Post Malone - Hollywood's Bleeding (2019)

Kategoria poświęcona albumom.

Moderatorzy: instinkt, luk0as

Awatar użytkownika
przedszkolanek
Posty: 17084
Rejestracja: 21 kwie 2019, 21:29

Re: Post Malone - Hollywood's Bleeding (2019)

Post autor: przedszkolanek »

Przesłuchałem to w końcu. I jak zwykle: hejty przesadzone, propsy tak samo. Album idealnie skrojony pod streamingi (pod tym względem przypomina mi ostatniego NF xD), chodzi generalnie o to, że jest tak skonstruowany, żeby cały czas trzymać uwagę słuchacza - przejścia między piosenkami, podbicia wokali, zmiany basu i perkusji, suspensy, zabawy mixem, odpowiednie aranże itd. - wszystko jest robione podręcznikowo, nawet trochę razi mnie taka linijkowość produkcyjno-realizacyjna na albumie. No ale mniejsza.
Najlepszy jest, co dość rzadko spotykane, środek, rozpościerający się jakoś pomiędzy Circles a Sunflower. Ciekawe jest to, że kawałek z Ozzym jest absolutnie okropny pod chyba każdym względem, ale ma w sobie jakiś ciężko wytłumaczalny magnetyzm, sprawiający, że słucha go się z jakąś taką przyjemnością.
Z rzeczy ciekawszych warto odnotować jeszcze spadek formy Future'a (nie tylko na tym albumie, mam nadzieje, że to są jakieś odrzuty) i zwrotkę thuggera (czemu on czegoś takiego nie dał na własny album).
Album ogólnie bardzo średni, może by tej płytce pomogło, jakby była w innej muzyce, ale w sumie jak miałbym to traktować jako indie, to bym pewnie napisał to samo
Awatar użytkownika
gawi
Posty: 3234
Rejestracja: 19 kwie 2019, 13:12

Re: Post Malone - Hollywood's Bleeding (2019)

Post autor: gawi »

Fajna teoria tylko ciekaw jestem czy faktycznie tak jest z tym skrojeniem pod striming :dunno: . Sam na to wpadłeś czy gdzieś to jakoś sensownie ktoś wytłumaczył? Podasz jeszcze jakieś przykłady albumów pod streaming ?
Sprzedam płyty CD (głównie rap amerykański, ale jest i Ortega Cartel - LAVORAMA)

viewtopic.php?f=31&t=9041&p=661906#p661906
Dwaena
Posty: 157
Rejestracja: 28 kwie 2019, 18:38
Lokalizacja: SmootnySound

Re: Post Malone - Hollywood's Bleeding (2019)

Post autor: Dwaena »

views drejka np. Też tak uważam, że asekuracyjność tłamsi talent Posta, a po kilku przesłuchaniach ta płyta nie ma nic zaskakującego do zaoferowania. Może nawet nie zaskakującego lecz interesującego. nudy i to nie bo ktoś tak powiedział tylko to widać słychać i czuć. Zresztą ja mam tak ze wszystkimi melodiami, które są ograniczane przez autotjunowe tonacje i zero w tym jakichkolwiek progresji - najzwyklejsze interwały i wygładzone melodie nie ruszają mnie zupełnie mimo że lubię danego wykonawce. Ale tak jak pisałem, teraz się to sprzedaje, za parę lat Austin może czymś zaskoczy.
Noo chociaż wyjątki są bo circles mimo że zwyklaste indie to wkręciło mi się i to jedyny numer z płyty do którego będę wracać.
Awatar użytkownika
przedszkolanek
Posty: 17084
Rejestracja: 21 kwie 2019, 21:29

Re: Post Malone - Hollywood's Bleeding (2019)

Post autor: przedszkolanek »

Generalnie sam, ale nie zdziwiłbym się jakby ktoś się już tym zajmował.
W poście podałem przykład ostatniego NF (przesłuchałem raz dla dobra nauki xD), tam w momencie, gdy po 3 numerach zaczynasz zasypiać i masz ochotę włączyć coś porządniejszego, wyskakuje jakiś (bieda)benger, taki typowy dla NFa, który jakoś pobudza (ciężko w końcu zasnąć przy de facto krzyczącym człowieku) i w kółko co 3-4 numery. Też występują wyraźnie zmiany głośności wokali w mixie, zmiany aranżu perkusji, jakieś podbicia rytmiczne, suspensy itp. Teraz do głosy mi jeszcze oba Jadeny przychodzą, po części coś takiego jest też u Cardi, Travisa (przy czym to się wszystko różni poziomem muzycznym i realizacyjnym ofc) myślę, że by się tego więcej znalazło, jakby dobrze pomyśleć.
Nie jest to może bezpośrednio krojenie pod strimingi, ale pod maksymalne przyciągnięcie uwagi słuchacza, a że głównym kanałem dystrybucji jest Spotify to wychodzi z tego coś takiego.
Oczywiście tego typu komponowanie numerów i całych płyt, wcześniej dość rzadkie przecież, może być zupełnie przypadkowe albo wynikać z czego innego, ale imo dystrybucja muzyki jest rzeczą, która najbardziej się zmieniła w branży, więc tu szukałbym przyczyn
Awatar użytkownika
gawi
Posty: 3234
Rejestracja: 19 kwie 2019, 13:12

Re: Post Malone - Hollywood's Bleeding (2019)

Post autor: gawi »

Tylko czy to źle jeśli summa summarum wychodzi z tego album przy którym się nie nudzisz? Wydaje mi się, że lepiej jak nie zasypiasz przy płycie tylko każdy kawałek trzyma cię "w napięciu". Stricte pod streaming to według mnie są robione albumy z milionem tracków jak np. ostatni Migosi albo Chance czy Quality Control 2. A tutaj mamy tylko 50 minut i album wchodzi gładko bez popitki.
Sprzedam płyty CD (głównie rap amerykański, ale jest i Ortega Cartel - LAVORAMA)

viewtopic.php?f=31&t=9041&p=661906#p661906
Awatar użytkownika
przedszkolanek
Posty: 17084
Rejestracja: 21 kwie 2019, 21:29

Re: Post Malone - Hollywood's Bleeding (2019)

Post autor: przedszkolanek »

ja nie krytykuję takiego podejścia, tylko napisałem, że w tym albumie boli mnie trochę linijkowatość tej konkretnej realizacji (właściwie powinienem był napisać przewidywalność). Culture 2 czy QC2 (któych w całości jednak nie słuchałem) są krojone na streamingi ale w inny sposób, gdzie samo odtworzenie całości da dobry wynik. A przy tym albumie (i innych) jest jednak próba uzyskania RV, zaintrygowania itd., można by to nazwać robieniem pod streamingi 2.0, bo jednak 50-60 minut to dość sporo, jak na obecne standardy materiałów około półgodzinnych
Awatar użytkownika
wtt
Posty: 760
Rejestracja: 11 maja 2019, 16:15

Re: Post Malone - Hollywood's Bleeding (2019)

Post autor: wtt »

Krojenie pod streamingi to według mnie:
-utwory do 3 minut
-jak najdłuższa tracklista
-brak wersji Deluxe i co z tym związane, wrzucanie starych utworów, które są tylko po to, bo osiągnęły sukces

To o czym pisze przedszkolanek, to taka za mocna rozkmina.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika
SWN
Administrator
Posty: 11447
Rejestracja: 17 kwie 2019, 0:46
Lokalizacja: Kałków

Re: Post Malone - Hollywood's Bleeding (2019)

Post autor: SWN »

Ale się wynudziłem podczas słuchania całości na raz, jejku :eek:

Płytę zabrałem na dwugodzinną podróż mając w pamięci sporo propsów i głosów, że Post przebił Beerbongs & Bentleys (a muszę dodać, że żółtym krążkiem zaskoczyłem się straszliwie na plus, wejście w płytę to banger na bangerze i dopiero gdzieś w późnej połowie zacząłem zerkać gdzie jestem). Tutaj niestety dostałem sytuację odwrotną, bo tym razem mając spore oczekiwania nie znalazłem jakiegoś momentu dla siebie, te popowe instrumentale i gitary nie robią już na mnie jakiegokolwiek wrażenia, dodatkowo całość zlała się do tego stopnia że...usnąłem na jakieś trzy kawałki xd

No nie wiem czy nazwałbym to bangerami, bo choćby instagram podczas przypadkowego użycia widgetu "muzyka" lecącego Posta umieścił w kategorii "rozmarzone" i faktycznie większość tych refrenów to ładne, radiowe kawałki, które będą tłem do vlogów jakichś youtubowych dupeczek z Los Angeles, ale mnie wynudziły okropnie i finalnie zostawiłem sobie chyba dwa numery :(
B to G strikes again, thick hay on the bread... For me it's a lifestyle, you say that's about swag
Awatar użytkownika
Yayo
Posty: 1558
Rejestracja: 17 wrz 2019, 17:21

Re: Post Malone - Hollywood's Bleeding (2019)

Post autor: Yayo »

Sprawdziłem ze względu na gościnkę Osbourne'a i o ile kawałek z nim nawet spoko tak reszta brzmi jak z generatora i jest niezbyt warta uwagi. To był ciężki odsłuch.
daveyo
Posty: 12142
Rejestracja: 29 lip 2019, 14:22

Re: Post Malone - Hollywood's Bleeding (2019)

Post autor: daveyo »

OZZY OSBOURNE with Post Malone - "Take What You Want" (Live Video)
Spoiler
Sotnikov
Posty: 471
Rejestracja: 01 cze 2019, 23:46

Re: Post Malone - Hollywood's Bleeding (2019)

Post autor: Sotnikov »

Nie rozumiem dlaczego ta płyta jest w zhh, a Igor tylera się kisi w innej muzyce :dunno:

Płyta bardzo fajna
Awatar użytkownika
instinkt
Moderator
Posty: 6838
Rejestracja: 17 kwie 2019, 12:29

Re: Post Malone - Hollywood's Bleeding (2019)

Post autor: instinkt »

może dlatego że jej nie przesłuchałem (i nie mam zamiaru)

i dlaczego kisi odrazu :dunno: tak jakby to było jakieś zesłanie
Sotnikov
Posty: 471
Rejestracja: 01 cze 2019, 23:46

Re: Post Malone - Hollywood's Bleeding (2019)

Post autor: Sotnikov »

Jednak więcej osób zagląda do tego działu niż do innej muzyki chyba, a igor to jedna z najlepszych rapowych płyt w tym roku
daveyo
Posty: 12142
Rejestracja: 29 lip 2019, 14:22

Re: Post Malone - Hollywood's Bleeding (2019)

Post autor: daveyo »

Animacja do Circles
Spoiler
daveyo
Posty: 12142
Rejestracja: 29 lip 2019, 14:22

Re: Post Malone - Hollywood's Bleeding (2019)

Post autor: daveyo »

Post Malone - Circles (Instrumental)
Spoiler
Chyba pora wrócić do tego cudownego albumu. :oops: :oops:
Awatar użytkownika
gawi
Posty: 3234
Rejestracja: 19 kwie 2019, 13:12

Re: Post Malone - Hollywood's Bleeding (2019)

Post autor: gawi »

Se wróciłem dzisiaj i jaki to jest feel good albumik to głowa mała. A Goodbyes kocham całym serduszkiem, jeden z moich ulubionych kawałków wakacyjnych.
Sprzedam płyty CD (głównie rap amerykański, ale jest i Ortega Cartel - LAVORAMA)

viewtopic.php?f=31&t=9041&p=661906#p661906
daveyo
Posty: 12142
Rejestracja: 29 lip 2019, 14:22

Re: Post Malone - Hollywood's Bleeding (2019)

Post autor: daveyo »

O yeeesu to mój najbardziej zapętlany album tamtego roku zaraz po Hotel Diablo. Circles, Saint-Tropez, tytułowy Hollywood's Bleeding, wspomniane Goodbyes :oops: kocham ten album.
Awatar użytkownika
gawi
Posty: 3234
Rejestracja: 19 kwie 2019, 13:12

Re: Post Malone - Hollywood's Bleeding (2019)

Post autor: gawi »

Szkoda, że nie weszła na oryginał wersja Internet z Westem
Spoiler
Sprzedam płyty CD (głównie rap amerykański, ale jest i Ortega Cartel - LAVORAMA)

viewtopic.php?f=31&t=9041&p=661906#p661906
Awatar użytkownika
crbn
Posty: 2772
Rejestracja: 17 kwie 2019, 11:12
Lokalizacja: ALBQ

Re: Post Malone - Hollywood's Bleeding (2019)

Post autor: crbn »

O ile początek tego albumu jest spoko i w miarę 'feel good', o tyle całościowo lepiej w tej materii wypada b&b.
Obrazek
ODPOWIEDZ