[serial] Mindhunter

Kategoria poświęcona sztuce małych i dużych ekranów.

Moderatorzy: gogi, con shonery

Awatar użytkownika
suraks
Posty: 620
Rejestracja: 10 maja 2019, 15:02
Lokalizacja: bolivia

Re: [serial] Mindhunter

Post autor: suraks »

dziś skończone, jedna z najlepszych o ile nie najlepsza produkcja netflixa
Awatar użytkownika
SWN
Administrator
Posty: 11447
Rejestracja: 17 kwie 2019, 0:46
Lokalizacja: Kałków

Re: [serial] Mindhunter

Post autor: SWN »

Skończyłem wczoraj.

Niby jest klimat, niby fajnie prowadzona historia, ale w trakcie niemal całego ostatniego odcinka miałem w głowie myśl "i co? i już?". Liczyłem, że oprócz sprawy mordercy dzieciaków z Atlanty dołożą jeszcze coś, może jakiś tajemniczy telefon który pojawi się na zakończenie sezonu, nie wiem. Ostatecznie zostałem z miną przypominającą zachowanie Holdena w ostatniej scenie przy samolocie, bo poczułem jakby to wszystko urwało się w połowie. Jednocześnie prowadzony wątek BTK'a tylko narobił mi smaka, bo historia poszukiwania tamtego typa, jego droczenia się z mediami i zostawiania zdjęć ma potencjał na luźne zjedzenie morderców z s02, ale nie mam pojęcia jak upchnęliby to czasowo jak już ktoś wyżej zauważył.
Oczywiście nie wiem nawet o chuj chodziło z wątkiem lesbijskim i rozwijaniem postaci w kierunkach, których ostatecznie wcale nie wykorzystano.

Osobny bowdown dla charakteryzatorów w tym serialu, przecież dla oglądających, którzy nie kojarzyli wcześniej tych wszystkich morderców to musi być jakiś mindfuck wpisując ich w google po obejrzeniu danego odcinka.
Spoiler
Obrazek
B to G strikes again, thick hay on the bread... For me it's a lifestyle, you say that's about swag
Awatar użytkownika
Rhubarb
Posty: 495
Rejestracja: 30 maja 2019, 17:13

Re: [serial] Mindhunter

Post autor: Rhubarb »

Spoiler
superancki jest ten serial, ale faktycznie zakonczenie drugiego sezonu bez szalu. Niezrozumiale jest to zwlaszcza, ze sezon mial jeden odcinek mniej niz ostatnio, a imo dodatkowy sezon chociazby ze sprawa wayne'a by sie przydal, zwlaszcza ze z tego co czytalem to john douglas (autor ksiazki mindhunter i generalnie gosciu na ktorym Holden jest wzorowany) pomogl w sprowokowaniu Wayne'a podczas rozprawy, przez co ten pokazal ze potrafi byc agresywny, a to w duzym stopniu przekonalo sedziego do skazania
ps. przepraszam za brak polskich znakow ale cos mi sie rozjebalo w klawiaturze :(
Johnny

Re: [serial] Mindhunter

Post autor: Johnny »

Świetny serial, super klimat, mnie tylko jeden głupi mały detal ciagle rozpraszał - zauważyliście jak super czyste i błyszczące są wszystkie auta w obu sezonach? Totalnie nienaturalne.
Spoiler
co do zakończenia - wydaje mi się ze jest właśnie bardzo adekwatne - finał sprawy nie był satysfakcjonujący, skazano tylko za dwa morderstwa i taki jest tez ten koniec
Awatar użytkownika
SWN
Administrator
Posty: 11447
Rejestracja: 17 kwie 2019, 0:46
Lokalizacja: Kałków

Re: [serial] Mindhunter

Post autor: SWN »

Z tym zakończeniem to bardziej chodziło mi o
Spoiler
tempo w jakim je dostarczyli. sprawa mordercy dzieciaków była prowadzona powoli, starannie, od ofiary do ofiary, aż nagle w ostatnim odcinku hujkurwa info z telewizji że jednak zgarniamy typa, pakuj się Holden bo za godzinę wypierdalasz samolotem, kolejna sprawa rozwiązana, pora na csa. finał normalny (tym bardziej mogąc sobie sprawdzić czym zakończy się sprawa,
w końcu to historie prawdziwych ludzi), po prostu nie pasowało mi jak została poprowadzona akcja :)
B to G strikes again, thick hay on the bread... For me it's a lifestyle, you say that's about swag
Johnny

Re: [serial] Mindhunter

Post autor: Johnny »

Spoiler
Może właśnie o to chodzi - sprawy miały być kontynuowane, a tu ciach - przyklepano sukces, wydział wpisał się na mapę i heja, pakować mandżur
Awatar użytkownika
Marvbear
Posty: 85
Rejestracja: 02 wrz 2019, 0:25

Re: [serial] Mindhunter

Post autor: Marvbear »

Serwis Deadline donosi, że w zeszłym miesiącu obsada, na czele z Holtem McCallanym, Jonathanem Groffem i Anną Torv, została zwolniona z kontraktów, co bardzo źle wróży na przyszłość. Serial nie został skasowany, co teoretycznie oznacza, że wszystko może się zdarzyć. Ale "Mindhunter" na pewno nie wróci w dającej się przewidzieć przyszłości, bo David Fincher jest teraz zajęty innymi projektami.
Awatar użytkownika
genocidegeneral
Posty: 9023
Rejestracja: 17 kwie 2019, 18:50

Re: [serial] Mindhunter

Post autor: genocidegeneral »

zaje-kurwa-biście :roll:
Obrazek
Awatar użytkownika
stranger
Posty: 1248
Rejestracja: 26 maja 2019, 0:41

Re: [serial] Mindhunter

Post autor: stranger »

Chuje
I know you think Obi-Wan gettin' tired now
Don't jump, Anakin, I got the higher ground
Awatar użytkownika
ebismolarek
Posty: 7686
Rejestracja: 28 lis 2019, 23:25

Re: [serial] Mindhunter

Post autor: ebismolarek »

Ale chujnia :/
Awatar użytkownika
kosciey
Posty: 470
Rejestracja: 19 kwie 2019, 9:08

Re: [serial] Mindhunter

Post autor: kosciey »

Ale mnie wkurwili.
Awatar użytkownika
mateko
Waste Management
Posty: 6707
Rejestracja: 18 kwie 2019, 18:47
Lokalizacja: Łódź

Re: [serial] Mindhunter

Post autor: mateko »

:cry: :cry:
frontkick

Re: [serial] Mindhunter

Post autor: frontkick »

Nie wiem jak te kontrakty aktorskie działają ale czytałem że aktorzy zostali zwolnieni żeby móc sobie swobodnie brać nowe role, wierzę że Fincher wróci do tematu jak już nakręci te filmy które ma zaplanowane
Awatar użytkownika
SWN
Administrator
Posty: 11447
Rejestracja: 17 kwie 2019, 0:46
Lokalizacja: Kałków

Re: [serial] Mindhunter

Post autor: SWN »

Chyba najbardziej z dupy urwana produkcja (zarówno fabularnie jak i produkcyjnie), jaką miałem okazję śledzić.
B to G strikes again, thick hay on the bread... For me it's a lifestyle, you say that's about swag
Awatar użytkownika
Mider
Posty: 2780
Rejestracja: 17 kwie 2019, 16:07

Re: [serial] Mindhunter

Post autor: Mider »

Klichu
Posty: 4
Rejestracja: 17 sty 2020, 12:03

Re: [serial] Mindhunter

Post autor: Klichu »

Czy wątki w drugim sezonie zostały domknięte? Długo zabierałem się za ten serial, a teraz gdy już miałem zacząć oglądać dowiaduje się o zawieszeniu. Chciałbym uniknąć sytuacji gdy się wkręce, a serial urwie się w połowie bez szans na kontynuację. Warto?
sydemon
Posty: 158
Rejestracja: 08 maja 2019, 10:32

Re: [serial] Mindhunter

Post autor: sydemon »

Główna sprawa 2 sezonu została zakończona, ale przez cały 2 sezon było rozpoczęcie innego wątku, który byłby głównym daniem3 sezonu. No i pewnie, przez 3 sezon pociągnięty zostałby wątek rodziny jednego z głównych bohaterów.
Szkoda, że zostało to tak urwane, super zapowiadał się watęk btk.
Awatar użytkownika
many-s
Posty: 1792
Rejestracja: 17 kwie 2019, 18:06

Re: [serial] Mindhunter

Post autor: many-s »

Kurcze właśnie jestem w trakcie 2 sezonu i boli, że nie będą kontynuowali tego świetnego serialu. Klimat jest niesamowity, główni bohaterowie super, przesłuchania kapitalny klimat. Szkoda, że oglądalność podobno za niska.
Johnny

Re: [serial] Mindhunter

Post autor: Johnny »

No niestety, ale tłuszcza poniekąd decyduje o tym, co się opłaci kręcić a co nie. Nieprzypadkowo w zwykłej tv leci tyle gunwa - bo ono ma oglądalność - i powoli widać ze streamingi nie będą wcale lepsze, co zreszta widać choćby na netfliksie, ze jest parcie w ilość a nie jakość.
Szkoda, swietny serial to byl
Awatar użytkownika
xou
Posty: 275
Rejestracja: 21 kwie 2019, 21:34

Re: [serial] Mindhunter

Post autor: xou »

spoko serial
niestety drugi sezon widocznie gorszy od pierwszego
Obrazek
ソロで帰る道すがら
挨拶さえもできないさ
待っても去っても変わらない
そうだ! これからだぜ?
ODPOWIEDZ