[serial] Seinfeld

Kategoria poświęcona sztuce małych i dużych ekranów.

Moderatorzy: gogi, con shonery

Awatar użytkownika
Jose
Brak Kultury
Posty: 6493
Rejestracja: 17 kwie 2019, 6:49

[serial] Seinfeld

Post autor: Jose »

Obrazek
Komik Jerry Seinfeld komentuje w swoich występach wydarzenia życia codziennego. Mieszka na Manhatannie, gdzie sąsiaduje z dziwacznym Kramerem, zaś jego najlepszymi przyjaciółmi są George oraz Elaine.


9-sezonowy sitcom z Miderem w jednej z głównych ról. Jestem właśnie na S04 i bawię się świetnie (S01 był taki se, potem wzrost formy i momenty naprawdę niesamowitej beki). George Costanza to obok Michaela Scotta najbardziej cringe'owa postać w historii seriali, nie zliczę momentów, kiedy nie potrafiłem patrzeć w ekran, bo widziałem jak ten ziomek odwala jakieś dziwne rzeczy albo prowadzi dialogi jakby był socjopatą.

Jedyną niepotrzebną rzeczą są te nudne, stand-upowe wstawki Seinfelda, chyba jeszcze żadna z nich mnie nie rozbawiła, ale najczęściej już je przewijam.
Awatar użytkownika
Kubinsky
Posty: 847
Rejestracja: 02 maja 2019, 21:48

Re: [serial] Seinfeld

Post autor: Kubinsky »

skończyłem póki co na 4 sezonie, kiedyś jak odnowię subskrypcję na amazonie to wrócę.
świetny serial, ale miałem z nim tak samo jak przy "curb your enthusiasm", czyli potrzebowałem 1 sezonu żeby podłapać ten klimat i humor i dopiero od 2 sezonu zaczęła się beka na głos. w przeciwieństwie do np. takiego "the office" które pokochałem już od pierwszych odpałów michaela scotta.

a no i tak samo uważam, że najgorsze są te wstawki stand-upowe. ja rozumiem, że to przedstawia jerry'ego w swojej pracy, że to taka formuła która rozpoczyna i wieńczy każdy odcinek(i często jeszcze jest gdzieś w środku odcinka) no ale jakby tak się zastanowić to "a komu to potrzebne, a dlaczego?"
Awatar użytkownika
ricky
Posty: 880
Rejestracja: 22 kwie 2019, 17:21
Lokalizacja: Bełchatów

Re: [serial] Seinfeld

Post autor: ricky »

tyle dobrego słyszałem o tym serialu, a do tej pory nie widziałem ani jednej sceny. po "Friendsach" w końcu się za to wezmę
FUCK OFF MR LAHEY
dziejaszek
Posty: 242
Rejestracja: 17 cze 2019, 21:25

Re: [serial] Seinfeld

Post autor: dziejaszek »

Jose pisze: 18 lip 2019, 9:05George Costanza to obok Michaela Scotta najbardziej cringe'owa postać w historii seriali, nie zliczę momentów, kiedy nie potrafiłem patrzeć w ekran, bo widziałem jak ten ziomek odwala jakieś dziwne rzeczy albo prowadzi dialogi jakby był socjopatą.
Obejrzyj koniecznie "Curb Your Enthusiasm", jeśli jeszcze nie widziałeś. Larry David to współscenarzysta "Seinfelda" i pierwowzór postaci George'a.
Awatar użytkownika
Mider
Posty: 2780
Rejestracja: 17 kwie 2019, 16:07

Re: [serial] Seinfeld

Post autor: Mider »

Po pierwszym odsłuchu też hejtowałem te stand upowe wstawki. Po 100 się jaram

Serial 10/10
Elaine 10/10

jak by ktos sie zastanawial o czym jest serial to tu odpowiedz
Awatar użytkownika
suitup
mob psycho
Posty: 2124
Rejestracja: 17 kwie 2019, 12:51

Re: [serial] Seinfeld

Post autor: suitup »

no seinfeld proste
właśnie kończę oglądać po raz 5.
aczkolwiek curb your enthusiasm jest zbyt odjechany dla mnie
Awatar użytkownika
Jose
Brak Kultury
Posty: 6493
Rejestracja: 17 kwie 2019, 6:49

Re: [serial] Seinfeld

Post autor: Jose »

dziejaszek pisze: 18 lip 2019, 18:31 Obejrzyj koniecznie "Curb Your Enthusiasm", jeśli jeszcze nie widziałeś. Larry David to współscenarzysta "Seinfelda" i pierwowzór postaci George'a.
Ogarnę po "Seinfeldzie" w takim razie. ;)
Awatar użytkownika
Chojny
Posty: 471
Rejestracja: 10 maja 2019, 16:48

Re: [serial] Seinfeld

Post autor: Chojny »

karałbym surowo ludzi mówiących, że przyjaciele to najlepszy sitcom ever : )))))) a nieznających seinfelda
Awatar użytkownika
Jose
Brak Kultury
Posty: 6493
Rejestracja: 17 kwie 2019, 6:49

Re: [serial] Seinfeld

Post autor: Jose »

Dotarłem do odcinka z miderem
Spoiler
Obrazek
:bowdown:
Ostatnio zmieniony 08 sie 2019, 12:40 przez Jose, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
jajca
Posty: 9684
Rejestracja: 10 maja 2019, 10:47

Re: [serial] Seinfeld

Post autor: jajca »

Każdy późniejszy serial o związkach i życiu w Nowym Jorku (Przyjaciele, How i met your mother itp.) jest tylko wyblakłą podróbą Seinfelda. Ciężko mi zrozumieć brak popularności tego serialu w naszym kraju.
Zajebiste główne postaci (ciekawe, że tytułowy Seinfeld wypada z nich najsłabiej, no ale w końcu nie jest zawodowym aktorem), scenariusz napakowany ponadczasowymi panczami i życiowymi obserwacjami a'la sitcomowy Woody Allen, no i mnogość brawurowych eksperymentów formalnych, które zawsze wypalały: motyw serialu "o niczym" i incepcyjna szkatułkowość owych odcinków, konstrukcja odcinka o indyjskim weselu (imo trochę antycypująca "Memento" Nolana) itd.
Jedynym ewentualnym minusem może być konieczność znajomości angielskiego - nie wiem jak teraz, ale kilka lat temu miałem problem ze znalezieniem sensownych napisów do późniejszych sezonów, ale w sumie oglądanie w oryginale wyszło mi na dobre.
lygrys pisze: 09 sty 2024, 4:25 walczę o to by jak najdłużej walczyć
Awatar użytkownika
ricky
Posty: 880
Rejestracja: 22 kwie 2019, 17:21
Lokalizacja: Bełchatów

Re: [serial] Seinfeld

Post autor: ricky »

ogarnąłem wczoraj 1 sezon i nie porwał mnie specjalnie, ale zacząłem właśnie drugi i rozkręca się. "The office" też nie porwało mnie od razu, więc nie narzekam na razie. Elaine :oops:
FUCK OFF MR LAHEY
Awatar użytkownika
Dill
Posty: 429
Rejestracja: 10 maja 2019, 17:07

Re: [serial] Seinfeld

Post autor: Dill »

jeden z najlepszych sitcomów ever, a postać Kramera to jest też mistrzostwo świata.
Awatar użytkownika
Jose
Brak Kultury
Posty: 6493
Rejestracja: 17 kwie 2019, 6:49

Re: [serial] Seinfeld

Post autor: Jose »


[mention]Mider[/mention], masz do terroryzowania ludzi na czacie
Awatar użytkownika
ricky
Posty: 880
Rejestracja: 22 kwie 2019, 17:21
Lokalizacja: Bełchatów

Re: [serial] Seinfeld

Post autor: ricky »

akurat dziś miałem odkopać ten temat, bo wróciłem do tego od 3 sezonu i George wstąpił do mojego panteonu najlepszych komediowych postaci
E: dotarłem do odcinka z Vandelay Industries, płaczę :bowdown: wciągnąłem się na dobre, bardzo mnie cieszy obecność "Seinfelda" na Prime Video
FUCK OFF MR LAHEY
Awatar użytkownika
Jose
Brak Kultury
Posty: 6493
Rejestracja: 17 kwie 2019, 6:49

Re: [serial] Seinfeld

Post autor: Jose »

Robię Miderowi prezent i postanowiłem, że dokończę w końcu i jak już się rozkręcili w 7. sezonie, to sztos na sztosie. Salomonowy wyrok, sprawa OJ-a, Elaine i antykoncepcja, George-świr (Seinfeld w tym odcinku jak miał okulary to non stop miał minę, jakby sam ledwo wyrabiał z beki), soup-Nazi, niewyobrażalne rzeczy się tam dzieją. :rotfl:
Awatar użytkownika
ricky
Posty: 880
Rejestracja: 22 kwie 2019, 17:21
Lokalizacja: Bełchatów

Re: [serial] Seinfeld

Post autor: ricky »

poczekaj aż skończysz siódmy, na ostatnim odcinku to dopiero magia się dzieje :lol:
FUCK OFF MR LAHEY
Awatar użytkownika
Kubinsky
Posty: 847
Rejestracja: 02 maja 2019, 21:48

Re: [serial] Seinfeld

Post autor: Kubinsky »

Na amazon prime video chyba zniknął seinfeld.
Cholercia, a byłem na 6 sezonie dopiero :cry:. .
Jest jeszcze gdzies do obejrzenia legalnie? Czy zostaje tylko opcja torrenty.
Awatar użytkownika
boixos
Posty: 671
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:48

Re: [serial] Seinfeld

Post autor: boixos »

wjeżdża na netflixa, zajebiście, ogarnę w końcu
Awatar użytkownika
sebring
Posty: 4219
Rejestracja: 30 wrz 2020, 20:41

Re: [serial] Seinfeld

Post autor: sebring »

o chuj, jedna z najlepszych wiadomosci w tym roku :bowdown:
zdecydowanie top sitcom razem z kiepskimi z lat 99-2000
kiedy czasy są dobre, to wódka jest zdrowa
Awatar użytkownika
Jose
Brak Kultury
Posty: 6493
Rejestracja: 17 kwie 2019, 6:49

Re: [serial] Seinfeld

Post autor: Jose »

o chuj, Office i Seinfeld na Netfliksie :bowdown:
ODPOWIEDZ