[serial] Dom z papieru

Kategoria poświęcona sztuce małych i dużych ekranów.

Moderatorzy: gogi, con shonery

Awatar użytkownika
Rhubarb
Posty: 495
Rejestracja: 30 maja 2019, 17:13

Re: [serial] Dom z papieru

Post autor: Rhubarb »

Kubero pisze: 23 lip 2019, 18:09 Na waszym miejscu odpuściłbym sobie oglądanie jakichkolwiek seriali, serio przy takim podejściu ciężko mieć w ogóle jakąś radość z oglądania :lol: Wiadomo źe realizm wydarzeń jest bardzo nikły no ale przy braku wczuty ogląda się to naprawde bardzo płynnie i przyjemnie, ode mnie props
xD napisać dobry scenariusz to nie problem jak się umie to robić, to nie są jakieś kosmiczne wymagania
2ps__
Posty: 2756
Rejestracja: 17 kwie 2019, 19:54

Re: [serial] Dom z papieru

Post autor: 2ps__ »

zawsze mnie rozpierdala dopierdalanie się do realizmu w tym serialu tak jakby realizm serialu był wyznacznikiem jego poziomu kurwa gościu co
slkt
Posty: 557
Rejestracja: 17 kwie 2019, 15:09

Re: [serial] Dom z papieru

Post autor: slkt »

no ale jest różnica między brakiem realizmu, a robieniem z widza idioty
Awatar użytkownika
Rhubarb
Posty: 495
Rejestracja: 30 maja 2019, 17:13

Re: [serial] Dom z papieru

Post autor: Rhubarb »

A czy ty odróżniasz realizm od jakiegokolwiek sensu? nie przypierdalam się, że jak ktoś dostanie strzał to za długo umiera, albo że strzelcy kogoś nie trafili, bo takie rzeczy często się w kinie robi, ale to, że wszystko co się dzieje nie ma żadnego sensu, a stara się udawać, że jest genialne to to nie jest brak realizmu tylko po prostu głupota

a serial w którym każdy wątek polega głównie na tym, że Profesor coś zaplanował, to oczywiste że poziom poszczególnych elementów tego planu jest wyznacznikiem fabularnego poziomu serialu
Awatar użytkownika
gostol
Posty: 11
Rejestracja: 26 maja 2019, 9:03

Re: [serial] Dom z papieru

Post autor: gostol »

Ostatnie dwa odcinki weszły na poziom pierwszego sezonu, który u mnie był na dużym propsie.
Spoiler
To co, w następnym sezonie wyciągamy Raquel?
Awatar użytkownika
Kalom
Posty: 4417
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:33
Lokalizacja: mówię z miejsca, gdzie rano wstać to sukces

Re: [serial] Dom z papieru

Post autor: Kalom »

o jezu jak mnie wkurwia ta tokio
:joint: [*]
FÜRDIEGANG
Posty: 1147
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:32

Re: [serial] Dom z papieru

Post autor: FÜRDIEGANG »

jak mnie wkurwia ten sezon, niepotrzebne ciagniecie tematu.
ex-AlmostDivine

Twój chłopak kaloryfer kurwa, a ja se noszę bojler
No bo jem co chcę, a ten głupek liczy kalorie tak jak drobne
By cię wziąć na randkę i zamówić sałatkę
No naprawdę trochę scam, nie?
Awatar użytkownika
potter
Posty: 9688
Rejestracja: 24 kwie 2019, 23:00

Re: [serial] Dom z papieru

Post autor: potter »

Obejrzałem ten sezon 3 i tak liczyłem, że będzie choć trochę inaczej, a jest po prostu odgrzany kotlet. Tony absurdu, błędy w fabule, niepotrzebne wstawki społeczno-polityczne, miłosne, totalne robienie debili z widzów. Jeszcze na koniec
Spoiler
uśmiercili[?] jedną z ciekawszych postaci - Nairobi [a mogli chociaż te Raquel], a wkurwiająca Tokio w kilka chwil z najebanej baby zmienia się w typkę, która rozwala opancerzony pojazd iks de
Nowe postaci też nic nie wniosły, Palermo to nieudana kopia Berlina, a tamci dwaj to praktycznie nic nie znaczą. Czwarty sezon jest nieunikniony i pewnie zobaczę, ale już na nic nie liczę.
Stawiam, że tym serialem jarają się głównie ludzie, którzy w roku obejrzą 3-5 produkcji i nie znają wielu lepszych tytułów, bo inaczej trudno mi sobie to wyobrazić.
Awatar użytkownika
MalkoNTENT
Posty: 1668
Rejestracja: 18 kwie 2019, 13:53

Re: [serial] Dom z papieru

Post autor: MalkoNTENT »

Wkurza mnie brak lektora na netflixie. To idealny serial do kotleta, żeby sobie lecia w tle. a tu trzeba poświęcać 100% uwagi na napisy, aż nie mogę tego skończyć.
Malkontent to moje drugie imię odkąd dorosłem

Ja to nowy Sub Zero
a to że jestem chuj
Za to mogę podziękować ździrom
Awatar użytkownika
kuszmen
Posty: 129
Rejestracja: 19 kwie 2019, 18:23

Re: [serial] Dom z papieru

Post autor: kuszmen »

3 sezon najlepszy, najgorsze wszystkie strzelaniny z policja xD
Awatar użytkownika
gambler
Posty: 1252
Rejestracja: 19 kwie 2019, 23:29

Re: [serial] Dom z papieru

Post autor: gambler »

Spoiler
moment w którym Arturito wskoczył do środka :bowdown: :bowdown: :bowdown:
yer a wizard, Harry
Awatar użytkownika
Prez
Posty: 3684
Rejestracja: 26 lip 2019, 8:29

Re: [serial] Dom z papieru

Post autor: Prez »

FÜRDIEGANG pisze: 26 lip 2019, 11:13 jak mnie wkurwia ten sezon, niepotrzebne ciagniecie tematu.
podbijam 100%, wczoraj skończyłem no to tylko ostatni odcinek w miarę, tak to się męczyłem oglądając ten sezon
lygrys pisze: 11 maja 2022, 21:05 świetny dzień, jeden z najlepszych w moim życiu.
Dziękuje ci zjebana Polsko.
kup sobie płytkę z rapem NOWA LISTA I CENY
całość już na OLX
Awatar użytkownika
FLoo
Posty: 11710
Rejestracja: 18 kwie 2019, 11:54

Re: [serial] Dom z papieru

Post autor: FLoo »

ja mam jedno pytanie
Spoiler
po chuj ten Arturito tam xDDDDDDD

znowu nikt nie pilnuje zakladnikow
Największa pizda na forum:

Mider
Awatar użytkownika
mancipium
consigliere slgwk
Posty: 3557
Rejestracja: 18 kwie 2019, 9:54

Re: [serial] Dom z papieru

Post autor: mancipium »

Spoiler
i dlaczego zakładnicy pomogli im wydostać tego misia (co jest i tak tak chujowym wątkiem, że głowa mała)? W poprzednim sezonie to chociaz było wytłumaczone ze dostali za to kase, a teraz rozumiem wszyscy są fanami rabusiów i wyżej ich cenią niż swoją wolność?

W ogóle ten sezon to jest tak bardzo duże uproszczenie względem poprzednich. Wtedy było to naprawdę chociaż trochę rozkminione. Kanapki, sposoby manipulacji, pokazywanie planu. Teraz to mam wrażenie jakby jechali na freestyle i na bieżąco wymyślali co się może zdarzyć :)

w ogóle te wątki jak Nairobi z dzieckiem czy np. arturito z marta zostawieni. Kurde no przecież każdy wie o co chodzi, że to grozi eksplozją, ale nie... wszyscy robią wszystko by się pierdoliło. Brak słów. Tylko ostatni odcinek trzymał jako tako w napięciu, ale tylko dlatego, żę wrzucili tysiąc rzeczy zeby sie dzialo.

Wstawki jak Marsylia nie krojący świni czy pedalstwo Helsinkiego i zakochanie Nairobi w nim to jest tak poziom żenady, że nie mam słów.
Awatar użytkownika
vampmoney
Posty: 2985
Rejestracja: 18 kwie 2019, 3:10
Lokalizacja: Jarosław

Re: [serial] Dom z papieru

Post autor: vampmoney »

Trzeci o wiele lepszy o drugiego moim zdaniem, bałem się ze bardziej to spierdolą
Mito
Posty: 21
Rejestracja: 10 sie 2019, 11:31

Re: [serial] Dom z papieru

Post autor: Mito »

1>3>2
ale tylko pierwszy, tak poważnie. do kotleta można obejrzeć wszystko i się nie irytować, jedna z moich ulubionych telenowel scifi
Awatar użytkownika
svnchez
Posty: 1658
Rejestracja: 18 kwie 2019, 19:45

Re: [serial] Dom z papieru

Post autor: svnchez »

Nie lubię seriali, w ktorych mnóstwo rzeczy jest naciąganych przez co wyglądają tandetnie, ale w takich jak ten, z jakimiś genialnymi planami, napadami na mennice to wliczam to w koszta i w sumie za bardzo mi nie przeszkadza (aczkolwiek takie przyziemne akcje jak w 1 czy 2 sezonie przyklejanie sobie narzędzi taśmą w kiblu przez zakładnika podczas gdy pilnujący go Helsinki niby nic nie słyszał to beka i przesada). Takie rzeczy się nie zdarzają, więc przy założeniu z góry, że to trochę fikcja i nie ma co jej rozpatrywać w kategoriach realności ogląda się dużo lepiej niż spinając się o jakieś tam szczegóły. Jedynie bekę miałem z tego wspomnianego wygarniania sobie i jakichś emocjonalnych wywodów, podczas gdy większość z nich to zawodowi przestępcy i raczej powinni wiedzieć, że to jest czas do odłożenia wszystkiego na bok i skupieniu się na wykonywaniu planu. Zakładników nikt nie pilnuje, Arturito cierpiący podczas pierwszego napadu sam ładuje się w drugi, no i najważniejsze: nikt tam ze służb nie wpadł żeby podczas obu napadów odciąć im prąd w budynku?
Robert Lewandowski pisze:Dobra, puściliście już swoje numery, a teraz wjeżdża ZBUKU
Awatar użytkownika
vampmoney
Posty: 2985
Rejestracja: 18 kwie 2019, 3:10
Lokalizacja: Jarosław

Re: [serial] Dom z papieru

Post autor: vampmoney »

Co wy z tym Arturitem, przecież to jasne że nie będzie jechał wiecznie na historiach i fejmie z ostatniego napadu, a że jak sam przyznaje jego życie jest porażką i ubarwią go jedynie udział w tamtych wydarzeniach oraz napływające z tego wszelakie profity, dla mnie logicznym jest że chęć utrzymania się na fali kieruje go do wskoczenie w paszcze lwa ponownie :dunno:
Awatar użytkownika
svnchez
Posty: 1658
Rejestracja: 18 kwie 2019, 19:45

Re: [serial] Dom z papieru

Post autor: svnchez »

Ja to interpretowałem bardziej, że to była jedyna okazja żeby spróbować naiwnie odzyskać sekretarkę i gówniaka, ale to co mówisz też jest zasadne
Robert Lewandowski pisze:Dobra, puściliście już swoje numery, a teraz wjeżdża ZBUKU
Awatar użytkownika
Piters
Posty: 4372
Rejestracja: 17 kwie 2019, 16:28

Re: [serial] Dom z papieru

Post autor: Piters »

Właśnie skończyłem. Wiadomo, że dużo luk w fabule itd, ale nawet spoko się oglądało. Takie do kotleta, z wyjątkiem ostatniego odcinka, który w sumie trzymał w napięciu, ale tam po prostu najebali 10x więcej akcji niż w poprzednich żeby zainteresować kolejnym sezonem (co w sumie im się udało u mnie). Ale nowe postacie strasznie chujowe, Palermo marna kopia Berlina, a reszty to nawet nie pamiętam. Wjazd Arturito jest taki kurwa bez sensu (nawet nie pod względem logicznym, po prostu dali mu potem z 2 kwestie i chuj, tyle z tego :lol:). Mam nadzieje, że nie odjebią Nairobi bo sie ciekawe postacie kończą
Belmondo pisze:Jestem człowiek demolka
Życie to ślizgawka, twoje życie to parodia
ODPOWIEDZ