Poezja śpiewana

Dyskusje na temat wszystkich gatunków muzyki, które nie pasują do działów powyżej.

Moderatorzy: mql, Ruces

Awatar użytkownika
cukier
Posty: 1050
Rejestracja: 17 kwie 2019, 9:54

Poezja śpiewana

Post autor: cukier »

Jako dzieciak słuchałem wielu płyt, które siorka trzymała w discmanie i też słyszałem co nieco zza ściany. Wśród nich pojawiło się Stare Dobre Małżeństwo - SDM. Nie znam wielu piosenek, choć mam ogromny szacunek do ich twórczości. Tyle lat grają, tworzą płyty mimo bardzo niepopularnego gatunku. Nie będę opisywać swoich sympatii co do utworów, bo każdy docenić można na swój własny sposób i zbratać się z nim zależnie od sytuacji. Z tego gatunku dosłownie niedawno postanowiłem w końcu sprawdzić Piotra Bukartyka (dzięki wszystkim co mi go polecali, dzięki również za napęd do sprawdzenia). Wśród twórców może nieco odstających postawić też trzeba Jacka Kaczmarskiego, którego piosenki przewracają się wszędzie i były często coverowane. Może i jestem niepoprawnym słuchaczem, bo łączę wiele często różnorodnych twórczości pod jednym szyldem ale dołączyłbym tutaj wiele interpretacji, takich jak Zobaczysz od Edwarda Stachury w wykonaniu Kasi Nosowskiej. A wy; polecicie mi coś z czym warto się zapoznać?
Buntownik to najdoskonalsza forma człowieka. Odrzuca konformizm na rzecz indywidualizmu nie będąc atencyjnym hipsterem, ale rewolucjonistą.
>>> wbita https://www.youtube.com/user/ComeoutTV <<<
Awatar użytkownika
sugarhill_notausgang
Posty: 5492
Rejestracja: 17 kwie 2019, 8:35

Re: Poezja śpiewana

Post autor: sugarhill_notausgang »

Leonard Cohen, Nick Cave, Tom Waits, Lou Reed
Awatar użytkownika
cukier
Posty: 1050
Rejestracja: 17 kwie 2019, 9:54

Re: Poezja śpiewana

Post autor: cukier »

sugarhill_notausgang pisze: 30 kwie 2019, 12:12 Leonard Cohen, Nick Cave, Tom Waits, Lou Reed
Kojarzę, choć nie słucham. Rodzimi twórcy myślę też są w porządku, więc wolałbym sobie pierw takowych przejrzeć :)
Buntownik to najdoskonalsza forma człowieka. Odrzuca konformizm na rzecz indywidualizmu nie będąc atencyjnym hipsterem, ale rewolucjonistą.
>>> wbita https://www.youtube.com/user/ComeoutTV <<<
Awatar użytkownika
sugarhill_notausgang
Posty: 5492
Rejestracja: 17 kwie 2019, 8:35

Re: Poezja śpiewana

Post autor: sugarhill_notausgang »

to weź nastaw Raz, dwa, trzy - niech ci słowa śpiewa Adam Nowak
Awatar użytkownika
cukier
Posty: 1050
Rejestracja: 17 kwie 2019, 9:54

Re: Poezja śpiewana

Post autor: cukier »

sugarhill_notausgang pisze: 30 kwie 2019, 12:30 to weź nastaw Raz, dwa, trzy - niech ci słowa śpiewa Adam Nowak
Już wyczaiłem, że z Janerką coś było grane w pierwszych proponowanych. A tak to kojarzę ich, nie wpadli mi nawet do głowy. :) Dzięki! :)
Buntownik to najdoskonalsza forma człowieka. Odrzuca konformizm na rzecz indywidualizmu nie będąc atencyjnym hipsterem, ale rewolucjonistą.
>>> wbita https://www.youtube.com/user/ComeoutTV <<<
Awatar użytkownika
Megidox
Posty: 3447
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:05
Lokalizacja: Zgorzelec/71

Re: Poezja śpiewana

Post autor: Megidox »

Blues o czwartej nad ranem katowany miliony raz na bombie.
Poezja śpiewana oraz muzyka oparta tylko na gitarze klasycznej od zawsze na zawsze w moim serduszku szczególnie podczas jesieni.
Lata melanży od 19 Marca 2009 w forumkowej branży
Awatar użytkownika
cukier
Posty: 1050
Rejestracja: 17 kwie 2019, 9:54

Re: Poezja śpiewana

Post autor: cukier »

Megidox pisze: 30 kwie 2019, 13:20 Blues o czwartej nad ranem katowany miliony raz na bombie.
ostatnio razem z Dou zachwycaliśmy się tym na czaciku, [s]generalnie[/s] kawałek znam już długo i wcześniej byłem zajarany :) świetny utwór
Buntownik to najdoskonalsza forma człowieka. Odrzuca konformizm na rzecz indywidualizmu nie będąc atencyjnym hipsterem, ale rewolucjonistą.
>>> wbita https://www.youtube.com/user/ComeoutTV <<<
Awatar użytkownika
dou
Posty: 840
Rejestracja: 17 kwie 2019, 23:36

Re: Poezja śpiewana

Post autor: dou »

gościu oznaczaj, bo obgadujesz a ja nawet o tym nie wiem. potwierdzam, cukier wrzucił balladę o aniołach bieszczadzkich, co są bardzo samotne.
turnau, grechuta klasyka oczywko
Kiedy umiera człowiek, tracimy całą bibliotekę
Użytkownicy nawiązujący do plhh na maturze: encrenoire, jajca, MalinowyJogurt, Master
Jasny pisze: 08 lip 2022, 11:20 Szkoda, że ludziom mózg nie wraca.
Awatar użytkownika
Megidox
Posty: 3447
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:05
Lokalizacja: Zgorzelec/71

Re: Poezja śpiewana

Post autor: Megidox »

Co do Grechuty nie zapomnę sytuacji gdy kiedyś na domówce zaczeliśmy niezłą imbę z ziomkiem (trener siatkówki ubrany w typowy dres szelest vs Ja łysy w klasycznym dresiwie) o to kto jest bardziej łapiący za serce Grechuta czy Gintrowski - miny ludzi bezcenne :lol:
Lata melanży od 19 Marca 2009 w forumkowej branży
Awatar użytkownika
cukier
Posty: 1050
Rejestracja: 17 kwie 2019, 9:54

Re: Poezja śpiewana

Post autor: cukier »

[mention]Megidox[/mention] to musiało być śmieszne, haha, chciałbym to zobaczyć. mimo wszystko Grechutę też już trochę słuchałem, drugiego nazwiska nie chyba nie kojarzę.
Buntownik to najdoskonalsza forma człowieka. Odrzuca konformizm na rzecz indywidualizmu nie będąc atencyjnym hipsterem, ale rewolucjonistą.
>>> wbita https://www.youtube.com/user/ComeoutTV <<<
Awatar użytkownika
Megidox
Posty: 3447
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:05
Lokalizacja: Zgorzelec/71

Re: Poezja śpiewana

Post autor: Megidox »

Dyjak ostatnio wydał płytę z swoją wersją jego utworów polecam sprawdzić(Dyjaka swoją drogą też muzykę oraz książkę w formie wywiadu rzeka)
Lata melanży od 19 Marca 2009 w forumkowej branży
Awatar użytkownika
svnchez
Posty: 1658
Rejestracja: 18 kwie 2019, 19:45

Re: Poezja śpiewana

Post autor: svnchez »

Lubię głównie interpretacje wierszy Stachury, czasami sobie słucham, w sumie SDM nawet nagrało całą Missa Pagana do słów Stachury. Samego Edka też czasami zdarzy mi się posłuchać, no ale jednak zdecydowanie lepiej pisał niż śpiewał.
Robert Lewandowski pisze:Dobra, puściliście już swoje numery, a teraz wjeżdża ZBUKU
Awatar użytkownika
Megidox
Posty: 3447
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:05
Lokalizacja: Zgorzelec/71

Re: Poezja śpiewana

Post autor: Megidox »

A jak odnosicie się do "barda solidarnosci" zwanego też w pewnych kręgach znęcającym się nad rodziną alkoholikiem ?
Lata melanży od 19 Marca 2009 w forumkowej branży
Awatar użytkownika
Kacper
Posty: 617
Rejestracja: 17 kwie 2019, 16:45

Re: Poezja śpiewana

Post autor: Kacper »

https://www.youtube.com/watch?v=-qJkAosmEZM&

moja ulubiona rodzima poezja śpiewana
TimothyAnila
Posty: 6
Rejestracja: 22 maja 2019, 14:20
Lokalizacja: Denmark

Re: Poezja śpiewana

Post autor: TimothyAnila »

tam tylko tacy
kilka dni temu robilem sobie odsluch i mam w planie sie wybrac ale jak wyjdzie to nie wiem sam na ten moment...
Awatar użytkownika
kand
Posty: 43
Rejestracja: 08 maja 2019, 8:07

Re: Poezja śpiewana

Post autor: kand »

Natasza Czarmińska, rzecz jasna, jak również Agata Budzyńska, jeżeli chcemy trochę "przyniezalować".
ODPOWIEDZ