[film] Polityka reż. Patryk Vega (2019)

Kategoria poświęcona sztuce małych i dużych ekranów.

Moderatorzy: gogi, con shonery

Awatar użytkownika
sugarhill_notausgang
Posty: 5492
Rejestracja: 17 kwie 2019, 8:35

[film] Polityka reż. Patryk Vega (2019)

Post autor: sugarhill_notausgang »

"Polityka" to kolejny film Patryka Vegi, który zdaniem reżysera wywoła aferę przed jesiennymi wyborami. Vega montuje go w Japonii, bo w kraju pojawiały się naciski, próby przekupstwa, a w końcu groźby. Ludzie władzy boją się, że "Polityka" może wpłynąć na wynik wyborów.

Patryk Vega: politycy obiecywali mi miliony, później grozili aresztem

Wiemy już, kto zagra Naczelnika Jarosława, Ojca Dyrektora i nie tylko:
Spoiler
Obrazek
Spoiler
Obrazek
Spoiler
Obrazek
Oczywiste wydaje się, że Patryk pozazdrościł grubego hajsu Smarzowskiemu, który zapewne po frekwencyjnym sukcesie "Kleru" został milionerem, i próbuje przejąć tę widownię. Czy z sukcesem - to się okaże. Na razie machina promocyjna idzie pełną parą, trudno powiedzieć na ile te rewelacje o próbach zablokowania filmu przez PiS są wyssane z palca i czy coś w tym jest, faktycznie Kaczyński już dość otwarcie mówi swoim wyborcom na spotkaniach, że muszą przygotować się na "wielką falę hejtu" jesienią.

Film moim zdaniem nie ma szans zaszkodzić partii rządzącej, skoro "Tylko nie mów nikomu" jej nie zaszkodziło, to już nic nie zaszkodzi, ale Polacy są narodem dość nieprzewidywalnym i tego, czego nie dokonał długo przygotowywany wnikliwy dokument, może dokonać prosty (prostacki?) film fabularny z dużą ilością "chujów i kurew". Czy tylko w tym kontekście można dyskutować o filmie? Bo o poziom artystyczny chyba możemy być spokojni - będzie taki, jak zawsze, chociaż gdyby się okazało inaczej, to bym się oczywiście ucieszył.
Awatar użytkownika
many-s
Posty: 1792
Rejestracja: 17 kwie 2019, 18:06

Re: [film] Polityka reż. Patryk Vega (2019)

Post autor: many-s »

Już widzę te komentarze na portalach - przecież prawdę pokazał, tak jest własnie, wreszcie ktoś o tym mówi głośno.

Obstawiamy role?
Oświęcimski - Marian Kowalski
Agnieszka Dygant - Beata Mazurek
Popławska - Anna Zalewska
Linda - Korwin
Chabior - Antek Macierewicz
Sobota - Robert Biedroń
Maciej Stuhr - Tusk
Warnke - Pawłowicz
Bołądź - Kopacz
Bonson - Schetyna

A tak szczerze to po Pitbulu Niebezpiecznych Kobietach przestałem sprawdzać Papryka.
Awatar użytkownika
banger
Posty: 860
Rejestracja: 22 kwie 2019, 16:54

Re: [film] Polityka reż. Patryk Vega (2019)

Post autor: banger »

Szykuje się piękna komedia, to będzie klasyk " filmów tak złych, że aż śmiesznych"
Awatar użytkownika
ricky
Posty: 880
Rejestracja: 22 kwie 2019, 17:21
Lokalizacja: Bełchatów

Re: [film] Polityka reż. Patryk Vega (2019)

Post autor: ricky »

pierwszy film Vegi od dawna, który sprawdzę, bo ciekawi mnie Grabowski jako Kaczyński
FUCK OFF MR LAHEY
Awatar użytkownika
Jaayu
Posty: 3491
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:16

Re: [film] Polityka reż. Patryk Vega (2019)

Post autor: Jaayu »

Wyjdzie pewnie takie Ucho Prezesa w wydaniu Patryk Vega
Fuck mes rêves j'revends mes ailes
Awatar użytkownika
Sidd
Moderator
Posty: 2610
Rejestracja: 17 kwie 2019, 16:48
Lokalizacja: BDG

Re: [film] Polityka reż. Patryk Vega (2019)

Post autor: Sidd »

Muszę sobie poszerzyć listę aktorów, którzy oficjalnie tracą rigcz
YKCUL pisze: 17 kwie 2019, 18:41 To forum zmierzam ku świetności
Awatar użytkownika
clockers
Posty: 5391
Rejestracja: 20 kwie 2019, 11:32

Re: [film] Polityka reż. Patryk Vega (2019)

Post autor: clockers »

Jaayu pisze: 24 cze 2019, 12:28 Wyjdzie pewnie takie Ucho Prezesa w wydaniu Patryk Vega
dokładnie o tym samym pomyślałem. obawiam sie, że nawet może wyjść gorzej niż ucho prezesa. nie mniej, dla Grabowskiego w roli Jarka chyba się skuszę. strasznie mnie ciekawi, jak go zagrał. potężne wyzwanie aktorskie.
Awatar użytkownika
Sidd
Moderator
Posty: 2610
Rejestracja: 17 kwie 2019, 16:48
Lokalizacja: BDG

Re: [film] Polityka reż. Patryk Vega (2019)

Post autor: Sidd »

Spoiler: będzie caly czas chodził pochylony, miał grymas na twarzy, mówił bardzo niewyraźnie, mlaskał co trzecie zdanie i przeklinał w prywatnych rozmowach z innymi politykami z pisu. Do tego na mównicy będzie imitował hitlera
YKCUL pisze: 17 kwie 2019, 18:41 To forum zmierzam ku świetności
Awatar użytkownika
Połas
Posty: 1869
Rejestracja: 18 kwie 2019, 21:47

Re: [film] Polityka reż. Patryk Vega (2019)

Post autor: Połas »

sugarhill_notausgang pisze: 24 cze 2019, 11:13 Oczywiste wydaje się, że Patryk pozazdrościł grubego hajsu Smarzowskiemu, który zapewne po frekwencyjnym sukcesie "Kleru" został milionerem, i próbuje przejąć tę widownię.
Tyle tylko, że Vega już dawno ma ten gruby hajs dzięki Pitbullom, Kobietom mafii czy Botoksowi. Patryk Vega po raz kolejny tylko potwierdza, że jest pierdolonym mistrzem promocji swoich filmów. I co z tego, że to znowu oklepane prawdziwe historie!!! czy szantażowali mnie, ale się nie dałem hehe, skoro ludzie to kupią, a o produkcji mówi cała Polska. Dwa wywiady i już Polityka jest na ustach wszystkich. Tak to się robi, drodzy polscy filmowcy.

No i ja jednak ostrożnie podchodzę do nazywania tego filmu antypisowskim, bo skoro projekt był tak bardzo konspirowany, że nawet środowiskowo nikt się raczej nie wysypał, a kilka chwil po ogłoszeniu filmu wspomina o nim Pawłowicz czy sam Kaczyński, no to wyciągnijmy wnioski sami. Tak, tak, wykradziony scenariusz :lol: Coś tak czuję, że ten film będzie tak antypisowski, jak partia rządząca na to pozwoli. Ot, ekranizacja skandali o których i tak się mówiło, zabarwiona plotkami i ploteczkami. Lud się będzie bawić, wszyscy będą mieć widowisko, a nad Wisłą i tak się nic nie zmieni. Ale oczywiście jestem ciekawy całości i tego, co Patryk Krzemieniecki nam zaproponuje.
Obrazek
Awatar użytkownika
sugarhill_notausgang
Posty: 5492
Rejestracja: 17 kwie 2019, 8:35

Re: [film] Polityka reż. Patryk Vega (2019)

Post autor: sugarhill_notausgang »

No wiesz, ja nie mówię, że Patryk klepie biedę, tylko, że apetyt wzrasta w miarę jedzenia, a miałem na myśli to, że Smarzol wyciągnął z Kleru tyle szmalu, co Patryk na tych filmach, o których piszesz, łącznie, no ale w sumie konkretów się nie dowiemy i możemy sobie gdybać.

A co do drugiego akapitu, to się generalnie zgadzam, żadnego trzęsienia ziemi po filmie nie będzie, a spodziewam się, że w filmie Vega będzie +/- tyle samo walił w rząd, co w opozycję.
Awatar użytkownika
Sidd
Moderator
Posty: 2610
Rejestracja: 17 kwie 2019, 16:48
Lokalizacja: BDG

Re: [film] Polityka reż. Patryk Vega (2019)

Post autor: Sidd »

Najlepiej dla niego, jak wszystkich by pokazał jako dupków. Narracja ze zdradzaniem, kto kogo gra w pisie przyciągnie wszystkich, a jak okaże się że każdy polityk w filmie był zły, to wszyscy wyjdą zadowoleni
YKCUL pisze: 17 kwie 2019, 18:41 To forum zmierzam ku świetności
Awatar użytkownika
Połas
Posty: 1869
Rejestracja: 18 kwie 2019, 21:47

Re: [film] Polityka reż. Patryk Vega (2019)

Post autor: Połas »

sugarhill_notausgang pisze: 24 cze 2019, 13:04 No wiesz, ja nie mówię, że Patryk klepie biedę, tylko, że apetyt wzrasta w miarę jedzenia, a miałem na myśli to, że Smarzol wyciągnął z Kleru tyle szmalu, co Patryk na tych filmach, o których piszesz, łącznie
W to akurat wątpię, bo Vega sam produkuje swoje filmy, a Smarzowski nie. Już pomijam to, że Kler w produkcji zapewne był dużo droższy niż część filmów Vegi, bo o tym poniekąd wspomina sam Patryk, który w jednym z wywiadów przyznał, że minimalizuje koszty jak może i kręci najtaniej jak się da. To czasem widać.
Obrazek
Awatar użytkownika
Luxair
Posty: 4039
Rejestracja: 24 kwie 2019, 19:38

Re: [film] Polityka reż. Patryk Vega (2019)

Post autor: Luxair »

Na bank będzie scena jak Niesiołowski z prostytutkami się zabawia.
Koks i dziwkę brałeś cichcem
Polizałeś pizdę, popijałeś Żywcem
Awatar użytkownika
Sidd
Moderator
Posty: 2610
Rejestracja: 17 kwie 2019, 16:48
Lokalizacja: BDG

Re: [film] Polityka reż. Patryk Vega (2019)

Post autor: Sidd »

Jedną z nich musi zagrać Iwona Wszołek
YKCUL pisze: 17 kwie 2019, 18:41 To forum zmierzam ku świetności
Awatar użytkownika
szpilman
♓︎
Posty: 4622
Rejestracja: 17 kwie 2019, 15:26

Re: [film] Polityka reż. Patryk Vega (2019)

Post autor: szpilman »

many-s pisze: 24 cze 2019, 11:51 Już widzę te komentarze na portalach - przecież prawdę pokazał, tak jest własnie, wreszcie ktoś o tym mówi głośno.

Obstawiamy role?
Oświęcimski - Marian Kowalski
Agnieszka Dygant - Beata Mazurek
Popławska - Anna Zalewska
Linda - Korwin
Chabior - Antek Macierewicz
Sobota - Robert Biedroń
Maciej Stuhr - Tusk
Warnke - Pawłowicz
Bołądź - Kopacz
Bonson - Schetyna

A tak szczerze to po Pitbulu Niebezpiecznych Kobietach przestałem sprawdzać Papryka.
brakuje jeszcze wybranych fragmentów z filmu, może użytkownik [mention]serwus[/mention] czymś zarzuci :lol:
"...jest eśmy małymi cząstkami wielkich rzeczy..."
pieseczek dla ślizgawkera
Obrazek
Awatar użytkownika
gogi
Złoty Rozjebus
Posty: 4218
Rejestracja: 17 kwie 2019, 20:15

Re: [film] Polityka reż. Patryk Vega (2019)

Post autor: gogi »

mam takie wrażenie że to będzie Botoks w innym przebraniu i wbijanie "jedynej", "słusznej" "prawdy" do głów widzów, dzieła Patrysia nie pozostawiają zbyt wielkiego pola do interpretacji

całość będzie oczywiście chujowa, jedyne w czym Patryś się sprawdza to filmy w tematyce Pitbull i okolice

niestety tak czy siak obejrzę bo jestem ciut zaintrygowany, ale to dobrze, że takie dzieło powstanie

będę mógł robić to samo co po Klerze, czyli wypierdalać ze znajomych matołów co piszą kocopoły w stylu "ten film OTWIERA OCZY" lub "PRAWDĘ POKAZAŁ MÓWI JAK JEST"
pardon pisze: 10 lis 2023, 12:06 nie umiem slowo daje nie umiem juz czytac dluzszych postow saturna i lygrysa bez uczucia ze oni nie marnuja swojego zycia, ale zatruwaja tez nasze mimowolnie pchajac do glow ich chore urojenia
Awatar użytkownika
Połas
Posty: 1869
Rejestracja: 18 kwie 2019, 21:47

Re: [film] Polityka reż. Patryk Vega (2019)

Post autor: Połas »

Janusz Chabior jako Macierewicz i Antek Królikowski jako Misiewicz w czułej scenie:
https://www.facebook.com/PatrykVegaOffi ... 845754705/
Obrazek
Awatar użytkownika
many-s
Posty: 1792
Rejestracja: 17 kwie 2019, 18:06

Re: [film] Polityka reż. Patryk Vega (2019)

Post autor: many-s »

Połas pisze: 27 cze 2019, 13:51 Janusz Chabior jako Macierewicz i Antek Królikowski jako Misiewicz w czułej scenie:
https://www.facebook.com/PatrykVegaOffi ... 845754705/
Trafiłem Chabiora, ciekawe jak z pozostałymi typami.

Ten film może zaszkodzić jedynie szarym komórkom oglądającego a nie kurwa obecnej władzy. Niech się Papryk nie zdziwi jak mu rano ABW zapuka.
Awatar użytkownika
sugarhill_notausgang
Posty: 5492
Rejestracja: 17 kwie 2019, 8:35

Re: [film] Polityka reż. Patryk Vega (2019)

Post autor: sugarhill_notausgang »

Suszyński - Schetyna
Spoiler
Obrazek
Lider opozycji ma się czego bać. Pokażemy, jak traktuje swoich najbliższych współpracowników. Szantażuje ich, manipuluje donosami i niszczy swoich partyjnych kolegów aby tylko utrzymać władzę w partii.
Dzięki poprzednim materiałom zamieszczonym w sieci przez Vegę, wiemy, że w "Polityce" oprócz Zbigniew Suszyńskiego zagrają m.in. Janusz Chabior i Antoni Królikowski, Andrzej Grabowski, Marcin Bosak, Daniel Olbrychski, Iwona Bielska i Zbigniew Zamachowski. Maciej Stuhr ma z kolei zagrać postać, która nie jest politykiem.
No to szmal w obsadę został wpakowany niezły.
Awatar użytkownika
mql
Moderator
Posty: 5814
Rejestracja: 17 kwie 2019, 9:20
Lokalizacja: Poznań

Re: [film] Polityka reż. Patryk Vega (2019)

Post autor: mql »

ciekawe czy Schetyna wkurwiony, ze gra go jakiś losowy dubbingowiec, a nie nwm sławomir sulej
ODPOWIEDZ