Projekty FL Studio a reinstalacja systemu

Dział przeznaczony dla osób zajmujących się produkowaniem muzyki. Porady, dyskusje oraz wskazówki techniczne.

Moderator: gonny_trebor

jangpawelgucci
Posty: 1
Rejestracja: 13 paź 2019, 18:27

Projekty FL Studio a reinstalacja systemu

Post autor: jangpawelgucci »

Elo producenty, potrzebuję porady. Sprawa ma się następująco:
Wysypał mi się system na kompie, na którym mam od groma projektów w fl'u, na których mi zależy. Wszystko na wtykach vst, na patternach z pianorollowymi klockami, nic nie eksportowane do wave'ów. FL'a mam w prawdzie zainstalowanego na innej partycji niż systemowa ale zastanawiam się czy fl nie zapisuje jakichś bebechów w systemie, po którego reinstalacji cały fl pójdzie się jebać. Zakładając, że pójdzie: czy po ponownej instalacji fl i wszystkich wtyczek będę w stanie odpalić te stare projekty w nienaruszonym stanie?

Może ktoś już miał taką sytuację i wie np które fl'owskie pliki z partycji systemowej należy zbackupować (mogę se grzebać w tej partycji odpalając wersje testową ubuntu)
Poradźcie coś dobrzy ludzie zanim cały mój dorobek artystyczny pójdzie w diabły :(

Jeśli coś nie jest jasne albo pierdolnąłem jakąś głupotę to dajcie znać, będziemy doprecyzowywać

Pozdrowienia
Awatar użytkownika
staroć
Posty: 546
Rejestracja: 17 kwie 2019, 19:35

Re: Projekty FL Studio a reinstalacja systemu

Post autor: staroć »

najlepiej zawsze miec pozapisywane pliki flp. + wyeksportowac tak jak na obrazku ponizej
wtedy wszystkie ustawienia pokretel sie zapisza i sample
i miec pliki od wtyczek
imo
wtedy nie ma bata ze cos zginie

Obrazek

ale jak masz na innym dysku no to i tak nic sie raczej nie spierdoli
podsumowujac - nie wiem
Sotnikov
Posty: 471
Rejestracja: 01 cze 2019, 23:46

Re: Projekty FL Studio a reinstalacja systemu

Post autor: Sotnikov »

Na dysku hdd (windows 10) też miałem full projektów, ostatnio zamieniłem go na ssd (windows 7),na który skopiowałem sobie właśnie projekty, wtyczki i sample z tego hdd, do tego zainstalowałem trochę inną wersję fla, wszystko ładnie działa, trzeba tylko dobrze wszystko skopiować i wgrać(wtyczki) do fla. Możesz też kupić sobie taką fajną kieszeń usb na dysk i odpalać projekty bezpośrednio ze starego dysku. pzdr!

edit.
aaa, nie doczytałem, że instalujesz wszystko na starym dysku, no ale też powinno wszystko działać
Awatar użytkownika
formaszczytu
Posty: 2111
Rejestracja: 29 wrz 2019, 15:46
Lokalizacja: SKI

Re: Projekty FL Studio a reinstalacja systemu

Post autor: formaszczytu »

Wszystko będzie Ci banglać. Na przyszłość system na jednej partycji z zapasem 15 GB, na drugiej instalujesz sobie programy, na trzeciej trzymasz pliki i sample. No i jak panowie wspomnieli - najlepiej mieć kopię na dysku zewnętrznym.
Bolo pisze: 08 maja 2020, 22:44 Forma przeora ci życie i pole.
https://www.last.fm/pl/user/parodyofzombie
https://www.instagram.com/deprawacja/
Awatar użytkownika
marco_pantani
Posty: 1424
Rejestracja: 11 wrz 2019, 19:40

Re: Projekty FL Studio a reinstalacja systemu

Post autor: marco_pantani »

flp zawiera informacje o użytych wtyczkach, presetach i ustawieniach
będzie znajdować wszelkie sample po nazwie, więc jezeli robiłeś jakieś generic nazwy, możesz mieć problem z ich odtworzeniem, bo wrzuci ci jakieś randomowe sample
ODPOWIEDZ