[gatunek] Rock/Metal

Dyskusje na temat wszystkich gatunków muzyki, które nie pasują do działów powyżej.

Moderatorzy: mql, Ruces

Awatar użytkownika
vampmoney
Posty: 2976
Rejestracja: 18 kwie 2019, 3:10
Lokalizacja: Jarosław

Re: Rock i Metal - Offtop

Post autor: vampmoney »

Mogę się powtarzać bo nie wiem czy nie pisałem o tym na starym forum, gadałem pare razy z nihiliem i gość ma bardzo swój świat, najbardziej mnie rozjebało jak zataczał się mocno podpity o choinki w Krośnie i opowiadał mi żebym jeszcze raz pooglądał „Wilka z Wall Street” bo tam jest scena w której główny bohater wjeżdża na najwyższe piętro i wciska guzik i „to jest prawdziwy klimat”. Powróciwszy do domu odrazu zastosowałem się do zalecenia Nihila i chuja kurwa nie ma tam takiej sceny wkurwil mnie na maksa xD
Awatar użytkownika
baqlashan
Zbanowany
Posty: 5636
Rejestracja: 18 kwie 2019, 0:26
Lokalizacja: strych

Re: Rock i Metal - Offtop

Post autor: baqlashan »

vampmoney pisze: 22 lip 2019, 23:36 najbardziej mnie rozjebało jak zataczał się mocno podpity o choinki w Krośnie i opowiadał mi żebym jeszcze raz pooglądał „Wilka z Wall Street” bo tam jest scena w której główny bohater wjeżdża na najwyższe piętro i wciska guzik i „to jest prawdziwy klimat”. Powróciwszy do domu odrazu zastosowałem się do zalecenia Nihila i chuja kurwa nie ma tam takiej sceny wkurwil mnie na maksa xD
xDDDDDDDDD
Rupert pisze: jak chce czytac urojenia po narkotykach to czytam sobie fromage jak chce oświecenia to czytam bakłażan prosta rzecz
Set your world on fire, watch your planet burn
While swinging in a tire hanging from a flying worm
Awatar użytkownika
cukier
Posty: 1050
Rejestracja: 17 kwie 2019, 9:54

Re: Rock i Metal - Offtop

Post autor: cukier »

[mention]vampmoney[/mention] opowiadałeś już to chyba XD
Buntownik to najdoskonalsza forma człowieka. Odrzuca konformizm na rzecz indywidualizmu nie będąc atencyjnym hipsterem, ale rewolucjonistą.
>>> wbita https://www.youtube.com/user/ComeoutTV <<<
Awatar użytkownika
vampmoney
Posty: 2976
Rejestracja: 18 kwie 2019, 3:10
Lokalizacja: Jarosław

Re: Rock i Metal - Offtop

Post autor: vampmoney »

A to sorki
Awatar użytkownika
Ezio_Wroclaw
Posty: 2139
Rejestracja: 17 kwie 2019, 11:46
Lokalizacja: Wrocław

Re: Rock i Metal - Offtop

Post autor: Ezio_Wroclaw »

Czy jest jakiś większy masturbator gitarowy od Joe'go Satriani? Po prostu jak słucham tego jego plumkania to po prostu muzycznie bym pawia puszczał.
Obrazek

Nulla è reale, tutto è lecito.
https://musicxperienceblog.blogspot.com/ - maja pisaninka.
RateYourMusic
Awatar użytkownika
Blazfm
Posty: 593
Rejestracja: 18 kwie 2019, 21:17
Lokalizacja: Warszawa

Re: Rock i Metal - Offtop

Post autor: Blazfm »

Człowieku co to 1998 żeby słuchać tego łysego pierdolca
https://www.last.fm/user/blazfm
https://www.instagram.com/blazfm
ezio_wrocław pisze: to nie świadczy o wielkości zespołu, że z nożem na gardle dostają nagle kopa motywacyjnego
Awatar użytkownika
Whtn
Posty: 1651
Rejestracja: 17 kwie 2019, 18:16

Re: Rock i Metal - Offtop

Post autor: Whtn »

Może jeszcze dragonforce sobie włącz, powinno ci podejść :lol:
Awatar użytkownika
baqlashan
Zbanowany
Posty: 5636
Rejestracja: 18 kwie 2019, 0:26
Lokalizacja: strych

Re: Rock i Metal - Offtop

Post autor: baqlashan »

Whtn pisze: 27 sie 2019, 18:05 Może jeszcze dragonforce sobie włącz, powinno ci podejść :lol:
tru
Rupert pisze: jak chce czytac urojenia po narkotykach to czytam sobie fromage jak chce oświecenia to czytam bakłażan prosta rzecz
Set your world on fire, watch your planet burn
While swinging in a tire hanging from a flying worm
Awatar użytkownika
Ezio_Wroclaw
Posty: 2139
Rejestracja: 17 kwie 2019, 11:46
Lokalizacja: Wrocław

Re: Rock i Metal - Offtop

Post autor: Ezio_Wroclaw »

Wiecie, w rockowym światku legenda i spusty lecą, że wirtuoz to sobie ściągnąłem dyske. A tutaj malsteen>>>>>>>vai>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>satriani
Obrazek

Nulla è reale, tutto è lecito.
https://musicxperienceblog.blogspot.com/ - maja pisaninka.
RateYourMusic
Awatar użytkownika
baqlashan
Zbanowany
Posty: 5636
Rejestracja: 18 kwie 2019, 0:26
Lokalizacja: strych

Re: Rock i Metal - Offtop

Post autor: baqlashan »

Jakim rockowym światku? Mówisz o ludziach co uplasowali "Ok Computer" jako najlepszą płytę muzyczną wszech czasów? Tak tylko pytam.
Zarzuć se Sleep Dirt albo Waka Jawaka Zappy jak chcesz posłuchać wirtuoza gitary.
Rupert pisze: jak chce czytac urojenia po narkotykach to czytam sobie fromage jak chce oświecenia to czytam bakłażan prosta rzecz
Set your world on fire, watch your planet burn
While swinging in a tire hanging from a flying worm
Awatar użytkownika
Whtn
Posty: 1651
Rejestracja: 17 kwie 2019, 18:16

Re: Rock i Metal - Offtop

Post autor: Whtn »

W jakim rockowym światku? :lol: chyba, że mówisz o słynnych wychowanych na trójce, bo zdecydowana większość ludzi ciśnie beczkę z tego typu masturbatorow gryfu XD chcesz posłuchać wirtuozow gitary? Włącz sobie dowolnego Coronera albo Voivod z czasów gdy piggy jeszcze chodził po tym łez padole
Awatar użytkownika
baqlashan
Zbanowany
Posty: 5636
Rejestracja: 18 kwie 2019, 0:26
Lokalizacja: strych

Re: Rock i Metal - Offtop

Post autor: baqlashan »

szpilman pisze: 17 kwie 2019, 18:13 Ja powiem tylko tyle że Metallica Seattle 89 to najlepszy koncert metalowy jaki został kiedykolwiek zarejstrowany

Czekam na hejty
Zero hejtu chłopie, ten live to jest jebany rozpierdol po dziś dzień, wszystkie te śmieszne DM i BM papki chowają se huj do dupy przy ogniu ówczesnej Mety

W ogóle do tera robi mi dobrze ten fragment jak wchodzi outro w AJFA i upada posąg Temidy
Rupert pisze: jak chce czytac urojenia po narkotykach to czytam sobie fromage jak chce oświecenia to czytam bakłażan prosta rzecz
Set your world on fire, watch your planet burn
While swinging in a tire hanging from a flying worm
Awatar użytkownika
Whtn
Posty: 1651
Rejestracja: 17 kwie 2019, 18:16

Re: Rock i Metal - Offtop

Post autor: Whtn »


Czy na świecie jest lepszy frontman od tego jebanego rednecka cpuna phila anselmo? NO KURWA RACZEJ NIE
Spoiler
No może świętej pamięci piotrek stalowy miał podobną charyzme
Awatar użytkownika
szpilman
♓︎
Posty: 4622
Rejestracja: 17 kwie 2019, 15:26

Re: Rock i Metal - Offtop

Post autor: szpilman »


Zero hejtu chłopie, ten live to jest jebany rozpierdol po dziś dzień, wszystkie te śmieszne DM i BM papki chowają se huj do dupy przy ogniu ówczesnej Mety

W ogóle do tera robi mi dobrze ten fragment jak wchodzi outro w AJFA i upada posąg Temidy
sztos, ale dla mnie numer uno to jest moment przed Masterem https://www.youtube.com/watch?v=qXJCjeffhEE jak się James wyłania z ciemności :oops: i ta melodyjka :oops:
"...jest eśmy małymi cząstkami wielkich rzeczy..."
pieseczek dla ślizgawkera
Obrazek
Awatar użytkownika
Ablazir
Posty: 3264
Rejestracja: 19 kwie 2019, 20:01

Re: Rock i Metal - Offtop

Post autor: Ablazir »

Jakie są największe klasyki wchodniej sceny (klimat w okół postpunkowy)?
Teraz se słucham jakiś mixów w stylu:

i polecam, ale chciałbym w końcu na poważnie zaznajomić się z tą muzyką, a nie pojedyncze albumy, czy single zwykle losowo trafione na yt.
Polecacie jakąś publicystykę o tym?
Obrazek
Awatar użytkownika
baqlashan
Zbanowany
Posty: 5636
Rejestracja: 18 kwie 2019, 0:26
Lokalizacja: strych

Re: Rock i Metal - Offtop

Post autor: baqlashan »

nie wiem jakie są klasyki ale polecam album Utro, znane również jako ytpo
Rupert pisze: jak chce czytac urojenia po narkotykach to czytam sobie fromage jak chce oświecenia to czytam bakłażan prosta rzecz
Set your world on fire, watch your planet burn
While swinging in a tire hanging from a flying worm
Awatar użytkownika
konrad
Posty: 105
Rejestracja: 02 maja 2019, 17:50

Re: Rock i Metal - Offtop

Post autor: konrad »

No elo
Łatwo przystępnym kompendium wiedzy jest Oczami radzieckiej zabawki
. Buszujący w barszczu. Kontrkultura w Rosji sto lat po rewolucji .opisuje czasy współczesne (dużo o rapie), ale dużo jest nawiązań do tego co aktualnych twórców inspiruje jeśli chodzi o rosyjską tradycję muzyczną
Z klasyków to na pewno cała scena syberyjskiego samobójczego punka z wszystkimi projektami Yegora Letova (za granie muzyki zamknięto go w szpitalu psychiatrycznym, ale tak naprawdę odjebało mu kilka lat później gdy z anarchisty stał się komunistycznym nacjonalistą) czy Yanki Dyagilevy. Z całym szacunkiem dla Petersburga czy Moskwy ale granie muzyki w częściach Rosji gdzie pierestrojka nigdy nie dotarła było wyzwaniem samym w sobie.
Гражданская оборона - Похуй Нахуй
Гражданская Оборона - Нечего терять - bolszewicki shoegaze
Коммунизм - Жуки-мозги
Егор и Опизденевшие - Евангелие
Янка - Домой
Choć podobno Yanka nie chciała grać punk rocka (do którego nakłaniał ją w ramach ich toksycznej relacji Yegor), przekładała nad niego folk
Янка - Столетний дождь
Na Syberii grali muzykę głośną, pełną dysonansów i industrialnych naleciałości. Skończyli raczej marnie
Awatar użytkownika
baqlashan
Zbanowany
Posty: 5636
Rejestracja: 18 kwie 2019, 0:26
Lokalizacja: strych

Re: Rock i Metal - Offtop

Post autor: baqlashan »

konrad pisze: 29 sie 2019, 9:23 Łatwo przystępnym kompendium wiedzy jest Oczami radzieckiej zabawki
. Buszujący w barszczu. Kontrkultura w Rosji sto lat po
Wielkie dzięki za polecenie tego, przeczytałem opisy tych książek i recenzje użytkowników z lubimycztać i BARDZO mnie zaciekawiły, na pewno sprawdzę.
Rupert pisze: jak chce czytac urojenia po narkotykach to czytam sobie fromage jak chce oświecenia to czytam bakłażan prosta rzecz
Set your world on fire, watch your planet burn
While swinging in a tire hanging from a flying worm
Awatar użytkownika
Ezio_Wroclaw
Posty: 2139
Rejestracja: 17 kwie 2019, 11:46
Lokalizacja: Wrocław

Re: Rock i Metal - Offtop

Post autor: Ezio_Wroclaw »

Jak już rozmawiamy o rosyjskich kapelach, to ja ostatnio odkryłem

i polecam, choć to raczej styl Okudżawy a nie typowo rockowe łojenie.
Obrazek

Nulla è reale, tutto è lecito.
https://musicxperienceblog.blogspot.com/ - maja pisaninka.
RateYourMusic
Awatar użytkownika
Ablazir
Posty: 3264
Rejestracja: 19 kwie 2019, 20:01

Re: Rock i Metal - Offtop

Post autor: Ablazir »

A byłem nawet na spotkaniu z Konstantym Usenko, ale nie zrobiłem przed odpowiedniego researchu i bez sensu było tam trochę siedzieć, ziomek też narzekał to przed końcem wyszliśmy, ale ogólnie ludziom zajawionym tematem polecam.
Obrazek
ODPOWIEDZ