[gatunek] Rock/Metal

Dyskusje na temat wszystkich gatunków muzyki, które nie pasują do działów powyżej.

Moderatorzy: mql, Ruces

Awatar użytkownika
baqlashan
Zbanowany
Posty: 5636
Rejestracja: 18 kwie 2019, 0:26
Lokalizacja: strych

Re: [gatunek] Rock/Metal

Post autor: baqlashan »

po 104 przesłuchaniach najnowszego albumu mayhem i to w wersji deluxe z 2ma bonusowymi utworami stwierdzam że ta muzyka ma jednak destruktywny wpływ na stan ludzkiej psychiki, bez wody święconej nie podchodźcie

niemniej dla mnie chyba płyta roku kurde
Rupert pisze: jak chce czytac urojenia po narkotykach to czytam sobie fromage jak chce oświecenia to czytam bakłażan prosta rzecz
Set your world on fire, watch your planet burn
While swinging in a tire hanging from a flying worm
Awatar użytkownika
Ezio_Wroclaw
Posty: 2139
Rejestracja: 17 kwie 2019, 11:46
Lokalizacja: Wrocław

Re: [gatunek] Rock/Metal

Post autor: Ezio_Wroclaw »

^Mmm do sprawdzenia w takim razie.
Obrazek

Nulla è reale, tutto è lecito.
https://musicxperienceblog.blogspot.com/ - maja pisaninka.
RateYourMusic
Awatar użytkownika
cukier
Posty: 1050
Rejestracja: 17 kwie 2019, 9:54

Re: [gatunek] Rock/Metal

Post autor: cukier »

Jakiś czas temu byłem na koncercie, gdzie ilość prowokuje do siedzenia przy barze, jakość sprzętu jest na wykończeniu a sama grupa daje świetny koncert i panuje nieziemska atmosfera. Na Venflonie byłem pierwszy raz (to stara, mała grupa) i moja radość porównywalna była do dużych koncertów, gdzie bawi się cały tłum. Świetną koszuleczkę dorwałem z przodem i plecami. Dobrze poczuć undergroundowy klimat, gdzie wokalista się klei do osób pod sceną i ingeruje, świetne przeżycia. Tego brakuje w wielu grupach, u wielu wykonawców, co po odbębnionej robocie schodzą ze sceny i palą wroty z wydarzenia.
Buntownik to najdoskonalsza forma człowieka. Odrzuca konformizm na rzecz indywidualizmu nie będąc atencyjnym hipsterem, ale rewolucjonistą.
>>> wbita https://www.youtube.com/user/ComeoutTV <<<
daveyo
Posty: 12142
Rejestracja: 29 lip 2019, 14:22

Re: [gatunek] Rock/Metal

Post autor: daveyo »

Wybiera się ktoś jutro na koncert Sabatonu w Warszawie?
Awatar użytkownika
Whtn
Posty: 1651
Rejestracja: 17 kwie 2019, 18:16

Re: [gatunek] Rock/Metal

Post autor: Whtn »

Kuurde, jeszcze gdyby nightwish grał albo chociaż nocny kochanek to bym się wybrał na pewno :joint:
Spoiler
Obrazek
daveyo
Posty: 12142
Rejestracja: 29 lip 2019, 14:22

Re: [gatunek] Rock/Metal

Post autor: daveyo »

Jeszcze będą grali Apocalyptica, Amaranthe, ale tych nie znam.
Awatar użytkownika
Whtn
Posty: 1651
Rejestracja: 17 kwie 2019, 18:16

Re: [gatunek] Rock/Metal

Post autor: Whtn »

O, w sumie taki klasyk jak apocalyptica to bym zobaczył jednak :twisted:
daveyo
Posty: 12142
Rejestracja: 29 lip 2019, 14:22

Re: [gatunek] Rock/Metal

Post autor: daveyo »

Było bardzo spoko, oczywiście Sabaton dał największy pokaz, jak zwykle spora integracja z fanami, pełno efektów specjalnych. Nie słucham na codzień takiej muzyki, ale miło spędziłem czas. Apocalyptica też ładnie dała. Instrumentale świetnie siadły.
TheD
Posty: 6333
Rejestracja: 10 lip 2019, 21:40

Re: [gatunek] Rock/Metal

Post autor: TheD »

Usunięto
Ostatnio zmieniony 12 lut 2023, 21:09 przez TheD, łącznie zmieniany 1 raz.
RIP Earl "DMX" Simmons - 1970-2021 [*]

#freeardrian

https://youtu.be/eFTlFPRCytU
Awatar użytkownika
vampmoney
Posty: 2984
Rejestracja: 18 kwie 2019, 3:10
Lokalizacja: Jarosław

Re: [gatunek] Rock/Metal

Post autor: vampmoney »

Bardzo smutna informacja, chodząca legenda to jezt a wszystkie płyty BS z ozzym to jest :bowdown: :bowdown: w szczególności pierwsze pięć to materiały 10/10
Awatar użytkownika
Yayo
Posty: 1558
Rejestracja: 17 wrz 2019, 17:21

Re: [gatunek] Rock/Metal

Post autor: Yayo »

Strasznie czekam na jego nową płytę, to może być jedna z najlepszych jego rzeczy ostatnimi czasy, chociaż jak dla mnie ostatni oficjalny album Black Sabbath czyli "13" dalej rozpierdala i sprostał moim wymaganiom. Debiut solowy to też piękna rzecz. Ozzy to kozak mimo kilku wpadek w swojej ogromnej dyskografii.
Awatar użytkownika
vampmoney
Posty: 2984
Rejestracja: 18 kwie 2019, 3:10
Lokalizacja: Jarosław

Re: [gatunek] Rock/Metal

Post autor: vampmoney »

13 była porażająco dobra zważając na ich wiek i to ile razem nie nagrywali
Awatar użytkownika
Bubbles
Posty: 176
Rejestracja: 11 lut 2020, 16:24

Re: [gatunek] Rock/Metal

Post autor: Bubbles »



ma ktoś perełki podobne do tego? oczywiście można dorzucić burzum dunkelheit i te dwie piosenki idealnie do siebie pasują. długo szukałem i nic tak klimatycznego jak ta nuta od mgły nie mogłem znaleźć...
Awatar użytkownika
Whtn
Posty: 1651
Rejestracja: 17 kwie 2019, 18:16

Re: [gatunek] Rock/Metal

Post autor: Whtn »

Awatar użytkownika
stranger
Posty: 1255
Rejestracja: 26 maja 2019, 0:41

Re: [gatunek] Rock/Metal

Post autor: stranger »

Spoiler




I know you think Obi-Wan gettin' tired now
Don't jump, Anakin, I got the higher ground
Ktn
Posty: 98
Rejestracja: 12 gru 2019, 15:26

Re: [gatunek] Rock/Metal

Post autor: Ktn »

Bubbles pisze: 11 lut 2020, 17:10 ma ktoś perełki podobne do tego? oczywiście można dorzucić burzum dunkelheit i te dwie piosenki idealnie do siebie pasują. długo szukałem i nic tak klimatycznego jak ta nuta od mgły nie mogłem znaleźć...
Cała Mgła jest taka, tylko trzeba się przebić trochę. Mocno polecam utwór Exercises VI, chociaż ja i tak wychodzę z założenia, że Black Metalu powinno słuchać się albumami ;)

Od siebie mogę spróbować polecić takie rzeczy:
Spoiler
Spoiler
Spoiler
Spoiler
Spoiler
Spoiler
Spoiler
Spoiler
Spoiler
Daj znać co z tego już znasz, co Ci się spodobało, co nie - również z propozycji postów poprzedników,będziemy myśleć dalej.

[mention]Whtn[/mention] Genialny utwór, jeszcze lepszy cały album, jedno z najpiękniejszych brzmień ukręconych w historii gatunku ale jak chłopak jest na samym początku przygody z BM może sobie szybciutko pokaleczyć uszy :lol:
Awatar użytkownika
Bubbles
Posty: 176
Rejestracja: 11 lut 2020, 16:24

Re: [gatunek] Rock/Metal

Post autor: Bubbles »

nie pokaleczę sobie uszu spokojnie. deathcore typu infant annihilator/rings of saturn oraz metalcore'y typu starsze trivium na zmianę z blackiem słucham od 10 lat, praktycznie od dziecka.

[mention]Ktn[/mention] ta Mgła kolejna super brzmi, podoba mi się. Hymne IV też fajnie brzmi, ale no nie ma tej pięknej melodyjności w tle jak w Mgle, zwłaszcza tej co ja podałem. brzmienie jest bardziej surowe i nastawione na szybkość. do tego czuć, że mix jest po prostu gorzej zrobiony. brak mi basu w tym kompletnie. z tych co podał [mention]stranger[/mention] skinfaxi to bardzo sympatyczna nutka, dodaje do ulu. Bathory Fine to Day, ta piosenka co ją wysłałeś no jest przepiękna. właśnie - miałem dorzucić od Bathory jedną nutkę, która też mi mega siada, mianowicie
Spoiler
Путь - Песни смерти też dodam do ulubionych, podoba mi się. Nargaroth też mega klimatyczny i fajnie zagrany. reszta nie podeszła na tyle, żeby o tym wspominać, ale za wszystkie propozycje dziękuję bardzo :cool:

no i silvester anfang wraz z deathcrushem uwielbiam też.
Ktn
Posty: 98
Rejestracja: 12 gru 2019, 15:26

Re: [gatunek] Rock/Metal

Post autor: Ktn »

A niesławne Batjuszki znasz? Jak siadł Ci Path (to ruskie z akordeonem tak się nazywa) to Batjushka też powinna, pierwszy album Liturgiya oraz drugi ale już po rozłamie Batjuszek - Panihida. Jest jeszcze trzeci album Hospodi wydany równolegle przez drugą Batjuszke ale mi to nie siada.

Zespół sam w sobie stał się memem, jajca jak w polskim hiphop

https://www.facebook.com/Liczuszka/


A jak Ci Ring of Gold siedzi i chcesz akustyczne granie koniecznie zbadaj Ulver - Kveldssanger to jest płyta mojego życia. Odpalaj raz dwa póki jeszcze chłodno na zewnątrz
Awatar użytkownika
Bunnymen77
Posty: 1767
Rejestracja: 27 kwie 2019, 18:10

Re: [gatunek] Rock/Metal

Post autor: Bunnymen77 »

Dola - Dola LP
Awatar użytkownika
Blazfm
Posty: 594
Rejestracja: 18 kwie 2019, 21:17
Lokalizacja: Warszawa

Re: [gatunek] Rock/Metal

Post autor: Blazfm »

Ooo, nie spodziewałem się że ktoś to wrzuci tu :D

Anyway, bardzo, bardzo dobre. Czekam na koncerty które mają być niebawem.
https://www.last.fm/user/blazfm
https://www.instagram.com/blazfm
ezio_wrocław pisze: to nie świadczy o wielkości zespołu, że z nożem na gardle dostają nagle kopa motywacyjnego
ODPOWIEDZ