DJ Shadow - Endtroducing..... (1996)

Kategoria poświęcona albumom.

Moderatorzy: instinkt, luk0as

Awatar użytkownika
przedszkolanek
Posty: 17084
Rejestracja: 21 kwie 2019, 21:29

DJ Shadow - Endtroducing..... (1996)

Post autor: przedszkolanek »

OKŁADKA
Obrazek
1. Best Foot Forward
2. Building Steam With a Grain of Salt
3. The Number Song
4. Changeling
**Transmission 1
5. What Does Your Soul Look Like (Part 4)
6. [untitled]
7. Stem / Long Stem
**Transmission 2
8. Mutual Slump
9. Organ Donor
10. Why Hip Hop Sucks in '96
11. Midnight in a Perfect World
12. Napalm Brain / Scatter Brain
13. What Does Your Soul Look Like (Part 1 - Blue Sky Revisit)
**Transmission 3


https://music.apple.com/us/album/endtro ... 1448896560
SPOTIFY
YOUTUBE
23 lata temu, 19 XI 1996 wyszedł ten album. Czy jest to najlepsza instrumentalna płyta hip-hopowa w historii?
Awatar użytkownika
Jose
Brak Kultury
Posty: 6550
Rejestracja: 17 kwie 2019, 6:49

Re: DJ Shadow - Endtroducing..... (1996)

Post autor: Jose »

Na pewno. Jeden z najlepszych krążków w rapie ever.
Awatar użytkownika
Whtn
Posty: 1651
Rejestracja: 17 kwie 2019, 18:16

Re: DJ Shadow - Endtroducing..... (1996)

Post autor: Whtn »

o jezu, są tu takie strzały, że po pierwszych 10 sekundach się rozpływam, building steam... to chyba przez rok był moim codziennym usypiaczem :)
co do instrumentalnych płyt, no zbyt wielkiej konkurencji nie ma, chociaż ja tak samo lubię instrumentalne tejpy clamsa jak i pierwszą epkę
Awatar użytkownika
PeterStillNinety's
WNB Weteran
Posty: 2563
Rejestracja: 17 kwie 2019, 22:43

Re: DJ Shadow - Endtroducing..... (1996)

Post autor: PeterStillNinety's »

mam to na cd moge pogonic chociaz to chyba nie osiaga wysokich cen ?
Kontuzje brak sportu byłem wyczerpanym wrakiem dziś powracam po swój łup jak pirat w ręce z hakiem
Awatar użytkownika
Jose
Brak Kultury
Posty: 6550
Rejestracja: 17 kwie 2019, 6:49

Re: DJ Shadow - Endtroducing..... (1996)

Post autor: Jose »

W ogóle ta scena stąd:

:bowdown: :bowdown: :bowdown:

To jest najczystszy hip-hop.
Awatar użytkownika
baqlashan
Zbanowany
Posty: 5636
Rejestracja: 18 kwie 2019, 0:26
Lokalizacja: strych

Re: DJ Shadow - Endtroducing..... (1996)

Post autor: baqlashan »

obok winters mine 1 jest to najlepsza hiphopowa płyta na zimę człeniu. POLECAM przejść się z tym po mieście, pokręcić się między blokami, skoczyć do tesco po jakuba pleja, posiedzieć na oparciu ławeczki paląc fajeczka, a najlepiej wogle jak pruszy sniegiem po ryju i muzyka na słuchawkach zgrywa się z dźwiękami samochodów dookoła, piękne przeżycia

ta płyta, 187 um killa i enter the wu najlepsze wspomnienia z pozna podbaza / wczesna gimbaza, przekatowałem te płyty we wszystkie strony wszechświata

Changeling, Steam, Mutual Slump, Midnight in a Perfect World, ja pierdole, nieśmiertelneeeee, ale cała płyta na dobrą sprawę nie ma słabszych momentów, po prostu niektóre są genialne, ale całą reszta jest "zaledwie" wybitna

wersji deluxe do tera nie odsłuchałem nigdy, jakąś obawe mam na bani przed deluxami. sprawdzić ją?
Rupert pisze: jak chce czytac urojenia po narkotykach to czytam sobie fromage jak chce oświecenia to czytam bakłażan prosta rzecz
Set your world on fire, watch your planet burn
While swinging in a tire hanging from a flying worm
Awatar użytkownika
eddy_wata
Posty: 8029
Rejestracja: 12 sie 2019, 13:01
Lokalizacja: wschodniopolak w wolnym mieście

Re: DJ Shadow - Endtroducing..... (1996)

Post autor: eddy_wata »

coś cudownego, podróż w kosmos za każdym razem przy tej płycie, arcydzieło, jakiś pierdolony strumień świadomości DJa Shadowa, idealnie wyważona, nie do powtórzenia nigdy i przez nikogo.

building steam with a grain of salt - przejebane emocje, wrażenia akustyczne, przestrzenność, jeden z najlepszych instrumentali w historii muzyki wszelakiej, trip hopowa filharmonia

Dodano po 13 minutach 12 sekundach:
Włączyłem jeszcze raz.
stem/long stem - muzyczna paranoia, gonitwy myśli w glowie i strach połączony z przyjemnością odsłuchu.. ta płyta jest zbyt dobra
Premier
@donaldtusk
: Przez te 3 miesiące zrobiliśmy więcej, niż jakikolwiek rząd w historii III RP.
Awatar użytkownika
sebring
Posty: 4224
Rejestracja: 30 wrz 2020, 20:41

Re: DJ Shadow - Endtroducing..... (1996)

Post autor: sebring »

płyta bezbłędna
baklażan dobrze podsumował ten album, mianowicie brzmi to i siedzi jako muzyka do chodzenia po mieście
polecam odpalic sobie takie midnight in a perfect world jak po dlugim dniu wraca się do chaty. oczywiście nieśmiertelne wczesniej wymienione midnight, what does your soul look like pt. 1 i napalm brain/scatter brain to chyba najbardziej klimatyczne instrumentale hiphopowo-triphopowe eve, to jak dobrze to jest zrobione i budowany jest klimat w tych nagraniach jest wręcz nieprzyzwoite
kiedy czasy są dobre, to wódka jest zdrowa
Awatar użytkownika
gawi
Posty: 3258
Rejestracja: 19 kwie 2019, 13:12

Re: DJ Shadow - Endtroducing..... (1996)

Post autor: gawi »

Cenię, szanuję i lubię ten album, ale {kontrowersyjna opinia} wolę Deadringera :dunno: .
Sprzedam płyty CD (głównie rap amerykański, ale jest i Ortega Cartel - LAVORAMA)

viewtopic.php?f=31&t=9041&p=661906#p661906
Awatar użytkownika
baqlashan
Zbanowany
Posty: 5636
Rejestracja: 18 kwie 2019, 0:26
Lokalizacja: strych

Re: DJ Shadow - Endtroducing..... (1996)

Post autor: baqlashan »

czy w ślizgowym środowisku to jest aż tak kontrowersyjne? na starym forum był chyba nawet specjalny temat poświęcony konfrontacji tych płyt

nie wiem, jakoś za mało tego feelingu ma deadringer, za mało smaku, brzmi mniej spójnie, a przy endtroducing czuję że obcuję z czymś epokowym, czymś prawie że genialnym! więc dla mnie twoja opinia to trochę jak mówienie że section 80s > illmatic ;) ale tak to już z opiniami jest, gusta guściki, pozdro!
Rupert pisze: jak chce czytac urojenia po narkotykach to czytam sobie fromage jak chce oświecenia to czytam bakłażan prosta rzecz
Set your world on fire, watch your planet burn
While swinging in a tire hanging from a flying worm
Awatar użytkownika
ART
Mistrz Fantasy NBA
Posty: 10150
Rejestracja: 17 kwie 2019, 20:50
Lokalizacja: nigdy za kratami

Re: DJ Shadow - Endtroducing..... (1996)

Post autor: ART »

bardzo mocno katowane przeze mnie swego czasu, az od paru lat nie mam ochoty wrocic do tej plyty
najbardziej lubie why hip-hop sucks in 96 i building steam with a grain of salt
lygrys pisze: 18 lis 2022, 19:01 w chuju mam przecenę, mogę pełną cenę zapłacić.
camzatizbak pisze: 18 mar 2024, 20:26 Palec w dupie, to jest to
Awatar użytkownika
gawi
Posty: 3258
Rejestracja: 19 kwie 2019, 13:12

Re: DJ Shadow - Endtroducing..... (1996)

Post autor: gawi »

Wiem, że złego słowa na niektóre rzeczy mówić nie można (przypominam Madvillainy @baqlashan :twisted: ), ale moze gorzej mi ten album podchodzi bo zbyt dużo w nim jazzu, niekoniecznie w postaci brzmienia (bo momentami jak najbardziej), ale głównie w formie, nie wiem jak to określić, no taki feeling jazzowy jest tu wyczuwalny ;) ). A ja po prostu jazzu - kurwa - nie lubię :lol:

A, no i może nie powiem section.80 > illmatic, ale już madvillainy > illmatic tak, i co ty na to hehe

pzdr
Sprzedam płyty CD (głównie rap amerykański, ale jest i Ortega Cartel - LAVORAMA)

viewtopic.php?f=31&t=9041&p=661906#p661906
Awatar użytkownika
baqlashan
Zbanowany
Posty: 5636
Rejestracja: 18 kwie 2019, 0:26
Lokalizacja: strych

Re: DJ Shadow - Endtroducing..... (1996)

Post autor: baqlashan »

gawi pisze: 06 sty 2021, 23:50 ale moze gorzej mi ten album podchodzi bo zbyt dużo w nim jazzu, niekoniecznie w postaci brzmienia (bo momentami jak najbardziej), ale głównie w formie, nie wiem jak to określić, no taki feeling jazzowy jest tu wyczuwalny
w sensie chodzi ci o progresywność? no endtroducing jest super-progresywne, żeby nie powiedzieć, że awangardowe i jak na moje to jest największa zaleta tej płyty, w tym tkwi siła tego wydawnictwa i myślałem że głównie dzięki temu ten album jest tak kochany przez wielu

oczywiście jak gówniarz byłem to hujem tam machałem w tę "progresję" i chyba bardziej mi ona wtedy przeszkadzała na dobre, haha
dopiero po latach się dowiedziałem że płyta jest kultowa w pewnych środowiskach, no i po latach gdy byłem już bardziej osłuchany z eksperymentalną muzyką to album wszedł mi jeszcze lepiej i do dziś dnia wraz z kilkunastoma innymi pozycjami jest w zacnym gronie rzeczy które po X latach nadal mi się nie znudziły i lubię sobie do nich wrócić
gawi pisze: 06 sty 2021, 23:50 A, no i może nie powiem section.80 > illmatic, ale już madvillainy > illmatic tak, i co ty na to hehe
spoko, każdy ma swoje osobiste klasyki

ja mam podejście takie że czasem trzeba włożyć kij w mrowisko
Rupert pisze: jak chce czytac urojenia po narkotykach to czytam sobie fromage jak chce oświecenia to czytam bakłażan prosta rzecz
Set your world on fire, watch your planet burn
While swinging in a tire hanging from a flying worm
Awatar użytkownika
8na10
Posty: 4681
Rejestracja: 23 wrz 2021, 5:48
Lokalizacja: The United States of Poland

Re: DJ Shadow - Endtroducing..... (1996)

Post autor: 8na10 »

wracanko, jak co zimę :bowdown:

sory za post pod postem
jasny wracaj na forum
Awatar użytkownika
oldschool
Moderator
Posty: 13194
Rejestracja: 17 kwie 2019, 22:50

Re: DJ Shadow - Endtroducing..... (1996)

Post autor: oldschool »

Nie słuchałem dawno, dzisiaj nadrobię. Dzięki za przypomnienie o niej.
Awatar użytkownika
DoubleB
Posty: 6117
Rejestracja: 13 kwie 2021, 15:28
Lokalizacja: memphis nadodrze

Re: DJ Shadow - Endtroducing..... (1996)

Post autor: DoubleB »

też o niej zdążyłem zapomnieć. a kiedyś nawet zrobiłem remake midnight in a perfect world, potem brałem z tego pojedyncze sample i ciąłem po swojemu. generalnie jedna z największych moich inspiracji w pewnym czasie. dzięki za odkopanie
HEWRA/MOBBYN VS T6M [SOON]
HEWRA/MOBBYN VS BONE THUGS [SOON]
MÓJ TEMACIK! -> viewtopic.php?t=10448
ODPOWIEDZ