[serial] The Mandalorian

Kategoria poświęcona sztuce małych i dużych ekranów.

Moderatorzy: gogi, con shonery

Awatar użytkownika
KillerCroc
Posty: 2204
Rejestracja: 02 maja 2019, 18:45

Re: [serial] The Mandalorian

Post autor: KillerCroc »

W jakich dobry sklepach można znaleźć serial (napisy mnie nie interesują)? Na zatoczce i KA pusto :(
Gdybym urodził się gdzieś indziej miałbym szansę...
Awatar użytkownika
wrubel
Moderator
Posty: 3825
Rejestracja: 17 kwie 2019, 18:42
Lokalizacja: białystok dziwko

Re: [serial] The Mandalorian

Post autor: wrubel »

wieśniak, kup sobie disney+ jak chcesz obejrzeć
Awatar użytkownika
Wiewior
Posty: 201
Rejestracja: 11 sie 2019, 14:59

Re: [serial] The Mandalorian

Post autor: Wiewior »

Awatar użytkownika
enjoy1g
Posty: 409
Rejestracja: 18 kwie 2019, 18:37

Re: [serial] The Mandalorian

Post autor: enjoy1g »

A jakieś napisy? Ostatni raz 4 lata temu oglądałem seriale pożyczone z torrentów więc proszę o wyrozumiałość.
Awatar użytkownika
Wiewior
Posty: 201
Rejestracja: 11 sie 2019, 14:59

Re: [serial] The Mandalorian

Post autor: Wiewior »

Napisy24 albo napiprojekt, już powinny być
Awatar użytkownika
mlodyperkez
Posty: 2585
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:39

Re: [serial] The Mandalorian

Post autor: mlodyperkez »

1 odcinek mega spoko, co prawda kilka scen bylo dosc srednich np jak
Spoiler
nauka ujezdania tego stwora brzydala skurwysyna
ale generalnie baaardzo na plus i jako wieloletni fanboj uniwersum jestem pelen dobrych mysli. to moze byc najlepsze co wyszlo od disneya zaraz obok rogue one. o pieknych zdjeciach, cgi, muzyce na najwyzszym poziomie nie bede sie rozpisywal bo jak na odcinek szlo 15 baniek budzetu to innaczej byc nie moglo. najwazniejsze ze jest klimat. no i dobry mind fuck w koncowce odcinka.
oyche
Posty: 11473
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:38

Re: [serial] The Mandalorian

Post autor: oyche »

dla mnie też super, props za krótkie odcinki
Awatar użytkownika
Wiewior
Posty: 201
Rejestracja: 11 sie 2019, 14:59

Re: [serial] The Mandalorian

Post autor: Wiewior »

Mi też się podobało, chociaż odcinki wolałbym takie po 50-60 minut, inne seriale jakoś tak mnie przyzwyczaiły. Fajna i dobrze zagrana postać tego klienta z Imperium, kilka nawiązań do starej trylogii, klimat jest, czekam na więcej.
Awatar użytkownika
mlodyperkez
Posty: 2585
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:39

Re: [serial] The Mandalorian

Post autor: mlodyperkez »

ogolnie nie wiem czy dobrze po dialogach wydedukowalem ale akcja serialu rozgrywa sie jakos po wydarzeniach z filmowej 6 (jest mowa o upadlym imperium) ale przed 7 ( bo nie ma jeszcze first orderu) ?
Awatar użytkownika
Wiewior
Posty: 201
Rejestracja: 11 sie 2019, 14:59

Re: [serial] The Mandalorian

Post autor: Wiewior »

Zgadza się
Awatar użytkownika
mlodyperkez
Posty: 2585
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:39

Re: [serial] The Mandalorian

Post autor: mlodyperkez »

w zatoce pojawil sie drugi odcinek jbc
Awatar użytkownika
Parlae
Posty: 4610
Rejestracja: 29 lip 2019, 16:29

Re: [serial] The Mandalorian

Post autor: Parlae »

Na torrentday.com też są obydwa odcinki. Jak ktoś chce zapro to pisać priv z mailem. Mam 3 do oddania.
Awatar użytkownika
enjoy1g
Posty: 409
Rejestracja: 18 kwie 2019, 18:37

Re: [serial] The Mandalorian

Post autor: enjoy1g »

Meeeh :what: zrobili 8 odcinków po 30 min i dostajemy takie cos? Przeciez tu akacja nie poszla w ogole naprzód i
Spoiler
czy naprawde w kazdym medium musi byc postac ktora używa mocy? Tak jakby Maul w solo to bylo za malo
jak narazie to przypomina Live action ze scenariuszem bajki rebelianci. Wielka szkoda bo mialem duza nadzieje na brudne star warsy z intrygami z podziemnego światka.
Awatar użytkownika
KillerCroc
Posty: 2204
Rejestracja: 02 maja 2019, 18:45

Re: [serial] The Mandalorian

Post autor: KillerCroc »

enjoy1g pisze: 16 lis 2019, 17:11 Meeeh :what: zrobili 8 odcinków po 30 min i dostajemy takie cos? Przeciez tu akacja nie poszla w ogole naprzód i
Spoiler
czy naprawde w kazdym medium musi byc postac ktora używa mocy? Tak jakby Maul w solo to bylo za malo
jak narazie to przypomina Live action ze scenariuszem bajki rebelianci. Wielka szkoda bo mialem duza nadzieje na brudne star warsy z intrygami z podziemnego światka.
Podbijam w 100%, mega przerysowany serial. 1/4 za nami a tak naprawdę nic się nie dzieje, 2 odcinek mógłby robić za filler bo nie wniósł nic do fabuły, sztampowe dialogi, jestem bardzo na nie i mam nadzieję że zaskoczy to mimo wszystko bo potencjał jest ogromny
Gdybym urodził się gdzieś indziej miałbym szansę...
Awatar użytkownika
enjoy1g
Posty: 409
Rejestracja: 18 kwie 2019, 18:37

Re: [serial] The Mandalorian

Post autor: enjoy1g »

Akurat do dialogi to ostatnie do czego bym się przyczepił, są fajnie ograniczone bez dialogów typu ,, o Ty to ten blurgh którego mogliśmy zobaczyć w 3 sezonie wojen klonów" [mention]MoTyW[/mention] a Ty co? Ani się nie wypowiedziałeś o fallen order ani o tym :evil:
Awatar użytkownika
Rupert
Bodo
Posty: 4661
Rejestracja: 17 kwie 2019, 11:36

Re: [serial] The Mandalorian

Post autor: Rupert »

Ten drugi odcinek taki zapychacz, ale ogólnie spk się ogląda szkoda ze nie dają całego sezonu instant

Wysłane z mojego SM-A500FU przy użyciu Tapatalka

[size=10 pisze:jebanaplujdupa[/size] post_id=564758 time=1632312420 user_id=236]
mocno przeceniony post ruperta
Awatar użytkownika
many-s
Posty: 1792
Rejestracja: 17 kwie 2019, 18:06

Re: [serial] The Mandalorian

Post autor: many-s »

Wciągnąłem pierwsze dwa odcinki, które równie dobrze mogłyby być jednym i odpowiednio by zaspokoiły apetyt fanów. Bardzo ładnie to wszystko wygląda, spoko stworki i wogóle spoko western ale póki co grają tylko na sentymentach do starej trylogii. Potencjał jest i w sumie czekam co dalej.
Awatar użytkownika
MoTyW
Pierwszy Mod
Posty: 5374
Rejestracja: 17 kwie 2019, 8:34

Re: [serial] The Mandalorian

Post autor: MoTyW »

enjoy1g pisze: 21 lis 2019, 9:22 @MoTyW a Ty co? Ani się nie wypowiedziałeś o fallen order ani o tym
O Fallen Order się niestety prędko nie wypowiem bo gierkowe tematy mam zawalone jeszcze na długi czas :(

Mandalorian natomiast spełnił moje oczekiwania w jakichś 80%. Przede wszystkim spodziewałem się o wiele dłuższych odcinków i nieco więcej treści, ale nie jestem niezadowolony - to raczej niedosyt. Mamy za sobą już dwa epizody i jakiś zarys tego, co dopiero nastąpi, ale jak na taką objętość całego sezonu obawiam się, że historia potraktowana została dość zachowawczo... Przy czym jednocześnie nie sądzę, żeby fabuła była pretekstowa - myślę, że dostaniemy coś ciekawego. Po prostu jest to swojego rodzaju test i na lepsze, dłuższe rzeczy trzeba będzie jeszcze poczekać.

Ujęcia super, a ten mityczny klimat starej trylogii jest wyczuwalny (przede wszystkim w warstwie wizualnej - zwróćcie uwagę np. na przejścia między scenami). To chyba kupiło mnie najbardziej.

Pierwszy odcinek był zajebistym wprowadzeniem. Fanserwis nie jest uciążliwy, ale jako fan Star Wars i Mando'ade swoje z tego z uśmiechem wyciągnąłem. Drugi natomiast faktycznie lekko sztucznie wydłużany - dałoby się tam wcisnąć więcej treści i stracić mniej czasu na pierdołach.
Spoiler
Baby Yoda dla mnie sztos motyw - nikt na to wcześniej nie wpadł (a przynajmniej ja nie kojarzę).
Jedyne do czego osobiście bym się przyjebał to muzyka - nie wywołała we mnie żadnych emocji i generalnie wydaje się jakaś taka poniżej poziomu.

W tym momencie najbardziej czekam na Ginę Carano <3
SLGWK since 15.08.2009
#wolnykurdystan #wolnacipa
Awatar użytkownika
GeorgePortfel
Posty: 102
Rejestracja: 04 maja 2019, 1:50

Re: [serial] The Mandalorian

Post autor: GeorgePortfel »

Rowniez obejrzalem oba. Jest klimat SW! To najważniejsze. Postacie fajne, bardzo różnorodne, dużo nowych potworków.
Spoiler
jest mrugniecie okiem do widza jak widać szaszłyk robiony z maskotki Jabba Hutta
I nie zgadzam się, że drugi odcinek to zapychacz - pokazuje bardzo wiele.
Spoiler
Pewnie nie jestem jedynym, który zastanawia się teraz czy aby na pewno Baby Yoda zostanie zmonetyzowany. Raczej wątpię.
Szkoda że odcinki takie krótkie, tprzynajmniej te 40' mogłoby to trwać
Awatar użytkownika
FLoo
Posty: 11615
Rejestracja: 18 kwie 2019, 11:54

Re: [serial] The Mandalorian

Post autor: FLoo »

Jest 3 ep
Największa pizda na forum:

Mider
ODPOWIEDZ