[gatunek] Rock/Metal

Dyskusje na temat wszystkich gatunków muzyki, które nie pasują do działów powyżej.

Moderatorzy: mql, Ruces

Awatar użytkownika
vampmoney
Posty: 2976
Rejestracja: 18 kwie 2019, 3:10
Lokalizacja: Jarosław

Re: Rock i Metal - Offtop

Post autor: vampmoney »

[mention]kand[/mention] mega dziękuję :bowdown: nawet nie liczyłem na taką odpowiedź, dziękuję
Awatar użytkownika
szpilman
♓︎
Posty: 4622
Rejestracja: 17 kwie 2019, 15:26

Re: Rock i Metal - Offtop

Post autor: szpilman »

"...jest eśmy małymi cząstkami wielkich rzeczy..."
pieseczek dla ślizgawkera
Obrazek
Awatar użytkownika
Blazfm
Posty: 593
Rejestracja: 18 kwie 2019, 21:17
Lokalizacja: Warszawa

Re: Rock i Metal - Offtop

Post autor: Blazfm »

Dwie dzisiejsze, piękne premiery:

Deathspell Omega - The Furnaces of Palingenesia
Spoiler
Obrazek
Misþyrming - Algleymi
Spoiler
Obrazek

Enjoy! :joint:
https://www.last.fm/user/blazfm
https://www.instagram.com/blazfm
ezio_wrocław pisze: to nie świadczy o wielkości zespołu, że z nożem na gardle dostają nagle kopa motywacyjnego
Awatar użytkownika
cukier
Posty: 1050
Rejestracja: 17 kwie 2019, 9:54

Re: Rock i Metal - Offtop

Post autor: cukier »

Batushka z nowym albumem, czy tam Krzysztof.
Buntownik to najdoskonalsza forma człowieka. Odrzuca konformizm na rzecz indywidualizmu nie będąc atencyjnym hipsterem, ale rewolucjonistą.
>>> wbita https://www.youtube.com/user/ComeoutTV <<<
Awatar użytkownika
vampmoney
Posty: 2976
Rejestracja: 18 kwie 2019, 3:10
Lokalizacja: Jarosław

Re: Rock i Metal - Offtop

Post autor: vampmoney »

jebać tą batuszke oporowo od pierwszego albumu to było gówno bez ani jednego ciekawego momentu i zrobione tak naiwnie że chuj + do tego te ostatnie akcje to już nie wiem czy na scenie pl bm jest dla mnie coś bardziej odpychającego
a deathspell omega płyta roku bezapelacyjnie, są arcymistrzami gatunku i tego nie da się nie przyznać
co do kolegów z islandii to dopiero się zabieram do odsłuchu
Awatar użytkownika
Whtn
Posty: 1651
Rejestracja: 17 kwie 2019, 18:16

Re: Rock i Metal - Offtop

Post autor: Whtn »

co do batłuszczki to przynajmniej będzie się z nich można pośmiać na necroknypslaughterze :cool:
Awatar użytkownika
baqlashan
Zbanowany
Posty: 5636
Rejestracja: 18 kwie 2019, 0:26
Lokalizacja: strych

Re: Rock i Metal - Offtop

Post autor: baqlashan »

vampmoney pisze: 20 maja 2019, 18:06 znacie może jakieś podobne do slint czy godspeed you! black emperor apokaliptyczne, mgliste, niejednoznaczne post-rockowe twory?
albo jakieś oryginalne post-punki/cold wave'y?
Pierdol swans kolego bo to muzyka dla dzieci. MNLWND, TNT i Standards od Tortoise to jest biblia post-rocka, dla mnie osobiście nic więcej ten gatunek nie ma do zaoferowania. Żółwiozwierz wyniósł wszystko co najlepsze z krautrocka i canteburry - wyrażając to w nowym, autorskim języku muzycznym, wymyślonym przez muzyków od nowa. Ktoś kiedyś napisał, że to muzyka dla umysłu a nie dla serca i ja się z tym całkowicie zgadzam. Jeśli niestraszne ci magmy i henry cowy a masz apetyt na muzykę samą w sobie bez zbędnych upiększaczy to polecam.

A co do nowej batuchy - jest taka jak powinna, czyli przystępna, melodyjna i nudna. Wiadomo, że to nie są nowe standardy w BM, ale ktoś w ogóle na to liczył?
Rupert pisze: jak chce czytac urojenia po narkotykach to czytam sobie fromage jak chce oświecenia to czytam bakłażan prosta rzecz
Set your world on fire, watch your planet burn
While swinging in a tire hanging from a flying worm
Awatar użytkownika
Jose
Brak Kultury
Posty: 6496
Rejestracja: 17 kwie 2019, 6:49

Re: Rock i Metal - Offtop

Post autor: Jose »

Muszę to gdzieś w końcu napisać - nie dyga mi jak słucham np. The Wrens, Radiohead (ze dwie płyty lubię, ale na pewno nie OK, Computer), My Bloody Valentine albo jakichś innych Modest Mouse'ów. :/
Awatar użytkownika
szpilman
♓︎
Posty: 4622
Rejestracja: 17 kwie 2019, 15:26

Re: Rock i Metal - Offtop

Post autor: szpilman »

Ja też wymiekam przy ok komputer , a z loveless lubię tylko kawalek Sometimes.
"...jest eśmy małymi cząstkami wielkich rzeczy..."
pieseczek dla ślizgawkera
Obrazek
Awatar użytkownika
kand
Posty: 43
Rejestracja: 08 maja 2019, 8:07

Re: Rock i Metal - Offtop

Post autor: kand »

baqlashan pisze: 03 cze 2019, 23:18
vampmoney pisze: 20 maja 2019, 18:06 znacie może jakieś podobne do slint czy godspeed you! black emperor apokaliptyczne, mgliste, niejednoznaczne post-rockowe twory?
albo jakieś oryginalne post-punki/cold wave'y?
Pierdol swans kolego bo to muzyka dla dzieci. MNLWND, TNT i Standards od Tortoise to jest biblia post-rocka, dla mnie osobiście nic więcej ten gatunek nie ma do zaoferowania. Żółwiozwierz wyniósł wszystko co najlepsze z krautrocka i canteburry - wyrażając to w nowym, autorskim języku muzycznym, wymyślonym przez muzyków od nowa. Ktoś kiedyś napisał, że to muzyka dla umysłu a nie dla serca i ja się z tym całkowicie zgadzam. Jeśli niestraszne ci magmy i henry cowy a masz apetyt na muzykę samą w sobie bez zbędnych upiększaczy to polecam.
ale gość napisał "mgliste" i "apokaliptyczne". jeżeli chodziłoby mu o sam gatunek, to można nasrać setką wydawnictw stanowiących core. a gdzie optymizmowi i sielance TNT do dwójki z zapytania? zresztą sam sobie już odpowiedziałeś pisząc o implementowaniu progresywności sceny Canterbury, czy notorycznym dryftom w stronę apache beat. Swans to bardzo przereklamowany zespół, ale Soundtrack wciąż stoi najbliżej przymiotników z requesta.

co do RH, Jose, to też jestem w zespole tych, którzy uważają OKC za płytę co najwyżej dobrą. z kolei Kid A i odpadki z sesji nagraniowych uważam za wybitne. Wrensi i Sonic Youth to takie moje dwie kapele, z którymi mam podobny problem, jaki Ty zgłaszasz w przypadku Loveless.
Awatar użytkownika
djniemal
Posty: 153
Rejestracja: 17 kwie 2019, 11:05

Re: Rock i Metal - Offtop

Post autor: djniemal »

Jose pisze: 04 cze 2019, 22:23 Muszę to gdzieś w końcu napisać - nie dyga mi jak słucham np. The Wrens, Radiohead (ze dwie płyty lubię, ale na pewno nie OK, Computer), My Bloody Valentine albo jakichś innych Modest Mouse'ów. :/
to 3/5 dla "Secaucus" jak cios w serce
Spoiler
najlepsza gitarowa płyta w historii :oops:
Awatar użytkownika
cukier
Posty: 1050
Rejestracja: 17 kwie 2019, 9:54

Re: Rock i Metal - Offtop

Post autor: cukier »

Lech Janerka zapowiedział nowy album. Ktoś tego słucha, bardziej zapoznany? Album Dobranoc przyjemny, jednak nie miałem czasu zapoznawać się za specjalnie. Kilka luźnych numerów poza tym albumem również mi przypadło do gustu.
Buntownik to najdoskonalsza forma człowieka. Odrzuca konformizm na rzecz indywidualizmu nie będąc atencyjnym hipsterem, ale rewolucjonistą.
>>> wbita https://www.youtube.com/user/ComeoutTV <<<
Awatar użytkownika
Ruces
Moderator
Posty: 256
Rejestracja: 17 kwie 2019, 10:12
Lokalizacja: Warszawa

Re: Rock i Metal - Offtop

Post autor: Ruces »

Janerka król polskiej muzyki - Klaus i Historia podwodna to topka polskiej muzyki. Ale generalnie ma cholernie równą dyskografię.
Facebook | Instagram | RateYourMusic | Filmweb

R.I.P. ŚLIZG.eu
Awatar użytkownika
cukier
Posty: 1050
Rejestracja: 17 kwie 2019, 9:54

Re: Rock i Metal - Offtop

Post autor: cukier »

Jak Mitffocha nieco dziabnąłem, tak jego solowej dyskografii jeszcze nie zdążyłem. Trzeba będzie nadrobić zaległości i zapoznać się na serio.
Buntownik to najdoskonalsza forma człowieka. Odrzuca konformizm na rzecz indywidualizmu nie będąc atencyjnym hipsterem, ale rewolucjonistą.
>>> wbita https://www.youtube.com/user/ComeoutTV <<<
Awatar użytkownika
vampmoney
Posty: 2976
Rejestracja: 18 kwie 2019, 3:10
Lokalizacja: Jarosław

Re: Rock i Metal - Offtop

Post autor: vampmoney »

Ruces pisze: 06 cze 2019, 9:48 Klaus i Historia podwodna to topka polskiej muzyki.
Awatar użytkownika
ranopano
Posty: 18
Rejestracja: 18 kwie 2019, 13:30

Re: Rock i Metal - Offtop

Post autor: ranopano »

leci ktoś na impacta ?
Awatar użytkownika
Peyton
Posty: 640
Rejestracja: 01 maja 2019, 23:56
Lokalizacja: Krk

Re: Rock i Metal - Offtop

Post autor: Peyton »

Będzie ktoś dziś na Please Don't Cry Fest w Krakowie? Opór dobrych zespołów i mordek, a ostatni grają Birds in Row, także tego.

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
konrad
Posty: 105
Rejestracja: 02 maja 2019, 17:50

Re: Rock i Metal - Offtop

Post autor: konrad »

Awatar użytkownika
baqlashan
Zbanowany
Posty: 5636
Rejestracja: 18 kwie 2019, 0:26
Lokalizacja: strych

Re: Rock i Metal - Offtop

Post autor: baqlashan »

konrad pisze: 21 lip 2019, 16:17 Wywiad z panem Nihilem
Dziękuję :bowdown:

Jestem fanem osoby Nihila chyba nawet bardziej niż jego muzyki, gość jest na maksa odklejony od rzeczywistości co mnie mega w nim intryguje, jedna z ciekawszych postaci w polskiej muzyce, zara zabieram sie za czytanko
Rupert pisze: jak chce czytac urojenia po narkotykach to czytam sobie fromage jak chce oświecenia to czytam bakłażan prosta rzecz
Set your world on fire, watch your planet burn
While swinging in a tire hanging from a flying worm
Awatar użytkownika
Ablazir
Posty: 3264
Rejestracja: 19 kwie 2019, 20:01

Re: Rock i Metal - Offtop

Post autor: Ablazir »

mój ziomek miał okazje z nim grać na jednym festiwalu i potwierdza, że typ żyje trochę w swoim świecie
Obrazek
ODPOWIEDZ