:46

Re: [serial] twin peaks

Post autor: zlewam »

obejrzalem w koncu 3 sezon i zostawiam :bowdown: za watek Audrey ktory wiele osob chyba hejtuje
Awatar użytkownika
hubi
Posty: 162
Rejestracja: 24 maja 2019, 20:17
Lokalizacja: ośka

Re: [serial] twin peaks

Post autor: hubi »

co do fire walk with me to polecam sobie poszukać blue rose cut albo inny fanowski edit gdzie oryginał jest wzbogacony o missing pieces. trwają one ponad 3h ale to najpełniejsze doświadczenie.
edenmar
Posty: 1228
Rejestracja: 30 lip 2019, 1:03
Lokalizacja: Warszawa

Re: [serial] twin peaks

Post autor: edenmar »

Ojej, ja też bardzo #teamaudrey <3 :oops: Absolutnie serial wszech czasów, wstyd nie znać. Trzeci sezon to już trochę podróż sentymentalna przefiltrowana przez wyobraźnię Lyncha, ale i tak to jeden z bardziej udanych tego typu powrotów po latach. Log Lady :(
ODPOWIEDZ