[serial] The Outsider (2020)

Kategoria poświęcona sztuce małych i dużych ekranów.

Moderatorzy: gogi, con shonery

Awatar użytkownika
wtt
Posty: 759
Rejestracja: 11 maja 2019, 16:15

[serial] The Outsider (2020)

Post autor: wtt »

W parku miejskim znalezione zostaje zmasakrowane ciało jedenastoletniego chłopca. Naoczni świadkowie i odciski palców nie pozostawiają wątpliwości: sprawcą zbrodni jest jeden z najbardziej lubianych obywateli Flint City. To Terry Maitland, trener drużyn młodzieżowych, nauczyciel angielskiego, mąż i ojciec dwóch córek. Detektyw Ralph Anderson, którego syna Maitland kiedyś trenował, nakazuje przeprowadzić natychmiastowe aresztowanie w świetle jupiterów. Maitland ma wprawdzie alibi, ale Anderson i prokurator okręgowy wkrótce zdobywają kolejny niezbity dowód: ślady DNA. Sprawa wydaje się oczywista.
Do obsady dołączyli nie tylko Cynthia Erivo i Paddy Considine, ale także Bill Camp, Mare Winningham, Julianne Nicholson, Yul Vázquez, Jeremy Bobb i Marc Menchaca oraz Hettienne Park i Michael Esper.
Scenariusz pisze Richard Price. Ben Mendelsohn i Jason Bateman wyprodukują serial. Ten ostatni ma się też zająć reżyserią.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika
wtt
Posty: 759
Rejestracja: 11 maja 2019, 16:15

Re: [serial] The Outsider (2020)

Post autor: wtt »

podbijam, bo obejrzałem dwa odcinki i jest fajnie. za kamerą pierwszych epizodów stanął Jason Bateman, więc dla wszystkich fanów stlyu Ozarka będzie spoko. dobrze aktorsko wypada Mendelsohn, a sama historia jest wciągająca (nie czytałem tej powieści).
peterkurten
Posty: 872
Rejestracja: 24 kwie 2019, 23:12

Re: [serial] The Outsider (2020)

Post autor: peterkurten »

Pierwszy odcinek dla mnie był genialny, drugi odcinek dużo gorszy, ale dalej dobry. Jestem mega ciekaw tego serialu. Książki nie czytałem, ale z tego co widziałem to zakończenie jest ponoć tragiczne
Awatar użytkownika
FLoo
Posty: 11605
Rejestracja: 18 kwie 2019, 11:54

Re: [serial] The Outsider (2020)

Post autor: FLoo »

liczyłem na kryminał, ale nie z wątkiem nadprzyrodzonym
Największa pizda na forum:

Mider
daveyo
Posty: 12142
Rejestracja: 29 lip 2019, 14:22

Re: [serial] The Outsider (2020)

Post autor: daveyo »

Ale mi się podobają takie seriale, mój świat, zaznaczę, że nie czytałem książki. Jeden jak i drugi odcinek świetny, praca kamery, aktorzy, intrygująca fabuła, wszystko się zgadza, solidna produkcja. Bardzo mnie cieszy rola Bena Mandelsohna i Jasona Batemana czyli aktorzy, którzy brali udział odpowiednio w Bloodline i Ozark, które serdecznie polecam. Czekam z niecierpliwością na kolejne odcinki, ogólnie te produkcje na podstawie Stephena Kinga wychodzą super i zawsze świetnie mi się je ogląda.

A no i nie wiem czy tylko ja mam takie wrażenie, ale żona detektywa wygląda jak Jego matka :dunno:
Ostatnio zmieniony 19 sty 2020, 17:22 przez daveyo, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
FLoo
Posty: 11605
Rejestracja: 18 kwie 2019, 11:54

Re: [serial] The Outsider (2020)

Post autor: FLoo »

Ja np nie miałem pojęcia o czym jest ta książka, zastanawialem się jak z tego wybrną, ale teraz już wiem ze nie będzie to nic logicznego
Największa pizda na forum:

Mider
daveyo
Posty: 12142
Rejestracja: 29 lip 2019, 14:22

Re: [serial] The Outsider (2020)

Post autor: daveyo »

Świetny trzeci odcinek, serial nabiera tempa. No i ta muzyczka :oops: .
Spoiler
Bardzo podoba mi się postać Holly Gibney, taki Sherlock Holmes w wersji kobiecej, mam nadzieję, że zostanie na dłużej
Awatar użytkownika
con shonery
Moderator
Posty: 5984
Rejestracja: 18 kwie 2019, 9:18

Re: [serial] The Outsider (2020)

Post autor: con shonery »

obejrzałem pierwszy odcinek, po czym wiedziony przeczuciem przeczytałem streszczenie fabuły opowiadania na wikipedii, no i cieszę się, że tak zrobiłem
lubię wątki nadprzyrodzone ale nie miałem motywacji by oglądać to dalej, skoro od początku wiadomo, że zabija
Spoiler
jakiś shapeshifter
pozostawała kwestia czy jest to
Spoiler
kosmita czy duch pradawnych indian
ale to już mnie tak bardzo nie interesowało
Awatar użytkownika
mlodyperkez
Posty: 2585
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:39

Re: [serial] The Outsider (2020)

Post autor: mlodyperkez »

FLoo pisze: 19 sty 2020, 15:16 liczyłem na kryminał, ale nie z wątkiem nadprzyrodzonym
FLoo pisze: 19 sty 2020, 17:21 Ja np nie miałem pojęcia o czym jest ta książka, zastanawialem się jak z tego wybrną, ale teraz już wiem ze nie będzie to nic logicznego
no u mnie podobnie, ksiazki nie czytalem i myslalem ze to bedzie troche bardziej kryminal ale w sumie moglem sie domyslic ze bedzie jakis element nadprzyrodzony bo w koncu king. troche zawod przez to ale pewno obejrze do konca bo bardzo fajne ujecia sa w tym serialu podobnie jak i muzyka, podoba mi sie klimat jaki tam panuje. no i teraz po 3 odcinkach to juz jestem ciekawy jak to rozwiaza.
Awatar użytkownika
lygrys
Posty: 9918
Rejestracja: 15 sty 2020, 22:03
Lokalizacja: Gdańsk - Wrzeszcz Górny

Re: [serial] The Outsider (2020)

Post autor: lygrys »

Słuchałem tylko pierwsze wrażenia

Hubert Spandowski, Szymon Cieśliński, Sebastian Kubańczyk - Pierwsze wrażenia – Outsider
http://konglomeratpodcastowy.pl/radio-s ... -outsider/
Spoiler
+48 22 29 22 597
www.aborcjabezgranic.pl
Jak mnie nie ma na forum, to od was odpoczywam.
Awatar użytkownika
mateko
Waste Management
Posty: 6707
Rejestracja: 18 kwie 2019, 18:47
Lokalizacja: Łódź

Re: [serial] The Outsider (2020)

Post autor: mateko »

Po pierwszym odcinku jestem bardzo zadowolony, lecę z następnym.
Awatar użytkownika
mlodyperkez
Posty: 2585
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:39

Re: [serial] The Outsider (2020)

Post autor: mlodyperkez »

nawet spoko ostatni odcinek, fajnie sie wszystko zaczyna laczyc
Awatar użytkownika
genocidegeneral
Posty: 9022
Rejestracja: 17 kwie 2019, 18:50

Re: [serial] The Outsider (2020)

Post autor: genocidegeneral »

wiadomo czy zamkną się z tym w jednym sezonie czy będą wlec przez 3 lata?
Obrazek
Awatar użytkownika
mlodyperkez
Posty: 2585
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:39

Re: [serial] The Outsider (2020)

Post autor: mlodyperkez »

nie no licze ze 1 sezon i zamknieta sprawa bo jak nie to pierdole
Awatar użytkownika
checollada
Posty: 689
Rejestracja: 27 kwie 2019, 12:34

Re: [serial] The Outsider (2020)

Post autor: checollada »

Im więcej kart odkrywali w tym serialu, tym bardziej traciłem zainteresowanie. Żaden z tego horror, kryminał tym bardziej. Rozjebali całe napięcie IMO. Chociaż i tak serial ma momenty, niewątpliwe piękna muzyka tutaj gra duża role, no i ładnie to jest nakręcone, estetyka pojedynczych scen, zabawy oświetleniem, to bardzo mi leży. No ale to wszystko już było. Nie zrozumcie źle, to nie jest zła produkcja, po prostu nie sprostała moim oczekiwaniom i jestem lekko rozgoryczony, bo miałem ochotę na rzeczy wielkie xd
Awatar użytkownika
Prez
Posty: 3648
Rejestracja: 26 lip 2019, 8:29

Re: [serial] The Outsider (2020)

Post autor: Prez »

Zostały mi 4 odcinki i już dość grubo się męczę, żeby dotrwać do końca, czego totalnie nie spodziewałem się po dwóch pierwszych odcinkach. Nie lubię jednak zostawiać seriali niedokończonych, więc pewnie dobrne jakoś do finału. Warto w ogóle?
lygrys pisze: 11 maja 2022, 21:05 świetny dzień, jeden z najlepszych w moim życiu.
Dziękuje ci zjebana Polsko.
kup sobie płytkę z rapem NOWA LISTA I CENY
całość już na OLX
Awatar użytkownika
kuszmen
Posty: 128
Rejestracja: 19 kwie 2019, 18:23

Re: [serial] The Outsider (2020)

Post autor: kuszmen »

zawód roku ten serial...
Awatar użytkownika
szpilman
♓︎
Posty: 4622
Rejestracja: 17 kwie 2019, 15:26

Re: [serial] The Outsider (2020)

Post autor: szpilman »

Ale kapsko ten serial i ta wkurwiająca Holly gibli. Podobno drugi sezon już klepnięty i akcja się ma skupiać właśnie wokół w/w postaci. Ja podziękuję.
"...jest eśmy małymi cząstkami wielkich rzeczy..."
pieseczek dla ślizgawkera
Obrazek
Awatar użytkownika
wtt
Posty: 759
Rejestracja: 11 maja 2019, 16:15

Re: [serial] The Outsider (2020)

Post autor: wtt »

na początku zapowiadał się w miarę spoko, ale im dalej w las tym gorzej. pod koniec to już mocno wkurwiony byłem murzajką. dziwne, że zdecydowali się na kolejny sezon, ale pewnie będzie ta sama sytuacja co z Castle Rock - po drugim sezonie wypad.
ODPOWIEDZ