[gatunek] Rock/Metal

Dyskusje na temat wszystkich gatunków muzyki, które nie pasują do działów powyżej.

Moderatorzy: mql, Ruces

Awatar użytkownika
Blazfm
Posty: 593
Rejestracja: 18 kwie 2019, 21:17
Lokalizacja: Warszawa

Re: Rock i Metal - Offtop

Post autor: Blazfm »

Jesteś w temacie Rock/Metal, tu ma być wojna a nie lizanie się po chujach
https://www.last.fm/user/blazfm
https://www.instagram.com/blazfm
ezio_wrocław pisze: to nie świadczy o wielkości zespołu, że z nożem na gardle dostają nagle kopa motywacyjnego
Awatar użytkownika
Whtn
Posty: 1651
Rejestracja: 17 kwie 2019, 18:16

Re: Rock i Metal - Offtop

Post autor: Whtn »

a panowie od fińskiego DM, Krypts to znacie? niedługo wychodzi ich 3 LP i nie ukrywam, ze trochę podjarany jestem :oops:
panowie we wcześniejszych latach potrafili zajebać chociażby takim strzałem
Awatar użytkownika
Blazfm
Posty: 593
Rejestracja: 18 kwie 2019, 21:17
Lokalizacja: Warszawa

Re: Rock i Metal - Offtop

Post autor: Blazfm »

Krypts nie znałem wcześniej, wpadli mi w oko z racji obecności na Into the Abyss fest ale póki co nie słuchałem. Chętnie poznam zatem!
https://www.last.fm/user/blazfm
https://www.instagram.com/blazfm
ezio_wrocław pisze: to nie świadczy o wielkości zespołu, że z nożem na gardle dostają nagle kopa motywacyjnego
Awatar użytkownika
szpilman
♓︎
Posty: 4622
Rejestracja: 17 kwie 2019, 15:26

Re: Rock i Metal - Offtop

Post autor: szpilman »

Whtn pisze: 17 maja 2019, 8:36 a panowie od fińskiego DM, Krypts to znacie? niedługo wychodzi ich 3 LP i nie ukrywam, ze trochę podjarany jestem :oops:
panowie we wcześniejszych latach potrafili zajebać chociażby takim strzałem
to je dobre kurcze

też rzucę jakąś perełką


Death metalowy wyziew z Finlandii. Sporo killerów w postaci Deep Blue Darkness czy Crown Walls the Immortal, albo klasyczne walce Black Vision i Reality Isn't Disappeared. W ogóle zajebiste ma otwieracze i zamykacze ten album, outro jest wybitne i zastanawiam się czy to przypadkiem nie jest jakaś interpretacja znanego klasycznego dzieła(liczę na was ślizgawkerzy). :bowdown:

Jest na spotku :)
Ostatnio zmieniony 17 maja 2019, 15:34 przez szpilman, łącznie zmieniany 3 razy.
"...jest eśmy małymi cząstkami wielkich rzeczy..."
pieseczek dla ślizgawkera
Obrazek
Awatar użytkownika
cukier
Posty: 1050
Rejestracja: 17 kwie 2019, 9:54

Re: Rock i Metal - Offtop

Post autor: cukier »

Blazfm pisze: 17 maja 2019, 8:15 Jesteś w temacie Rock/Metal, tu ma być wojna a nie lizanie się po chujach
wpasowałem się jak szyty na miarę
Buntownik to najdoskonalsza forma człowieka. Odrzuca konformizm na rzecz indywidualizmu nie będąc atencyjnym hipsterem, ale rewolucjonistą.
>>> wbita https://www.youtube.com/user/ComeoutTV <<<
Awatar użytkownika
Whtn
Posty: 1651
Rejestracja: 17 kwie 2019, 18:16

Re: Rock i Metal - Offtop

Post autor: Whtn »


Kolejny strzał ode mnie, rosyjski techno thrash na modłę coronera/voivod z okolic killing technology, z tym że na dość mocnym speedzie. Ogólnie ciężko dorwać jakiekolwiek informacje na temat tego zespołu, prócz tego, że wyżej wklejony track pochodzi z jakiejś meksykańskiej reedycji która ponoć jest delikatnie przyspieszona względem oryginału. Tak czy inaczej jest to okrutny strzał i poletzam motzno.
Awatar użytkownika
cukier
Posty: 1050
Rejestracja: 17 kwie 2019, 9:54

Re: Rock i Metal - Offtop

Post autor: cukier »

budka suflera wraca bez cugowskiego xD
Buntownik to najdoskonalsza forma człowieka. Odrzuca konformizm na rzecz indywidualizmu nie będąc atencyjnym hipsterem, ale rewolucjonistą.
>>> wbita https://www.youtube.com/user/ComeoutTV <<<
Awatar użytkownika
Ezio_Wroclaw
Posty: 2139
Rejestracja: 17 kwie 2019, 11:46
Lokalizacja: Wrocław

Re: Rock i Metal - Offtop

Post autor: Ezio_Wroclaw »

Właśnie sobie słucham mo/l - Jord i dobry ten Blackgaze :joint:
Obrazek

Nulla è reale, tutto è lecito.
https://musicxperienceblog.blogspot.com/ - maja pisaninka.
RateYourMusic
Awatar użytkownika
szpilman
♓︎
Posty: 4622
Rejestracja: 17 kwie 2019, 15:26

Re: Rock i Metal - Offtop

Post autor: szpilman »

Od Aspid podobał mi się jeden kawałek, ale strasznie męczące na dłuższą mete.
Ostatnio zmieniony 20 maja 2019, 22:34 przez szpilman, łącznie zmieniany 1 raz.
"...jest eśmy małymi cząstkami wielkich rzeczy..."
pieseczek dla ślizgawkera
Obrazek
Awatar użytkownika
vampmoney
Posty: 2976
Rejestracja: 18 kwie 2019, 3:10
Lokalizacja: Jarosław

Re: Rock i Metal - Offtop

Post autor: vampmoney »

a propos finskiego DM to chyba najlepsze oprócz Demilich co wypluła tamtejsza scena jest to debiut Demigod, ep z 93 od Depravity, demo Rippikoulu oraz Adramelech z 96 tak moim zdaniem, jeśli czegoś z tych rzeczy nie znacie a jaracie sie finnish DM to bardzo polecam
Awatar użytkownika
Whtn
Posty: 1651
Rejestracja: 17 kwie 2019, 18:16

Re: Rock i Metal - Offtop

Post autor: Whtn »

plus dwa pierwsze sentenced + debiut convulse i coś od xysmy i jest komplet klasyków fińskiej sceny :)
Awatar użytkownika
Blazfm
Posty: 593
Rejestracja: 18 kwie 2019, 21:17
Lokalizacja: Warszawa

Re: Rock i Metal - Offtop

Post autor: Blazfm »

https://www.last.fm/user/blazfm
https://www.instagram.com/blazfm
ezio_wrocław pisze: to nie świadczy o wielkości zespołu, że z nożem na gardle dostają nagle kopa motywacyjnego
Awatar użytkownika
pietrax
Posty: 943
Rejestracja: 18 kwie 2019, 19:15

Re: Rock i Metal - Offtop

Post autor: pietrax »

Idę nagrywać sam na gigu EP
[mention]kand[/mention] is to take the blame
tout comprendre c’est tout pardonner
wie goed doet, goed ontmoet
Awatar użytkownika
Whtn
Posty: 1651
Rejestracja: 17 kwie 2019, 18:16

Re: Rock i Metal - Offtop

Post autor: Whtn »


może i carbonized nie jest fińskim zespołem, jednak imo stylowo bliżej im do finlandii niż szwecji + polak na bębnach
Awatar użytkownika
vampmoney
Posty: 2976
Rejestracja: 18 kwie 2019, 3:10
Lokalizacja: Jarosław

Re: Rock i Metal - Offtop

Post autor: vampmoney »

pierwszy i drugi carbonized to są największe cuda ze szwecji
Awatar użytkownika
pietrax
Posty: 943
Rejestracja: 18 kwie 2019, 19:15

Re: Rock i Metal - Offtop

Post autor: pietrax »

Guantanamo party program :O
Jak znacie coś podobnego to poproszę
tout comprendre c’est tout pardonner
wie goed doet, goed ontmoet
Awatar użytkownika
Peyton
Posty: 640
Rejestracja: 01 maja 2019, 23:56
Lokalizacja: Krk

Re: Rock i Metal - Offtop

Post autor: Peyton »

[Mention]pietrax[/mention]
Lie After Lie ; Hard To Breathe ; Aporia (pomijając poetyckie/mówione wstawki)?
Awatar użytkownika
vampmoney
Posty: 2976
Rejestracja: 18 kwie 2019, 3:10
Lokalizacja: Jarosław

Re: Rock i Metal - Offtop

Post autor: vampmoney »

znacie może jakieś podobne do slint czy godspeed you! black emperor apokaliptyczne, mgliste, niejednoznaczne post-rockowe twory?
albo jakieś oryginalne post-punki/cold wave'y?
Awatar użytkownika
pietrax
Posty: 943
Rejestracja: 18 kwie 2019, 19:15

Re: Rock i Metal - Offtop

Post autor: pietrax »

The enstranged z postpunkow. Tylko to znam bo to są typki z remains of the day :D
tout comprendre c’est tout pardonner
wie goed doet, goed ontmoet
Awatar użytkownika
kand
Posty: 43
Rejestracja: 08 maja 2019, 8:07

Re: Rock i Metal - Offtop

Post autor: kand »

vampmoney pisze: 20 maja 2019, 18:06 znacie może jakieś podobne do slint czy godspeed you! black emperor apokaliptyczne, mgliste, niejednoznaczne post-rockowe twory?
albo jakieś oryginalne post-punki/cold wave'y?
Ameryki nie odkryję, ale Soundtracks for the Blind od Swans w wielu momentach projektuje klimat podobny do tej entropii GY!BE.
rok temu na /r/gybe rzucili też fajną listę polecajek, chociaż to nigdy nie było albumowe, a bardziej "singlowe" (czyli nie moja bajka, bo wolę słuchać płytami). ktoś mógłby zrobić plejkę na Spotify tho, może wtedy byłoby to smaczniejsze od skakania po kartach YouTube'a.
odnogi GY!BE też miały trochę do zaproponowania, choć zawsze było to wtórne względem zespołu-matki. tutaj przede wszystkim He Has Left Us Alone but Shafts of Light Sometimes Grace the Corner of Our Rooms... od Mt. Zion, tylko musisz lubić kontrabas i skrzypce, bo na tym bazuje ten ansambl.
ogólnie bardzo ciężko znaleźć rip-offy soundu Godspeed! (trochę kiedyś szukałem w okresie mocnej fascynacji zespołem), bo w większości przypadków to "apo-" inne bandy osiągają za sprawą czystych dark ambientowych/drone'owych zamulaczy, które z miejsca odpadają, bo Twój request mówi, że ma to być "niejednoznaczne". więc zostaje Soundtracks for the Blind od Swans, czyli płyta Łabędzi, na której nie uderzyli jeszcze w wycieńczający ciężar, nie testowali granic i po prostu nie grali chujowo (trylogia począwszy od The Seer). w poszukiwaniu smutnych rzeczy udałem się potem w rejony slowcore'owe, z jakimś Low wrzuconym na tapet.
jeżeli natomiast chodzi o Slint, to najlepiej uderzyć w S/T The For Carnation. grał tam McMahan, Pajo i Walford z oryginalnego składu wonderkidów z Kentucky. równie oczywiste jest Leaves Turn Inside You Unwound, bo to była jedna z najpiękniejszych wolt stylistycznych w muzyce w ogóle (New Plastic Ideas i Fake Train, a potem Liście - woah). Seam i Are You Driving Me Crazy? chcieli grać chyba podobnie, ale mieli trochę za długie grzywki, niemniej trochę uciechy w tym też znalazłem i jakieś echa Slintów. najbliżej Spiderland byli chyba Rodan na ich jedynej płycie, Rusty. goście mieszkali w zasadzie po sąsiedzku z ekipą Walford, bo też w Louisville i słychać, że totalnie przesiąknęli tym klimatem. pamiętajmy tylko, że Spiderland doczekał się hajpu troszkę później, aniżeli został wydany. na początku nikt mu takiego sukcesu nie wróżył (dokument "Breadcrumb Trail" z 2014 supcio to przedstawia), więc ciężko wskazać naśladowców.
niemniej, ja to bym sobie odpuścił i do końca życia słuchał Good Morning Captain na zmianę z Leaves Turn Inside You, bo to jest poziom nieosiągalny dla nikogo, nigdy, i jeżeli coś można określać mianem "nadmuzyki", to właśnie te dwa albumy.
ODPOWIEDZ