[naucz mnie Ślizgawko] Mix wokalu

Dział przeznaczony dla osób zajmujących się produkowaniem muzyki. Porady, dyskusje oraz wskazówki techniczne.

Moderator: gonny_trebor

Awatar użytkownika
Jose
Brak Kultury
Posty: 6557
Rejestracja: 17 kwie 2019, 6:49

[naucz mnie Ślizgawko] Mix wokalu

Post autor: Jose »

Dostaję już cholery od tego, że za każdym razem wychodzi mi inna jakość albo w ogóle czasami odwalają się dziwne rzeczy.

Może pokrótce przedstawię sytuację. Miałem sobie majka za 30zł i nagrywałem na Audacity, po tutorialach z YT przeprowadzałem następującą procedurę: odszumianie, normalizacja, kompresor, normalizacja, korekcja graficzna, normalizacja, limiter. I JAKOŚ TO BYŁO. Nie najlepiej, ale uchodziło. Później Lidwin podklepał mi wtyczkę Classic Compressor i było jeszcze lepiej.

Przestawiłem się na lepszego majka, dalej używam Audacity (czasami Cool Edita), przeprowadzam tę samą procedurę, no i jakoś jest generalnie lepsza, ale a to jakieś przestery (czasami faktycznie może za głośno mam ustawionego majka albo za głośno gadam), a to jakaś metaliczna (?) barwa (mam wrażenie, że to po korekcji graficznej).

Doradźcie, co mam zrobić - wywalić Audacity, przesiąść się na Cool Edita albo Cubase'a i ogarnąć jakieś tutoriale do mixu tam? Ogarnąć jakieś wtyczki? Chciałbym jeszcze uniknąć latencji, żeby mi się to zgrywało później z wideo. Jak się Wam nie chce pisać, to poproszę o sensowne tutoriale.
Awatar użytkownika
camzat
Posty: 3966
Rejestracja: 09 cze 2019, 22:42
Lokalizacja: twoja stara

Re: [naucz mnie Ślizgawko] Mix wokalu

Post autor: camzat »

Awatar użytkownika
Addicted
Posty: 1795
Rejestracja: 11 maja 2019, 10:44

Re: [naucz mnie Ślizgawko] Mix wokalu

Post autor: Addicted »

[mention]Jose[/mention]

Coś dla Ciebie jak sądzę ;)

Awatar użytkownika
Jose
Brak Kultury
Posty: 6557
Rejestracja: 17 kwie 2019, 6:49

Re: [naucz mnie Ślizgawko] Mix wokalu

Post autor: Jose »

O, dziękówa!
Awatar użytkownika
Addicted
Posty: 1795
Rejestracja: 11 maja 2019, 10:44

Re: [naucz mnie Ślizgawko] Mix wokalu

Post autor: Addicted »

Nie ma za co, baw się dobrze :razz:
ODPOWIEDZ