Niepopularne/kontrowersyjne opinie - filmy, seriale, teatr edition

Kategoria poświęcona sztuce małych i dużych ekranów.

Moderatorzy: gogi, con shonery

Awatar użytkownika
Wiewior
Posty: 201
Rejestracja: 11 sie 2019, 14:59

Re: Niepopularne/kontrowersyjne opinie - filmy, seriale, teatr edition

Post autor: Wiewior »

Może to po prostu problem książek Kinga, że są chujowe to i filmy nie są wybitne (jedynie aktorsko się bronią). Ranking na filmwebie jest w ogóle jedną wielką porażką, nie wiem kto tam kurwa głosuje na te produkcje, umieszczając na przykład Dom z papieru wyżej niż The Wire, albo Nietykalnych na drugim miejscu, przed Ojcem Chrzestnym. Imo ranking na imdb ma więcej sensu, chociaż przehajpowani Skazani również na pierwszym miejscu, ale przynajmniej Zielona Mila gdzieś dalej. Nie jestem jakimś wielkim free thinkerem jak z tego mema z panem w fedorze ale mam wrażenie że niektóre pozycje są tak wysoko tylko przez jakiś dziwny owczy pęd.
Awatar użytkownika
zemsta1kadluba
Posty: 7707
Rejestracja: 22 paź 2019, 12:50

Re: Niepopularne/kontrowersyjne opinie - filmy, seriale, teatr edition

Post autor: zemsta1kadluba »

Wiewior pisze: 15 lis 2019, 18:11 Może to po prostu problem książek Kinga, że są chujowe
miałem to właśnie pisać, uznanie kinga za jakiegoś wybitnego pisarza to cringe jak skurwysyn i tylko ktoś z mentalnością gimbusa może tak twierdzić
Spoiler
wiem bo sam tak myślałem za młodu
Spoiler
nawet prezentację maturalną miałem o jego książkach
mołpy są kozackie
Awatar użytkownika
Jose
Brak Kultury
Posty: 6493
Rejestracja: 17 kwie 2019, 6:49

Re: Niepopularne/kontrowersyjne opinie - filmy, seriale, teatr edition

Post autor: Jose »

Z tych rankingów to blisko mi do tego na RYMie: https://rateyourmusic.com/films/chart
W ogóle przerzucam tam oceny z Filmweba, który jest strasznie zasiany reklamami, jeszcze z 400 ocen mi zostało i już tak raczej przy okazji klikam. Rekomendacje też ciekawsze RYM wyrzuca.
Awatar użytkownika
mlodyperkez
Posty: 2585
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:39

Re: Niepopularne/kontrowersyjne opinie - filmy, seriale, teatr edition

Post autor: mlodyperkez »

Tiquill pisze: 15 lis 2019, 17:53 Scenariusz i reżyseria to właściwie gotowce, zamiast Darabonta równie dobrze mógłby to wyreżyserować Patryk Wega, dodać muzyczkę, dobre zdjęcia i mamy "arcydzieło" samograja.
co za debilne stwierdzenie. to tak samo jak ludzie pisza ze taki real nie potrzebuje trenera, bo same gwiazdy i sami wygrywaja. :bag: jednych i drugich laczy to ze za chuj nie maja racji.
Awatar użytkownika
Wiewior
Posty: 201
Rejestracja: 11 sie 2019, 14:59

Re: Niepopularne/kontrowersyjne opinie - filmy, seriale, teatr edition

Post autor: Wiewior »

Nie znałem tego, pobieżny rzut oka i stwierdzam, że całkiem fajny ranking. Ja jakiś czas temu z filmweba się przerzuciłem na imdb bo też mnie reklamy wkurwiały, mimo posiadania miliona filtrów to i tak jakoś gnoje co jakiś czas wykrywają ublocka i zaciemniają część strony.
Awatar użytkownika
Parlae
Posty: 4607
Rejestracja: 29 lip 2019, 16:29

Re: Niepopularne/kontrowersyjne opinie - filmy, seriale, teatr edition

Post autor: Parlae »

Jose pisze: 15 lis 2019, 18:16 Z tych rankingów to blisko mi do tego na RYMie: https://rateyourmusic.com/films/chart
W ogóle przerzucam tam oceny z Filmweba, który jest strasznie zasiany reklamami, jeszcze z 400 ocen mi zostało i już tak raczej przy okazji klikam. Rekomendacje też ciekawsze RYM wyrzuca.
Ooo No Country for Old Men wysoko. To lubię. Znakomity film, a jeszcze lepsza książka.
Awatar użytkownika
Jose
Brak Kultury
Posty: 6493
Rejestracja: 17 kwie 2019, 6:49

Re: Niepopularne/kontrowersyjne opinie - filmy, seriale, teatr edition

Post autor: Jose »

"Mroczny Rycerz" jest najsłabszym Batmanem Nolana.
Awatar użytkownika
maciek
Posty: 1136
Rejestracja: 20 kwie 2019, 14:01

Re: Niepopularne/kontrowersyjne opinie - filmy, seriale, teatr edition

Post autor: maciek »

No i to jest kontrowersyjna opinia :bowdown:

ale nie zgadzam się
Awatar użytkownika
Jasek
Posty: 2724
Rejestracja: 17 kwie 2019, 22:22

Re: Niepopularne/kontrowersyjne opinie - filmy, seriale, teatr edition

Post autor: Jasek »

Mam straszną niechęć do DiCaprio ze względu na to, jakie role wybiera. W Pewnego razu w Holywood gra nudnego placka, Titanic to samo,
Wyspa Tajemnic, Wilk z Wall Street i Zjawa są całe marne. Jedynie podobał mi się u Agnieszki Holland grając Rimbauda, a reszty nie oglądałem nawet fragmentów to się nie wypowiadam
cztery żubry i dwie kurwy
Awatar użytkownika
ebowski
Posty: 109
Rejestracja: 28 kwie 2019, 20:12

Re: Niepopularne/kontrowersyjne opinie - filmy, seriale, teatr edition

Post autor: ebowski »

Może nie było:
-The Disaster Artist mógł być dobrym filmem, a wyszło co najwyżej średnio.
-Iluzja to ładnie opakowane gówno dla debili.
-Albo producenci horrorów albo ich widzowie są upośledzeni. Gatunek, w którym od dłuższego czasu reżyserzy i scenarzyści w ogóle zapomnieli, że robią filmy. I to się sprzedaje. Jak filmy Vegi, tylko kurwa cały gatunek. Do tego paradoks w samym zamyśle - niby nie dla dzieci, a w sumie tylko u dzieci może grozę wzbudzać.
Jezu jak gardzę.
Ale martyrs to był fajny film.
Rower pędzi sam zmienia przerzutkiiiiii
Awatar użytkownika
Kalom
Posty: 4338
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:33
Lokalizacja: mówię z miejsca, gdzie rano wstać to sukces

Re: Niepopularne/kontrowersyjne opinie - filmy, seriale, teatr edition

Post autor: Kalom »

ebowski pisze: 18 lis 2019, 3:43 martyrs to był fajny film.
no ale tylko tak do połowy, bo potem to już nie
:joint: [*]
Yoyon
Posty: 295
Rejestracja: 20 cze 2019, 7:47

Re: Niepopularne/kontrowersyjne opinie - filmy, seriale, teatr edition

Post autor: Yoyon »

Jose pisze: 17 lis 2019, 20:47 "Mroczny Rycerz" jest najsłabszym Batmanem Nolana.
O to ja się dorzucę, Dark Knight to jedyny dobry Batman Nolana, pierwszy średni, a ostatni to mega chujnia.
Awatar użytkownika
hubi
Posty: 162
Rejestracja: 24 maja 2019, 20:17
Lokalizacja: ośka

Re: Niepopularne/kontrowersyjne opinie - filmy, seriale, teatr edition

Post autor: hubi »

tak jak ebowski dał, generalnie wykształciły nam się family friendly horrory wyprane z jakiegokolwiek napięcia bo przecież protagoniści to dzieci i wiemy, że wszystko gładko gg2ez. ja prowadzę osobistą krucjatę przeciwko "dziełom" jamesa wana, głównie przeciw conjuring 1 i 2. zero napięcia, sygnalizowane pół godziny jumpscare'y, okropne klisze no i przewidywalność milion. btw jako przykład inteligentnych jumpscarów, które nie są całkiem z pizdy oraz przede wszystkim kozackiego suspense'u polecam wczesnego carpentera czyli halloween i in the mouth of madness.

wywołane też no country for old men to po prostu solidny film, nie umywa się do fargo. brajdaki coen zdecydowanie bardziej w komedię umieją niż w dramat bo się pretensjonalni robią i mają trochę problem z tempem. plus niektóre zachowania bohaterów mogą sugerować, że braciaki zapomnieli, że robią dramat.

super se lubie pogadać o filmach
Awatar użytkownika
szpilman
♓︎
Posty: 4622
Rejestracja: 17 kwie 2019, 15:26

Re: Niepopularne/kontrowersyjne opinie - filmy, seriale, teatr edition

Post autor: szpilman »

no country for old men ma pare momentów ale to strasznie nie trzymający się kupy film, chociaż javier tam zajebista kreacja.
"...jest eśmy małymi cząstkami wielkich rzeczy..."
pieseczek dla ślizgawkera
Obrazek
Awatar użytkownika
zemsta1kadluba
Posty: 7707
Rejestracja: 22 paź 2019, 12:50

Re: Niepopularne/kontrowersyjne opinie - filmy, seriale, teatr edition

Post autor: zemsta1kadluba »

[mention]ebowski[/mention] [mention]hubi[/mention]
co do horrorów ten gatunek generalnie zawsze miał problemy gdyż jest dość ograniczony i ciężko wymyślić nowe schematy. Jednak teraz jest w ogóle tragedia gdyż producenci filmowi całkowicie zmienili to jak się teraz robi filmy (nie tylko horrory) po to żeby robić jak największe pieniądze. Po pierwsze większość jest robiona na PG-13 żeby nastolatkowie najebali pieniędzy- to już jest spore ograniczenie, no wyobraźcie sobie że reżyser The Thing, Silence of the Lambs czy Goodfellas dostałby nagle prikaz z góry że film nie może dostać ratingu "tylko dla dorosłych". To nie byłyby te same filmy.
Druga zmiana jest taka że filmy obliczone są na zarobienie jak największej ilości pieniędzy muszą być dostosowane do współczesnego odbiorcy, który na te filmy chce iść z grupką znajomych i spędzić sobie czas nie bardzo angażując się w to co się dzieje na ekranie, traktując to bardziej jako rozrywkę. Dlatego w filmach masz obecnie scenę akcji za sceną akcji, w horrorach za to jumpscare za jumpscarem, nie ważne jest tworzenie dobrej historii, suspensu i ciekawych postaci, ważne jest wywoływanie ciągłego dopamine rush u odbiorców, najlepiej nieskomplikowanego żeby się za bardzo nie pogubili w filmie jak tylko zerkają co jakiś czas na to co się dzieje, przerywając rozmowy czy też obczajanie telefonu.
Pomyślcie że kiedyś Egzorcysta był tak strasznym filmem że ludzie dosłownie mdleli w trakcie seansu i musiano wzywać karetki
https://www.youtube.com/watch?v=AkIqFK3KoZ4
Dzisiaj ten film współcześni widzowie uznają za nudny bo nie masz over 9000 jumpscarów na minutę.
Albo też fakt że nikt nie bawi się w jakieś tworzenie fajnych efektów specjalnych bo masz tańsze cgi. Sprawdźcie sobie sceny transformacji w The Thing i The Fly, po tylu latach nadal robią wrażenie
mołpy są kozackie
Awatar użytkownika
hubi
Posty: 162
Rejestracja: 24 maja 2019, 20:17
Lokalizacja: ośka

Re: Niepopularne/kontrowersyjne opinie - filmy, seriale, teatr edition

Post autor: hubi »

no generalnie masz racje, widz jest jaki jest, filmy kosztują gargantuiczne pieniądze i studia stawiają na bezpieczeństwo inwestycji co jest całkowicie zrozumiałe. ale takie get out czy hereditary pokazują, że odrobina ryzyka i przestrzeni twórczej nie oznacza chujowego boxoffice a taki joker pokazuje, że r'ka nie musi ograniczać zasięgów. po prostu szkoda, że gatunek który mógł pozwolić sobie na najwięcej dziś jest tak zachowawczy. no i mamy filmowy ekwiwalent rapu pzdr. co do cgi też racja, jestem tak przyparty do muru, że obejrzę scary stories in the dark tylko dlatego, że potwory są charakteryzowane i del toro maczał tam paluchy.
Awatar użytkownika
zemsta1kadluba
Posty: 7707
Rejestracja: 22 paź 2019, 12:50

Re: Niepopularne/kontrowersyjne opinie - filmy, seriale, teatr edition

Post autor: zemsta1kadluba »

Hereditary nie oglądałem, ale Get Out też jest dla mnie chujowe, acz trochę lepsze niż większość tego co wychodzi.
Z tym bezpieczeństwem inwestycji w samo sedno, problem w tym że to może i recepta na dobry zysk, ale niekoniecznie na dobry film.
Polecam ten filmik objaśniający jak bardzo zmieniła się branża filmowa po wprowadzeniu ratingu PG-13, najpierw na lepsze, potem na gorsze
https://www.youtube.com/watch?v=O-NeJRrgoTY
swoją drogą uwielbiam te gore sceny w klasykach kina z tego okresu, widać że reżyserzy byli fanami horrorów klasy B za młodu i chcieli dać im hołd
mołpy są kozackie
Awatar użytkownika
Iszji
Posty: 482
Rejestracja: 23 maja 2019, 1:10

Re: Niepopularne/kontrowersyjne opinie - filmy, seriale, teatr edition

Post autor: Iszji »

Wezcie eggersa obczajcie nowego jak chcecie spoko thriller / horror. Vvitch też.

A ari aster do gazu.
Literatura niepoważna usiłuje rozwiązać problemy egzystencji. Literatura poważna je stawia. [...] Literatura poważna nie jest po to, żeby ułatwiać życie, tylko żeby je utrudniać.
tanio
Posty: 77
Rejestracja: 03 maja 2019, 0:52

Re: Niepopularne/kontrowersyjne opinie - filmy, seriale, teatr edition

Post autor: tanio »

ebowski pisze: 18 lis 2019, 3:43 Ale martyrs to był fajny film.
martyrs nadal fajny, tylko ze to nie jest horror. co najwyzej w takim stopniu, w jakim trouble every day albo dzieci umarlych Jelinek sa horrorami. nah mean?

poza tym - to nie powinno byc kontrowersyjne, ale chyba malo kto o tym wie - martyrs to nie jest zaden manifest skrajnego nihilizmu, pomnik zepsucia, ani odpowiednik gry mortal kombat, ale jeden z najbardziej humanistycznych filmow w historii kina
Spoiler
a horrory to gowno generalnie
oyche
Posty: 11473
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:38

Re: Niepopularne/kontrowersyjne opinie - filmy, seriale, teatr edition

Post autor: oyche »

ostatni jedi to top2 starwarsow

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

ODPOWIEDZ