Zbyt znany sampel? Brzmi jak wyzwanie!

Dział przeznaczony dla osób zajmujących się produkowaniem muzyki. Porady, dyskusje oraz wskazówki techniczne.

Moderator: gonny_trebor

Cok
Posty: 8
Rejestracja: 23 wrz 2019, 18:34

Zbyt znany sampel? Brzmi jak wyzwanie!

Post autor: Cok »

Obrazek

Jest cała masa ludzi, którzy twierdzą, że zbyt popularne sample trzeba omijać szerokim łukiem. Ja chyba lubię iść pod prąd, gdyż to właśnie takie próbki postanowiłem wykorzystać w cyklu "Drugie Życie". No i szukam tych ultra znanych, robię rekonesans, a później staram się wykrzesać z owych coś nieoczywistego!

- WIDEO - klik

Zapraszam do sprawdzenia!
Awatar użytkownika
dou
Posty: 840
Rejestracja: 17 kwie 2019, 23:36

Re: Zbyt znany sampel? Brzmi jak wyzwanie!

Post autor: dou »

pamiętam, Twój numer Życie, Życie, propsy e-kolego
Kiedy umiera człowiek, tracimy całą bibliotekę
Użytkownicy nawiązujący do plhh na maturze: encrenoire, jajca, MalinowyJogurt, Master
Jasny pisze: 08 lip 2022, 11:20 Szkoda, że ludziom mózg nie wraca.
Cok
Posty: 8
Rejestracja: 23 wrz 2019, 18:34

Re: Zbyt znany sampel? Brzmi jak wyzwanie!

Post autor: Cok »

dou pisze: 25 wrz 2019, 17:38 pamiętam, Twój numer Życie, Życie, propsy e-kolego
Uszanowanko!
Awatar użytkownika
redman23
Posty: 1364
Rejestracja: 08 lip 2019, 16:40

Re: Zbyt znany sampel? Brzmi jak wyzwanie!

Post autor: redman23 »

Całkiem mi się to podoba, sprawdziłem też piewrszy numer z tej serii (After Laughter)
Spoiler
i kilka innych, które były na yt, no i moim zdaniem warto. Ściągnąłem też SA, GA i LA, przesłucham później, dzięki za linki do płyt w opisach :)
Cok
Posty: 8
Rejestracja: 23 wrz 2019, 18:34

Re: Zbyt znany sampel? Brzmi jak wyzwanie!

Post autor: Cok »

redman23 pisze: 25 wrz 2019, 19:55 Całkiem mi się to podoba, sprawdziłem też piewrszy numer z tej serii (After Laughter)
Spoiler
i kilka innych, które były na yt, no i moim zdaniem warto. Ściągnąłem też SA, GA i LA, przesłucham później, dzięki za linki do płyt w opisach :)
Jest mi ultra miło! Mam nadzieję, że się nie zawiedziesz - chętnie usłyszę także opinię ;)
lysy
Posty: 1001
Rejestracja: 12 maja 2019, 18:03

Re: Zbyt znany sampel? Brzmi jak wyzwanie!

Post autor: lysy »

propsuję, też kiedyś robiłem podobne rzeczy, tj. używałem znanych sampli i próbowałem zrobić z nich coś kreatywnego. w sumie szkoda, że już nie mam tych bitów, bo np. z tego wyszła mi spoko produkcja
Cok
Posty: 8
Rejestracja: 23 wrz 2019, 18:34

Re: Zbyt znany sampel? Brzmi jak wyzwanie!

Post autor: Cok »

lysy pisze: 26 wrz 2019, 13:47 propsuję, też kiedyś robiłem podobne rzeczy, tj. używałem znanych sampli i próbowałem zrobić z nich coś kreatywnego. w sumie szkoda, że już nie mam tych bitów, bo np. z tego wyszła mi spoko produkcja
Szukaj ich i chwal się!
Awatar użytkownika
camzatizbak
Posty: 3901
Rejestracja: 09 cze 2019, 22:42
Lokalizacja: twoja stara

Re: Zbyt znany sampel? Brzmi jak wyzwanie!

Post autor: camzatizbak »

Kiedyś to gówno popełniłem
Spoiler
Jakościowo kibel, bo na lapkowych głośnikach płodzone. Rzecz w tym, że w tamtych czasach każdy sie bał polecieć pod coś ze znanym samplem. Był jakiś raperek, pozniej dancehallowe ciperki i każdy po zajaraniu się bitem stwierdził, ze za znajomo melodia tym bardziej, ze na jakieś gali fighterskiej to w tle szło, tzn bangerowy bit, a nieco ich słyszałem z tym samplem.Btw, temat o samplingu jest juz.
LPC AFRO TRAP BANGER singiel
CAMZAT x KIDD - Babo Sza singiel
DMG96 x CMZT kompilacja vol.1 spotify
bortwick pisze: 17 lis 2023, 16:10 paluch w arcie, to jest to
dzikie okrzyki coś jak bruce lee
kiedy tnę ścierwa bagnetem francuskim
Awatar użytkownika
formaszczytu
Posty: 2111
Rejestracja: 29 wrz 2019, 15:46
Lokalizacja: SKI

Re: Zbyt znany sampel? Brzmi jak wyzwanie!

Post autor: formaszczytu »

Kojarzę Cię bo facet kiedyś puścił "Serce" i aż spytałam czyje to. Po jednym odsłuchu wleciało do "Ulubionych". A z kolei zapamiętałam ksywę po tym, że robisz właśnie takie wyzwania i często pytasz ludzi na fb co pociąć.
Totalnie nie wiem co w Twoim przypadku nie gra z tym, że nadal jesteś niszowy. Kreatywność jest, umiejętności są, a wyświetleń często nie masz nawet po 1000 pod kawałkami. Weź rusz temat, na scenie mainstreamowej jest wielu typów gorszych od Ciebie lecących na prostych patentach i paczkach.
Bolo pisze: 08 maja 2020, 22:44 Forma przeora ci życie i pole.
https://www.last.fm/pl/user/parodyofzombie
https://www.instagram.com/deprawacja/
Cok
Posty: 8
Rejestracja: 23 wrz 2019, 18:34

Re: Zbyt znany sampel? Brzmi jak wyzwanie!

Post autor: Cok »

formaszczytu pisze: 29 wrz 2019, 17:04 Kojarzę Cię bo facet kiedyś puścił "Serce" i aż spytałam czyje to. Po jednym odsłuchu wleciało do "Ulubionych". A z kolei zapamiętałam ksywę po tym, że robisz właśnie takie wyzwania i często pytasz ludzi na fb co pociąć.
Totalnie nie wiem co w Twoim przypadku nie gra z tym, że nadal jesteś niszowy. Kreatywność jest, umiejętności są, a wyświetleń często nie masz nawet po 1000 pod kawałkami. Weź rusz temat, na scenie mainstreamowej jest wielu typów gorszych od Ciebie lecących na prostych patentach i paczkach.
Cieszę się na Twój komentarz, gdyż zawsze onieśmielało mnie jak ktoś dostrzegał w mojej twórczości te - chyba najważniejsze dla mnie - cechy. Nie ukrywam, że niewielkie (choć bywają wyjątki) wyświetlenia nie motywują mnie specjalnie do wrzucania nowych rzeczy choć z drugiej strony nie chcąc narzekać, cieszę się z tego co mam. Nie ukrywam jednak, że jakoś staram się to rozpromować ale pewnie domyślasz się, że nie jest to takie hop siup. Jednak jakkolwiek by nie było - skoro czytam tutaj takie odpowiedzi - to mimo wszystko jestem dumny i wiem, że warto próbować dalej!
Awatar użytkownika
formaszczytu
Posty: 2111
Rejestracja: 29 wrz 2019, 15:46
Lokalizacja: SKI

Re: Zbyt znany sampel? Brzmi jak wyzwanie!

Post autor: formaszczytu »

Warto, a i owszem. Wudoe nawinął na twoim bicie, który według mnie jest może 25% Twoich obecnych możliwości, a co dopiero z tym, co robisz teraz. Wysyłaj zapytania w świat, bo serio :bowdown:.
Bolo pisze: 08 maja 2020, 22:44 Forma przeora ci życie i pole.
https://www.last.fm/pl/user/parodyofzombie
https://www.instagram.com/deprawacja/
ODPOWIEDZ