[film] Gattaca (1997) reż. Andrew Niccol

Kategoria poświęcona sztuce małych i dużych ekranów.

Moderatorzy: gogi, con shonery

Bakan
Posty: 1339
Rejestracja: 19 kwie 2019, 7:32

[film] Gattaca (1997) reż. Andrew Niccol

Post autor: Bakan »

Obrazek

Niedaleka przyszłość. Vincent jest człowiekiem gorszej kategorii, gdyż jego rodzice poczęli go w tradycyjny sposób, zamiast udać się do genetyka, który udoskonaliłby DNA dziecka. Mimo to postanawia nie rezygnować z marzeń.

źródło: filmweb

Ależ mi się perełka s-f z lat 90 dzisiaj trafiła. Zakładam temat bo wydaje mi się, że jest to film strasznie niedoceniany i przemilczany. Oceny temu przeczą (filmweb: 7.5, imdb: 7.8, RT: 82%/87%) ale jak na taki poziom to o obrazie tym jest zdecydowanie cicho. Porządny pomysł na scenariusz, historia wciągająca od pierwszych minut i trzymająca w napięciu, solidne aktorstwo (Hawke, Thurman, Law) i genialne muzyka. Fenomenalnie się to ogląda. Zdecydowanie jedno z lepszych s-f jakie kiedykolwiek widziałem. Jaranko niesamowite. Jedyne czego mi trochę brakuje to jakiegoś większego pierdolnięcia w zakończeniu
Spoiler
wiem, że to chore ale gdyby utopił brata...
lub po prostu pozostawienia pewnych rzeczy w sferze niedomówień plus niepotrzebny patos w końcowych minutach ale to już szukanie dziury w całym. Świetna produkcja, 8/10 (może nawet 9)
ODPOWIEDZ