[serial] Czarnobyl - HBO

Kategoria poświęcona sztuce małych i dużych ekranów.

Moderator: con shonery

Awatar użytkownika
Mutley

Re: [serial] Czarnobyl - HBO

Post autor: Mutley » 08 cze 2019, 15:43

nikt nie powie nam jak mamy żyć mordo

Awatar użytkownika
mql
Moderator
Kontakt:

Post autor: mql » 11 cze 2019, 16:46

pięknie Jared Harris, ale mam nadzieję, że kolejna jego główna rola nie będzie już powtórką z rozrywki - bo postacie z Terroru i z Czarnobyla dużo łączy, póki co jest to jeszcze strawne, ale cholera wie jak długo. Swoja drogą terrorowe swiry mogą się tylko cieszyć, bo znowu kozacka drugoplanówka w wykonaniu Adama Nagaitisa

jesli ktoś jeszcze nie oglądał to KONIECZNIE, chociaż mam wrażenie, ze kończyłem jako ostatni na planecie

lambiczi

Post autor: lambiczi » 12 cze 2019, 11:07

Kurde, nie czaje tak wielkiego hajpu na ten serial. Jest to baardzo fajna produkcja, klimat jest świetny - brakuje tylko języka rosyjskiego - ale żeby to był najlepszy serial w historii? Ogląda się to bardziej jak dokument, więc fabularnie nie jest to nic zaskakującego - nie czekałem z ręką w gaciach na kolejne odcinki z oczekiwaniem co się wydarzy.

Awatar użytkownika
mql
Moderator
Kontakt:

Post autor: mql » 12 cze 2019, 11:44

wiadomo, że to nie dzieło sztuki - kawał dobrze zrobionego serialu, który przy okazji wysoko ląduje w rankingach, bo jest na niego hype

Awatar użytkownika
gambler

Post autor: gambler » 12 cze 2019, 17:05

generalnie zawsze cenię takie produkcje, które skłonią mnie do poczytania i dokształcenia w zakresie historycznych wydarzeń, ale ten wywiad
Mutley pisze:
06 cze 2019, 16:04
A ja polecam ten wywiad:

https://www.polityka.pl/tygodnikpolityk ... obyla.read
i kilka innych materiałów, kładą mocny cień na katastroficzną wizję wydarzeń przedstawioną w serialu i świadomość z którą sam żyłem.
Jest nawet strona czarnobyl.pl, gdzie analizują każdy odcinek krok po kroku, ale jeszcze nie czytałem.

props za muzykę, realizację wielu scen i grę aktorską (Stellan Skarsgård zawsze :bowdown: ). Wiadomo, że ten angielski kłuje, ale ze względu samych zasięgów nie było możliwe zrobienie tego po rosyjsku.
Czas zapierdala? Może ziomie po koksie
Zapierdalala w Las Palmas, nie Europie Wschodniej

Awatar użytkownika
SWN
Administrator
Kontakt:

Post autor: SWN » 12 cze 2019, 18:44

Skończyłem właśnie nadrabiać i leci ode mnie solidne 7-8. Ciężko mi było to ocenić, bo jednak nie mówimy o historii powstałej w głowie jakiegoś typa, gdzie co odcinek zastanawiasz się co odpierdoli jeden z bohaterów, a po prostu fabularnym przedstawieniem faktów (z wyjątkiem wiadomej postaci).

Oglądało mi się najlepiej epizody, w których rozpierdol w środku trwał jeszcze w najlepsze. Genialne ujęcia tego piekła, które miało miejsce w okolicach samego rdzenia. Scena wpierdalania się przez te zatkane drzwi w jednym z pierwszych odcinków, scena zrzucania grafitu przez bioroboty i duszność podczas uciekającego czasu - majstersztyk. Część procesowa interesowała mnie dużo mniej i były momenty, gdzie skipowałem truskulowe wywody Chomiuk albo siwego.

Oczywiście najlepsza produkcja tego roku, serialowy must-be i polecam każdemu, tyle że to nie jest raczej typowy serialik do oglądania z dupeczką
Spoiler
Pokaż
szczególnie jak piszczy kiedy giną słodkie psiulki
B to G strikes again, thick hay for bread... For me it's a lifestyle, you say that's about swag

Awatar użytkownika
Johnny

Post autor: Johnny » 12 cze 2019, 18:51

must-see *

Awatar użytkownika
SWN
Administrator
Kontakt:

Post autor: SWN » 12 cze 2019, 18:58

Racja, z czoła leje się pot i to nie pomaga w pisaniu.
B to G strikes again, thick hay for bread... For me it's a lifestyle, you say that's about swag

Awatar użytkownika
Iszji

Post autor: Iszji » 12 cze 2019, 19:03

Jak film z dupeczką to annie hall, a nie czarnobyl na kiju. Ale mojej się akurat mega podobał, więc nie ma reguły, bo niedługo zaczynam z nią oglądać sopranosów. :oops:

Anyhoo, też obejrzałem i nie będę się silił na wysublimowane opinie, które będą odchodzić od tego, co już powiedziano. To jest mistrzowsko zrealizowany ( kamera, efekty, scenografia 10/10) serial, który jest zajebiście intergatunkowy, bo zarówno może być thrillerem, obyczajówką, filmem historycznym, dramatem, filmem katastroficznym, jak i horrorem. Tak, w dodatku zajebiście dobrym. Aktorstwo top notch, ziomek z Mad Menów pokazał klasę, pewnie dostanie zasłużonego globa, szczerbina trochę przekoloryzowany, ale też świetnie, chomiuk do wyjebania, ale ta aktorka mnie wkurwia since przełamując fale więc nic nowego. Historia jest piękna w swoim tragizmie, udowadnia, że najlepsze scenariusze pisze życie, tu życie napisało tragedię. Żaden serial historyczny nie będzie 10tką*, bo wierność faktom nie pozwala na utrzymanie zainteresowania widza przez cały czas, ale zabiegi stylistyczne i metafory wizualne, jakie zastosował tu reżyser to jest pretendent do bowdowna jak się patrzy.

*band of brothers kurwo
Literatura niepoważna usiłuje rozwiązać problemy egzystencji. Literatura poważna je stawia. [...] Literatura poważna nie jest po to, żeby ułatwiać życie, tylko żeby je utrudniać.

Awatar użytkownika
Peyton

Post autor: Peyton » 13 cze 2019, 16:30

No jestem póki co po pierwszym odcinku. Fajne, ale bez jakiegoś uberhajpu.

Ps
Spoiler
Pokaż
Obrazek
Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

ODPOWIEDZ