Niepopularne/kontrowersyjne zdanie o innej muzyce

Dyskusje na temat wszystkich gatunków muzyki, które nie pasują do działów powyżej.

Moderatorzy: mql, Ruces

Awatar użytkownika
szpilman
♓︎
Posty: 4622
Rejestracja: 17 kwie 2019, 15:26

Re: Niepopularne/kontrowersyjne zdanie o innej muzyce

Post autor: szpilman »

nie jestem sam
"...jest eśmy małymi cząstkami wielkich rzeczy..."
pieseczek dla ślizgawkera
Obrazek
Awatar użytkownika
mlodyperkez
Posty: 2585
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:39

Re: Niepopularne/kontrowersyjne zdanie o innej muzyce

Post autor: mlodyperkez »

Raph pisze: 31 paź 2019, 9:24 Moja opinia: Radiohead to jedna z najbardziej przereklamowanych grup muzycznych na świecie, która nawet jak bierze się za dobry pomysł, to nie potrafi go odpowiednio rozwinąć. Do tego jęczenie Thoma Yorke'a jest nieznośne - najlepsze kawałki z nim to te featy dla UNKLE i PJ Harvey. Jeżeli już mam wskazać jakiś znośny krążek Radiohead, to na pewno nie będzie to OK Computer, tylko Kid A.
pamietam jak na poczatku liceum bylem strasznie edgy i jako fan classic rocka (led zeppelin, black sabbath, rolling stones etc) spamowalem na lastfmowym profilu Radiohead jakimi sa gownami i toczylem batalie z ich wiernymi sluchaczami co sprawialo mi wielka przyjemnosc. tak wiem jestem pojebany.
Awatar użytkownika
baqlashan
Zbanowany
Posty: 5636
Rejestracja: 18 kwie 2019, 0:26
Lokalizacja: strych

Re: Niepopularne/kontrowersyjne zdanie o innej muzyce

Post autor: baqlashan »

ja tak miałem z metalem, śmiałem się z fanów zespołu Death
Rupert pisze: jak chce czytac urojenia po narkotykach to czytam sobie fromage jak chce oświecenia to czytam bakłażan prosta rzecz
Set your world on fire, watch your planet burn
While swinging in a tire hanging from a flying worm
Awatar użytkownika
sickboy
Posty: 87
Rejestracja: 23 kwie 2019, 22:21

Re: Niepopularne/kontrowersyjne zdanie o innej muzyce

Post autor: sickboy »

1 kreacja jest ważniejsza od umiejetnosci
2 pharella doceniły tylko i wylacznie pieniadze i inni artysci ale ludzie nie wiedza co dobrego zrobil dla swiata
3 za słowa "niezal" "wałek" i "somofor" daje ludziom ignor na forach i wypierdalam ze znajomych bo to szczyt żenady i kompromitacja cwela dla ich wypowiadacza
4 metallica to rzetelny zespół rozrywkowy
5 rozwijanie sie w recenzjach i bogatosc opisów jakichś pierdół to schizofreniczne spuszczanie sie nad sobą i chwalenie sie tym ze uważało sie na polskim w liceum, takie jednostki jak krzysztof kwiatkowski z trzech szostek i w ogole to srodowisko zasługują na srogi słowny wpierdol za to że zamieniają wrażenia muzyczne na powierzchowne opinie i ściganie sie w tym kto wiecej płyt przesłucha, rzygam na was totalnie mam nadzieje że to czytacie
6 swans to zajebisty zespół
7 maria peszek ssie ogóra jesli chodzi o jej sztuke a prywatnie to nie wiem, moze tez akurat ssie
8 popularyzowanie muzyki działa na jej niekorzyść
9 nie napisałem zupełnie nic kontrowersyjnego :bowdown:
po co mu robiłeś ten bit kurwa co? kochasz go kurwa?
Awatar użytkownika
baqlashan
Zbanowany
Posty: 5636
Rejestracja: 18 kwie 2019, 0:26
Lokalizacja: strych

Re: Niepopularne/kontrowersyjne zdanie o innej muzyce

Post autor: baqlashan »

sickboy pisze: 04 lis 2019, 17:52 rozwijanie sie w recenzjach i bogatosc opisów jakichś pierdół to schizofreniczne spuszczanie sie nad sobą i chwalenie sie tym ze uważało sie na polskim w liceum, takie jednostki jak krzysztof kwiatkowski z trzech szostek i w ogole to srodowisko zasługują na srogi słowny wpierdol za to że zamieniają wrażenia muzyczne na powierzchowne opinie i ściganie sie w tym kto wiecej płyt przesłucha, rzygam na was totalnie mam nadzieje że to czytacie
o kurwa mać :bowdown: :bowdown: :bowdown:

tak bardzo
Rupert pisze: jak chce czytac urojenia po narkotykach to czytam sobie fromage jak chce oświecenia to czytam bakłażan prosta rzecz
Set your world on fire, watch your planet burn
While swinging in a tire hanging from a flying worm
frontkick

Re: Niepopularne/kontrowersyjne zdanie o innej muzyce

Post autor: frontkick »

Każdy gatunek metalu poza blackiem zestarzał się strasznie i dzisiaj już tylko śmieszy, ew. imponuje jakimś nastoletnim kucom i brudasom którzy muszą przejść przez etap jarania się wyłącznie muzyką gitarową.
Oczywiście trudno nie wyjebać z beki widząc panów z Immortal czy tam innych przebierańców no ale chodzi mi o to że black metal ma największe szanse zostać jedynym rigczowym gatunkiem metalu a inne słusznie powinny udać się na śmietnik historii. Na przykład Mgła zajebiście wpisuje się w nowy black metal, łączy głębię i złożoność swojej muzyki z max przystępnym brzmieniem nawet dla osoby w ogóle nieosłuchanej z gatunkiem, właśnie w tym kierunku to powinno iść
Awatar użytkownika
baqlashan
Zbanowany
Posty: 5636
Rejestracja: 18 kwie 2019, 0:26
Lokalizacja: strych

Re: Niepopularne/kontrowersyjne zdanie o innej muzyce

Post autor: baqlashan »

frontkick pisze: 04 lis 2019, 19:05 Każdy gatunek metalu poza blackiem zestarzał się strasznie i dzisiaj już tylko śmieszy, ew. imponuje jakimś nastoletnim kucom i brudasom którzy muszą przejść przez etap jarania się wyłącznie muzyką gitarową.
Oczywiście trudno nie wyjebać z beki widząc panów z Immortal czy tam innych przebierańców no ale chodzi mi o to że black metal ma największe szanse zostać jedynym rigczowym gatunkiem metalu a inne słusznie powinny udać się na śmietnik historii. Na przykład Mgła zajebiście wpisuje się w nowy black metal, łączy głębię i złożoność swojej muzyki z max przystępnym brzmieniem nawet dla osoby w ogóle nieosłuchanej z gatunkiem, właśnie w tym kierunku to powinno iść
zgadzam się ze wszystkim co tu napisałeś, death metal jako główny konkurent blacku w 90tych, po latach zestarzał się tak że bardziej się nie da, jest totalnie nieatrakcyjnym w swej treści i przede wszystkim formie wysrywem, który już na zawsze udał się na śmietnik historii, co mnie cieszy
no i nie wiem tylko czy Mgła to najlepszy przykład zespołu grającego nowoczesny Polski Black Metal, lepsza do zobrazowania tego czym jest black metal dzisiaj byłaby pierwsza z brzegu Furia
Rupert pisze: jak chce czytac urojenia po narkotykach to czytam sobie fromage jak chce oświecenia to czytam bakłażan prosta rzecz
Set your world on fire, watch your planet burn
While swinging in a tire hanging from a flying worm
Awatar użytkownika
vampmoney
Posty: 2976
Rejestracja: 18 kwie 2019, 3:10
Lokalizacja: Jarosław

Re: Niepopularne/kontrowersyjne zdanie o innej muzyce

Post autor: vampmoney »

^bardzo podbijam oba posty wyżej

Przy okazji do tematu, Sigur ros album z 1999 jest miałki i nieciekawy a to „piekno” o którym każdy tak rozprawia jest tak naciągane ze brak słów, ale i tak będę jeszcze próbował się zaprzyjaźnić z tym albumem, pare momentów ma potencjał
edit: okej, powoli odszczekuję, łapię ten album coraz bardziej
Ostatnio zmieniony 13 gru 2019, 1:21 przez vampmoney, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Raph
Posty: 318
Rejestracja: 10 maja 2019, 12:15
Lokalizacja: Śląsk

Re: Niepopularne/kontrowersyjne zdanie o innej muzyce

Post autor: Raph »

Jeżeli miałbym wspomnieć o najbardziej przereklamowanej przez krytyków płycie, niewątpliwie byłoby to dla mnie - obok "OK Computer" Radiohead - "The Soft Bulletin" od The Flaming Lips. Najważniejsze, że kocham rock psychodeliczny całym serduszkiem, więc powinno mnie to kupić. Otóż... nie. Abstrahując od przesadzonej miałkości i cukierkowości tej płyty, to przecież wokal Wayne'a Collinsa, który niejednokrotnie fałszuje (i nie wiem jak tego można kurwa nie słyszeć) to jest jedna z najgorszych rzeczy, jakie przydarzyły się muzyce rockowej. Jak w ogóle próbuje wejść w górki i totalnie ich nie wyrabia, to brzmi to jak parodia :lol: :lol: :lol:
...
Awatar użytkownika
exyou
Posty: 1350
Rejestracja: 28 lip 2019, 17:02

Re: Niepopularne/kontrowersyjne zdanie o innej muzyce

Post autor: exyou »

Depeche Mode to mocno niedoceniony zespół.
tanio
Posty: 77
Rejestracja: 03 maja 2019, 0:52

Re: Niepopularne/kontrowersyjne zdanie o innej muzyce

Post autor: tanio »

Staszewski jest niedorozwiniety, ma ryj jak ziemniak a jedyny jego wklad w kulture to chujowa fryzure

Awatar użytkownika
jajca
Posty: 9684
Rejestracja: 10 maja 2019, 10:47

Re: Niepopularne/kontrowersyjne zdanie o innej muzyce

Post autor: jajca »

Raph pisze: 18 lis 2019, 11:49 Jeżeli miałbym wspomnieć o najbardziej przereklamowanej przez krytyków płycie, niewątpliwie byłoby to dla mnie - obok "OK Computer" Radiohead - "The Soft Bulletin" od The Flaming Lips. Najważniejsze, że kocham rock psychodeliczny całym serduszkiem, więc powinno mnie to kupić. Otóż... nie. Abstrahując od przesadzonej miałkości i cukierkowości tej płyty, to przecież wokal Wayne'a Collinsa, który niejednokrotnie fałszuje (i nie wiem jak tego można kurwa nie słyszeć) to jest jedna z najgorszych rzeczy, jakie przydarzyły się muzyce rockowej. Jak w ogóle próbuje wejść w górki i totalnie ich nie wyrabia, to brzmi to jak parodia :lol: :lol: :lol:
No ale ta "miałkość i cukierkowość" to taka konwencja, przecież to jest kontrolowane i zamierzone, takie prowokacyjne epatowanie ckliwością. A ze śpiewaniem Coyne'a (nie Collinsa) to myślałem, że już od czasów Dylana, Lou Reeda, Iana Curtisa itd. wiadomo, że wokalne niedostatki można nadrobić albo wręcz czasem pełnią one jakąś funkcję. Mnie np. jego timbre i ekspresja bardzo przypominają Neila Younga. Czasem jak mi się na jakiejś plejce zaplącze jakiś kawałek NY zaaranżowany z większym rozmachem (typu https://www.youtube.com/watch?v=bORW_YEmHwY) to przez chwile się zastanawiał czy to nie FL przypadkiem.
sickboy pisze: 04 lis 2019, 17:52 5 rozwijanie sie w recenzjach i bogatosc opisów jakichś pierdół to schizofreniczne spuszczanie sie nad sobą i chwalenie sie tym ze uważało sie na polskim w liceum, takie jednostki jak krzysztof kwiatkowski z trzech szostek i w ogole to srodowisko zasługują na srogi słowny wpierdol za to że zamieniają wrażenia muzyczne na powierzchowne opinie i ściganie sie w tym kto wiecej płyt przesłucha, rzygam na was totalnie mam nadzieje że to czytacie
Dobrze rozumiem, ze wkurwia Cię to, że istnieją ludzie, którzy wkładają wysiłek w opisanie swoich przemyślen na temat utworów muzycznych, bądź potrafią to robić, zamiast po prostu napisać "siadło/nie siadło", jak jakaś wyrocznia? Jakoś recenzenci np. teatralni mogą się powoływać na jakieś konteksty, odwoływać do różnych nurtów i tworzyć staranne opisy, a wymaga się od nich jakiejś wiedzy i warsztatu, ale filmy i piosenki to już nagle "fajne hehe"/"hujowe :/", a jak ktoś chce podrążyć to gówno i snob?
lygrys pisze: 09 sty 2024, 4:25 walczę o to by jak najdłużej walczyć
Awatar użytkownika
Raph
Posty: 318
Rejestracja: 10 maja 2019, 12:15
Lokalizacja: Śląsk

Re: Niepopularne/kontrowersyjne zdanie o innej muzyce

Post autor: Raph »

jajca pisze: 05 mar 2020, 13:48 yślałem, że już od czasów Dylana, Lou Reeda, Iana Curtisa itd. wiadomo, że wokalne niedostatki można nadrobić albo wręcz czasem pełnią one jakąś funkcję.
Jest jedna zasadnicza rzecz między nimi a Collinsem - Dylan, Reed i Curtis nigdy nie próbowali porywać się na dźwięki, których nie są w stanie wyciągnąć. Collins na "The Soft Bulletin" robi to notorycznie, stąd nie umiem go słuchać. Jasne, rozumiem porównanie do Neila Younga, bo sam go lubię, natomiast Neil robi to jakoś o wiele ładniej, więcej w tym ogłady i nie mam momentów, w których myślę, że przecież on śpiewa pod lub nad tonacją.
...
Awatar użytkownika
basic
Posty: 261
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:40

Re: Niepopularne/kontrowersyjne zdanie o innej muzyce

Post autor: basic »

Beauty Behind the Madness jako całość nie jest tak dobre jak Starboy czy After Hours, ale singlami zjada te albumy
Awatar użytkownika
baqlashan
Zbanowany
Posty: 5636
Rejestracja: 18 kwie 2019, 0:26
Lokalizacja: strych

Re: Niepopularne/kontrowersyjne zdanie o innej muzyce

Post autor: baqlashan »

death in june to muyka dla dzieci
Rupert pisze: jak chce czytac urojenia po narkotykach to czytam sobie fromage jak chce oświecenia to czytam bakłażan prosta rzecz
Set your world on fire, watch your planet burn
While swinging in a tire hanging from a flying worm
Awatar użytkownika
Blazfm
Posty: 593
Rejestracja: 18 kwie 2019, 21:17
Lokalizacja: Warszawa

Re: Niepopularne/kontrowersyjne zdanie o innej muzyce

Post autor: Blazfm »

Dla dzieci może nie ale dla kuców już tak xd
https://www.last.fm/user/blazfm
https://www.instagram.com/blazfm
ezio_wrocław pisze: to nie świadczy o wielkości zespołu, że z nożem na gardle dostają nagle kopa motywacyjnego
Awatar użytkownika
JoeyJoeJoe
Posty: 832
Rejestracja: 30 lis 2019, 1:21

Re: Niepopularne/kontrowersyjne zdanie o innej muzyce

Post autor: JoeyJoeJoe »

baqlashan pisze: 17 kwie 2020, 13:54 death in june to muyka dla dzieci
cringe bait
Słuchaj, zaraz Cię tutaj pouczy Paweł z Graila, że musisz mi nalać tego soku i będziesz pouczony
CzasemJebneSobie
Posty: 157
Rejestracja: 25 kwie 2019, 23:02

Re: Niepopularne/kontrowersyjne zdanie o innej muzyce

Post autor: CzasemJebneSobie »

­­­­
Ostatnio zmieniony 10 lip 2021, 19:54 przez CzasemJebneSobie, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Ezio_Wroclaw
Posty: 2139
Rejestracja: 17 kwie 2019, 11:46
Lokalizacja: Wrocław

Re: Niepopularne/kontrowersyjne zdanie o innej muzyce

Post autor: Ezio_Wroclaw »

Konieczność odtwarzania 4 płyt Zaireeki TFL w tym samym momencie żeby cały utwór poznać to najgorszy pomysł na "inwencję" w muzyce ever.
Obrazek

Nulla è reale, tutto è lecito.
https://musicxperienceblog.blogspot.com/ - maja pisaninka.
RateYourMusic
Awatar użytkownika
szpilman
♓︎
Posty: 4622
Rejestracja: 17 kwie 2019, 15:26

Re: Niepopularne/kontrowersyjne zdanie o innej muzyce

Post autor: szpilman »

Zajebisty pomysł dla mnie. Ja kiedyś rozkmniałem, że jakbym wydał album muzyczny to chciałbym, żeby był na nim ukryty link do pobrania utworu który nie znalazł się na płycie. :lol:
"...jest eśmy małymi cząstkami wielkich rzeczy..."
pieseczek dla ślizgawkera
Obrazek
ODPOWIEDZ