[film] Proceder (2019)

Kategoria poświęcona sztuce małych i dużych ekranów.

Moderatorzy: gogi, con shonery

DeDoK
Posty: 4210
Rejestracja: 17 kwie 2019, 7:33

Re: [Film] Proceder (15.11.2019)

Post autor: DeDoK »

[mention]daveyo[/mention] jakies propsy?
daveyo
Posty: 12142
Rejestracja: 29 lip 2019, 14:22

Re: [Film] Proceder (15.11.2019)

Post autor: daveyo »

Nie oglądałem i raczej nie jestem zainteresowany więc się nie wypowiem. :nonono:
Awatar użytkownika
zemsta1kadluba
Posty: 7707
Rejestracja: 22 paź 2019, 12:50

Re: [Film] Proceder (15.11.2019)

Post autor: zemsta1kadluba »

idę jutro to zdam relację
Spoiler
Obrazek
mołpy są kozackie
lambiczi
Posty: 845
Rejestracja: 22 kwie 2019, 16:58

Re: [Film] Proceder (15.11.2019)

Post autor: lambiczi »

W sumie pozytywnie zaskoczony jestem filmem, jest całkiem spoko - na koniec trochę mi się dluzyl, ale spodziewałem się totalnej szmiry.
Awatar użytkownika
zemsta1kadluba
Posty: 7707
Rejestracja: 22 paź 2019, 12:50

Re: [Film] Proceder (15.11.2019)

Post autor: zemsta1kadluba »

nie jest totalną szmirą ale dobrym filmem też tego bym nie nazwał- ot można pójść z ziomkami dla beki, bo w sumie parę scen daję radę, szczególnie Bajorson :bowdown:
Rozpierdala jednak fakt że Woś tam chyba im konkretnie konsultował bo w pierwszej połowie jest mnóstwo scen jadących po kapitaliźmie i płaczących za komuną. Ogólnie krytykę tego w jaki sposób została przeprowadzona transformacja ustrojowa to ja bym zawsze chętnie oglądał, ale tu to jest zrobione tak subtelnie jak cegłą w mordę, w pewnym momencie zastanawiałem się czy zaraz nie wjedzie Balcerowicz cały na czarno z melonikiem i cygarem jeżdżący na garbie matki Chady krzycząc "KOMUNA SIĘ SKOŃCZYŁA ROBAKU TERAZ KAPITALIZM TO ZAPIERDALAJ". Uwierzcie mi że to wcale nie jest przesada. No i Stiglitz i Piketty jako fanty do przekupienia gitów w więzieniu :lol:
mołpy są kozackie
Awatar użytkownika
Travson
Posty: 893
Rejestracja: 17 kwie 2019, 21:23
Lokalizacja: Łódź/Gdynia

Re: [Film] Proceder (15.11.2019)

Post autor: Travson »

To teraz już jestem pewny że pierdolę ten film po całości, dziękuje za recenzje
phobos pisze: ten świat to symulacja na zaliczenie jakiegoś kosmicznego studenciakaxd który co roku oddaje ten sam projekt ze zmianami
Awatar użytkownika
zemsta1kadluba
Posty: 7707
Rejestracja: 22 paź 2019, 12:50

Re: [Film] Proceder (15.11.2019)

Post autor: zemsta1kadluba »

Wywiad z Pihem w którym porusza temat filmu i tego jak w niewłaściwy sposób przedstawili tam Chadę
Spoiler
mołpy są kozackie
Awatar użytkownika
Połas
Posty: 1876
Rejestracja: 18 kwie 2019, 21:47

Re: [Film] Proceder (15.11.2019)

Post autor: Połas »

Kali żałuje, że wziął udział w Procederze :lol: I przy okazji przyznaje, że nie miał żadnego wpływu na film na podstawie swojej książki i płyty, czyli Krime Story, który robią twórcy Procederu. Miał grać rolę główną, ale go odsunięto.
Kali na FB pisze:Zaczęło się spokojnie. Zgodnie z planem. Mniej koncertów, więcej czasu w domu, którym na pewien czas stała się Warszawa. Pierwszy kwartał spożytkowałem na to, na co długo czekałem. Scenariusz do Krime Story. Tak! Kurwa! Nareszcie. Po zakończeniu tekstu w wersji beta, oddałem go producentom, którym sprzedałem prawa do zrealizowania filmu. Do tego propozycja obsady w roli Krimea. Pico bello! Ruszyły przygotowania.

W trakcie nagrań postanowiłem, że wyprodukujemy koncert, który w odpowiedni sposób podkreśli dziesięciolecie marki Ganja Mafia oraz dwudziestolecie Kaliego na scenie. Miałem wziąć się za to zaraz po zdjęciach do Krime Story, zaplanowanych na wiosnę. To nie miejsce ani czas, by zdradzić przebieg tej fatalnej historii... Finalnie, straciłem kontrolę nad filmem Krime Story, zanim jeszcze rozpoczęły się zdjęcia. Straciłem również angaż do roli Krimea. Z tego co wiem, film powstał, ale jak wspomniałem beze mnie. Po oddaniu scenariusza, zostałem odsunięty od możliwości kontroli nad powstaniem filmu. To był, i dalej jest dla mnie cios i jestem wkurwiony na siebie, że dałem się podejść. Nigdy więcej. Zobaczymy jak sytuacja się dalej potoczy.

Wystąpiłem też w filmie PROCEDER, którego do dzisiaj nie widziałem... Pomimo pozytywnych recenzji odtwarzanej postaci, żałuję, że w nim wystąpiłem, bo pojawiają się w nim sceny, po których Tomek pewnie przewraca się w grobie. Mam na myśli scenę z lizaniem deski od kibla, pojara od policjanta i najważniejsze, namalowanie sprayem przez Pablo członka na plecach ukradzionego przez Tomka futra. Skradzione futro, finalnie miało wrócić do właścicielki z namalowanym fallusem na plecach (w tym był cały sęk i żart) jednak scena zwrotu została wycięta, stawiając mnie w negatywnym świetle, w kontekście niepisanych zasad, których się trzymam. W życiu bym się na to nie zgodził.
Coś mi podpowiada, że w Krime Story główną rolę ma Cezary Łukaszewicz (ale mogę się mylić), a w obsadzie m.in. Jan Frycz, Małgorzata Kożuchowska, Misiek Koterski, Vienio oraz Bajorson.
Spoiler
No i to wyjaśnia czemu Kali nie pojawił się na premierze Procederu. Już wtedy szeptano, że ma beef z producentami, że hajs się nie zgadza, a bracia Węgrzyn (reżyser + operator) nie byli zbyt skorzy do mówienia o realizacji Krime Story. Swoją drogą film ma już datę premiery i nowy tytuł: Krime Story. Love Story. W kinach od 9 października.
Obrazek
Awatar użytkownika
kapec
Posty: 5170
Rejestracja: 17 kwie 2019, 21:01

Re: [Film] Proceder (15.11.2019)

Post autor: kapec »

Niestety nie było mi dane wybrać się do kina, ale jak coś to jest już w sklepach.
N0V4K
Posty: 79
Rejestracja: 24 wrz 2019, 20:57

Re: [Film] Proceder (2019)

Post autor: N0V4K »

Na netflixie również ma wylądować i to chyba na dniach jakoś
jabolsdz
Posty: 258
Rejestracja: 21 kwie 2019, 12:24

Re: [Film] Proceder (2019)

Post autor: jabolsdz »

już jest, wczoraj widziałem. w sumie najlepsze sceny w celi, tam jest też ten Bajorson propsowany wyżej tak?
chyba kręcili to właśnie z prawdziwymi egzemplarzami grypsujących, bo turbo konkretnie to wyszło, klimat zezwierzęcenia.

generalnie film jest do obejrzenia, nic specjalnego, ale wytrwałem 2h, no takie podsumowanie żywota Tomasza Chady z dziwnym, niepotrzebnie zostawiającym zbyt dużo pytań zakończeniem. fajne dupeczki Tomasz robi w tym filmie, no i główny aktor w sumie dobrze odwzorował jego postać.

swoją drogą zastanawiam się jak Chada mógł uzyskać taką popularność swego czasu. ja lubiłem jego parę płyt itd, ale biorąc pod uwagę częste wizyty w więzieniu i to, że absolutnie nie wyróżnia się niczym wśród ulicznych raperów, to ciekawi mnie czemu akurat on zbił taki hajs.
Awatar użytkownika
rakieta_rakieta
Posty: 1986
Rejestracja: 08 paź 2019, 11:33
Lokalizacja: Toruń

Re: [Film] Proceder (2019)

Post autor: rakieta_rakieta »

Cycki Pani Matysiak to dobro narodowe, mimo że nie ma 170 cm to szanuje
Je suis Polonaise, so all i need is vodka, i może miłość
Awatar użytkownika
boras
Posty: 249
Rejestracja: 23 kwie 2019, 18:26
Lokalizacja: 39638

Re: [Film] Proceder (2019)

Post autor: boras »

niedawno wjechało na netflixa, słabo oj słabo moim zdaniem. ledwo co wytrwałem, ciężko się to oglądało przez montaż (nic nie słyszałem, a chwile poźniej muza na pizde), trochę mało "muzyczności" w tym filmie która była wspomniana przez chadę na początku. nie polecam
N0V4K
Posty: 79
Rejestracja: 24 wrz 2019, 20:57

Re: [Film] Proceder (2019)

Post autor: N0V4K »

Dotrwałem do momentu jak Chada z broniom w renku zajebał passata TDI. Niczego nie oczekiwałem od tego filmu, ale to się tak źle ogląda, że koniec no :dunno: Podbijam, że montaż leży i momentami ledwo słychać cokolwiek, aktorów to już nie komentuje.
Awatar użytkownika
wrubel
Moderator
Posty: 3825
Rejestracja: 17 kwie 2019, 18:42
Lokalizacja: białystok dziwko

Re: [Film] Proceder (2019)

Post autor: wrubel »

ja pierdole, po 20 minutach wyłączyłem, tragedia
Awatar użytkownika
arboozrap
Posty: 1252
Rejestracja: 31 gru 2019, 11:42

Re: [Film] Proceder (2019)

Post autor: arboozrap »

Przecież to jest bicie hajsu na śmierci Chady. W życiu by się pod tym czymś nie podpisał, ani nie poparłby robienia jakichś płyt typu Jesteś Legendą z jakimiś marnymi robionymi na siłę interpretacjami. Dziwi mnie, że ten cały RX bierze w tym udział, ale wiadomo pecunia non olet.
Awatar użytkownika
PSZ
Posty: 1519
Rejestracja: 17 kwie 2019, 22:21

Re: [Film] Proceder (2019)

Post autor: PSZ »

rakieta_rakieta pisze: 19 mar 2020, 11:49 Cycki Pani Matysiak to dobro narodowe, mimo że nie ma 170 cm to szanuje
+1


film 4/10 dałem, w sumie to brak mi słów na ocenę tego
Awatar użytkownika
Yayo
Posty: 1558
Rejestracja: 17 wrz 2019, 17:21

Re: [Film] Proceder (2019)

Post autor: Yayo »

Żenada ten film, chyba najgorszy o tej tematyce w Polsce. Z filmu wynika, że Chada to był kawał idioty, może i tak było ( :lol: ), ale w filmie upamiętniającym go powinno to wyglądać chyba trochę inaczej. O wydanych albumach i ogólnie muzyce jest tu bardzo mało, a wszelkich krzywych akcji czy złodziejstwa jest tu pełno.
Awatar użytkownika
Michal
Posty: 42
Rejestracja: 25 wrz 2019, 16:12

Re: [Film] Proceder (2019)

Post autor: Michal »

Pani Matysiak to jedyny plus tego filmu.
Awatar użytkownika
eddy_wata
Posty: 7543
Rejestracja: 12 sie 2019, 13:01

Re: [Film] Proceder (2019)

Post autor: eddy_wata »

dał radę mocno aktor grający chadę, charyzme miał i chciało sie go na szklanym ekranie oglądać, pare scen naprawde fajnych. Kali i Bajorson super zagrali :bowdown: . Za to memy w postaci Kożuchowskiej, spłycenia historii i paru innych kwiatków powodują, że całościowo to 6/10 max ten film
Premier
@donaldtusk
: Przez te 3 miesiące zrobiliśmy więcej, niż jakikolwiek rząd w historii III RP.
ODPOWIEDZ